يا شانس و يا اقبال ايران در گروه مرگ يا زندگي؟
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: يا شانس و يا اقبال ايران در گروه مرگ يا زندگي؟

 1. #1


  محل سکونت
  تهران-پونک
  نام واقعی
  مهدی
  شغل و حرفه
  ساختمان سازی
  نوشته ها
  244
  تشکر
  139
  تشکر شده 327 بار در 120 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک

  يا شانس و يا اقبال ايران در گروه مرگ يا زندگي؟

  بررسي آمار و احتمالات گروهبندي مرحله چهارم جام جهاني 2014 در قاره آسيا

  بعد از تساوي دو بر دو مقابل قطر، تيم ملي ايران كه طي يكسال گذشته ناكاميهاي بسياري را در آغوش كشيده بود سرانجام صعود بيدغدغه به مرحله نهايي مسابقات مقدماتي جام جهاني در قاره آسيا را جشن گرفت و به جمع 10 تيم برتر حاضر در اين مسابقات راه يافت. صدرنشيني تيم ملي ايران در گروه E مقدماتي ادامه روند روبه پيشرفت تيم ملي ايران با سرمربيگري كارلوس كيروش محسوب ميشود. تيم ملي با رهبري او 12 بازي بدون باخت را پشت سر گذاشته و به راحتي راهي دور بعد مسابقات شده اما تساوي خانگي مقابل تيم ملي قطر كه جايي بين تيمهاي مدعي آسيا ندارد،


  به نوشته تهران امروز ، انتقاد ازعملكرد او را به همراه داشته وعدهاي معتقدند تيم ملي با سرمربيگري كي روش نتايج درخشاني كسب نكرده است. اين انتقادها در حالي مطرح ميشود كه تيم ملي ايران به لحاظ ميانگين كسب امتياز نسبت به ساير تيمهاي صدرنشين گروههاي پنج گانه دور مقدماتي عملكرد ضعيفتري داشته است. در گروه C تيم ملي ازبكستان با كسب 16 امتياز از شش بازي بهترين عملكرد را داشته. استراليا و عراق هم با 15 امتياز به دور بعد مسابقات راه پيدا كردند و كره جنوبي هم به رغم كيفيت نسبتا ضعيفي كه از خودش بروز داد 13 امتياز كسب كرد. تيم ملي ايران با كسب 12 امتياز در ميان تيمهاي صدرنشين عملكرد نسبتا ضعيفي داشته اما گروهبندي مسابقات مقدماتي را هم نبايد ناديده گرفت. به طور مثال در گروه كره جنوبي تيمهاي امارات و لبنان و كويت قدرت چنداني نداشتند و امتياز گرفتن از آنها كار مشكلي به نظر نميرسيد. در گروه ديگر هم ازبكستان با تيمهاي تاجيكستان و كره شمالي همگروه بود و عراق هم در برابر تيمهاي سنگاپور و تيم روبه افول چين كار چندان سختي نداشته است.


  جاي خالي بزرگان


  مسابقات مقدماتي جام جهاني 2014 در قاره آسيا با چند شگفتي بزرگ همراه شد و تعدادي از تيمهاي شناخته شده بسيار زودتر از حد انتظار با جام جهاني 2014 برزيل خداحافظي كردند. در فاصله رنكينگ تيم ملي استراليا كه به عنوان تيم بيست و دوم جهان به مرحله بعد مسابقات مقدماتي جام جهاني صعود كرده تا لبنان كه با رتبه صد و چهاردههم به اين مرحله راه پيدا كرده نام شش تيم آسيايي به چشم ميخورد كه در فهرست 10 تيم نهايي مسابقات جايي ندارند. تيم ملي چين كه مدتهاست از روزهاي اوج خود فاصله گرفته و در مكان 76 آخرين ردهبندي فيفا ايستاده در اين دوره هم با مربيگري خوزه آنتونيو كاماچو نتوانست از سد تيمهاي عراق و اردن عبور كند و با قرار گرفتن در مكان سوم گروه A از دور مسابقات حذف شد. تيم ملي عربستان بعد از باخت تراژيك به استراليا كه طي سه دقيقه رقم خورد پايينتر از عمان ايستاد و بعد از چند دوره حضور متوالي در جام جهاني اين بار وداع زودهنگامي با اين مسابقات داشت. عربستان در مكان 89 آخرين رنكينگ فيفا قرار دارد. كويت هم كه در مكان 91 ايستاده قافيه را به لبنان واگذار كرد. بحرين هم با رتبه 97 فرجامي بهتر از حذف از مسابقات دور مقدماتي نداشت. ويتنام هم با رتبه 106 جايي بين 10 تيم حاضر در مرحله بعد ندارد و كره شمالي