علیپور از فدراسیون فوتبال اخراج شد
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: علیپور از فدراسیون فوتبال اخراج شد

 1. #1


  محل سکونت
  ahVaz
  نام واقعی
  reza YA
  استاتوس
  I'm HERE
  شغل و حرفه
  dANESHJoOo
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | NetherLand
  نوشته ها
  5,923
  تشکر
  3,435
  تشکر شده 11,154 بار در 3,799 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 26 تاپیک

  علیپور از فدراسیون فوتبال اخراج شد

  به گزارش لرد رضا به نقل از آی اسپورت- این روزها حاشیههای فوتبال ایران به اوج خود رسیده و هرروز خبر جدیدی پیرامون علی کفاشیان و همکاران شنیده میشود. آشی که هرروز شورتر میشود و هیچکس هم تلاشی برای کم نمک کردنش نمیکند. حالا این محصول به قدری بنجل شده که دیگر کسی توان تماشای آن را هم ندارد، چه رسد به چشیدن بخشی از آن.
  به نقل از شهروند، از فدراسیون فوتبال خبر میرسد یکی از افرادی که سالها در نقش هدایتکننده فوتبالیستها و مربیان فعالیت میکرده، دیگر نقشی در فعالیتهای اجرایی هیچ یک از بخشهای فدراسیون ندارد. حجتالاسلام علیرضا علیپور که ٨سال پیش بهعنوان یکی از مسئولان فرهنگی به فدراسیون فوتبال رفت و در این مدت اقدامات متعددی را انجام داد که حواشی بسیاری در پی داشت، دیگر نقشی در تصمیمات ممانعتی فدراسیون نخواهد داشت.
  ماجرا از کجا کلید خورد؟

  حجتالاسلام علیپور سمتهای متعددی در فدراسیون داشته است. حضور در معاونت فرهنگی، برگزارکننده نمازهای جماعت در فدراسیون، رئیس ستاد مبارزه با تخلفات حرفه ای، دبیر سازمان لیگ، موسس کمیته اخلاق، دبیر کمیته اخلاق و... عمدهترین مسئولیتهای علیپور در فدراسیون طی سالهای گذشته بوده است. او ازجمله افرادی است که معمولا زودتر از همه مسئولان در فدراسیون حضور پیدا میکرد و اقدامات خاص خود را انجام میداد.
  شاید در سالهای اولیه حضور علیپور در فدراسیون کسی او را نمیشناخت و نمیدانست چه وظیفهای در فدراسیون دارد اما به مرور و با نزدیک شدن او به عزیزالله محمدی در سازمان لیگ و قبول پست دبیری سازمان لیگ کمکم فعالیتهای اصلی او در فدراسیون آغاز شد. علیپور و عزیزالله محمدی با تشکیل کمیتهای تحت عنوان کمیته اخلاق سقف قرارداد را وارد فوتبال ایران کردند و از طرفی تیشه مبارزه با فساد برداشتند و وارد حریم خصوصی افراد شدند. کمیته اخلاق با مدیریت علیپور به زمین و زمان، موتورسواری فلان بازیکن، مدل موی آنچنانی، لباس رنگی و... ایراد گرفت و جوی علیه سازمان لیگ در آن دوران ایجاد شد که شاید هیچکس گمانش را نمیکرد. برنامههای مختلف ورزشی در صداوسیما برای پیگیری ماجراهای آن روزها تشکیل شد و از همان زمان بود که علیپور به چهرهای کاملا شناخته شده در فوتبال ایران بدل گشت.
  کمرنگ شدن با حضور تاج

  با برکناری عزیز محمدی از ریاست سازمان لیگ و حضور مهدی تاج، فعالیتهای علیپور در فدراسیون کمرنگ شد و دلیل آن هم مخالفت تاج با بسیاری از مصوبههای هیأت رییسه سازمان لیگی بود که علیپور نقش عمدهای در آن داشت. با این وجود در طبقه سوم ساختمانی که عزیز محمدی برای سازمان لیگ خریداری کرد، توسط تاج اتاق و دفتری برای خود ایجاد کرد و در کمیتهای به نام کمیته اخلاق فعالیتهایش را ادامه داد. او بارها فوتبال ایران را زیر سوال برد و در پروندههای مهمی ورود کرد و گاها شنیده میشد در تصمیمات کمیته انضباطی نیز نقش عمدهای داشته است. با گذشت زمان و انتصاب علیاکبر محمدزاده از سوی کفاشیان بهعنوان رئیس جدید کمیته اخلاق، علیپور بهعنوان دبیر این کمیته مشغول به کار شد و چند ماهی اینطور به فعالیتهایش ادامه داد اما حالا اتفاقاتی رخ داده تا علیپور دیگر نقشی در این کمیته نداشته باشد.
  برکناری علیپور توسط رئیس کمیته اخلاق

  علیاکبر محمدزاده، رئیس کمیته اخلاق که عذر علیپور را خواسته است در اینخصوص به میگوید: «بنده در این خصوص بررسیهای متعددی انجام دادم و درنهایت تصمیم بر این گرفتم که در کمیته اخلاق توفیق همکاری را با آقای علیپور را نداشته باشیم. بنده شخصا هیچ مشکلی با ایشان ندارم اما اختلاف سلیقه همیشه وجود دارد و البته ما ترجیح دادیم بیشتر از حقوقدانان در کمیته اخلاق استفاده کنیم «.
  تشکیل کمیته صیانت

  حجتالاسلام علیپور که از چند روز پیش میدانست سمتی در فدراسیون برایش باقی نمیماند، سریعا تابلوی مقابل اتاق خود در سازمان لیگ را به کمیته صیانت تغییر داد و خود را رئیس این کمیته معرفی کرد. کمیتهای که شاید کمتر کسی بداند چیست و قرار است چه کاری را انجام دهد. جالبتر اینکه علی کفاشیان بهعنوان رئیس فدراسیون فوتبال چند روز پیش از تشکیل چنین کمیتهای توسط علیپور ابراز بیاطلاعی کرد اما او شخصا از ماهیت این کمیته دفاع میکند: «این کمیته من درآوردی نیست و من برای خودم دکانی باز نکرده ایم. تشکیل کمیته صیانت با دستور کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده است و آییننامه آن هم اکنون در اختیار ما است. ما در این کمیته بازیهایی را که شبهه دار هستند بررسی میکنیم و نتیجه را برای صدور حکم به کمیته اخلاق تحویل میدهیم. «
  علیپور سمت رسمی در فدراسیون ندارد

  با وجود اینکه گفته میشود کمیته صیانت قرار است نتایج حاصل از بررسیها را به کمیته اخلاق به ریاست محمدزاده ارایه دهد اما این مدیر اصل ماجرا را زیر سوال میبرد: «بنده هیچ اطلاعی از کمیته صیانت ندارم و نمیدانم شرح وظایفش چیست. دوست هم ندارم درباره آن صحبتی کنم.» با استناد به صحبتهای رئیس کمیته اخلاق و بررسی جمیع جهات به نظر میرسد مسئولان فدراسیون فوتبال برای اینکه حرمت علیپور حفظ شود، سمتی را که هیچکس از ماهیتش خبری ندارد برای او در نظر گرفتهاند و به نظر میرسد همانطور که امیر قلعهنویی چند روز پیش در مصاحبهای عنوان کرده بود، علیپور هیچ سمت رسمی در فدراسیون فوتبال ندارد. چرا که اگر کمیته صیانت به دستور AFC تشکیل شدهبود، بیتردید نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا مثل تمام نامههای ارسالی از رئیس این کنفدراسیون روی خروجی سایت فدراسیون فوتبال ایران قرار میگرفت.
  از شعار تا عمل

  برخی میگویند حجتالاسلام علیپور که همواره داعیه اخلاقمداری داشته و برای مبارزه با تخلفاتی که برخی از انها انصافا به حق هم بوده است، با شعارهای فرهنگی پیش رفته است. روحانی فوتبال ایران که هیچوقت خودش را متکی به میز و صندلی نمیداند، چه خوب است در عمل هم این موضوع را نشان دهد تا این شائبه که علیپور تحت هر شرایطی میخواهد در فدراسیون بماند، از بین برود. گاهی اوقات باید رفت تا بدانند اگر ماندی، رفتن را بلد بودی!

 2. 3 کاربر مقابل از lord reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  στρατιώτης-313 (24th September 2014), mansoor66 (24th September 2014), Ramin (24th September 2014)

 3. #2


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک
  خداروشکر دلم خنک شد
  همه یه صلوات بفرستید


 4. #3


  محل سکونت
  سنخواست
  نام واقعی
  سروش امینی
  استاتوس
  با یاری خدا من ادامه میدم
  شغل و حرفه
  فعلا دانش آموز
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  2,804
  تشکر
  6,921
  تشکر شده 4,903 بار در 1,991 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 70 تاپیک
  خیلی عالی شد

 5. #4


  محل سکونت
  اردبیل
  نام واقعی
  فرزاد
  استاتوس
  specific man
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  7
  تشکر
  24
  تشکر شده 24 بار در 6 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  خبر بهتر از این هم مگه میشد شنید...

  واقعا خیلی بهتر شد.

  امیدوارم دست علیپورها از فوتبال ایران قطع بشه تا ما هم یه روز خوش تو این فوتبال ببینیم...


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا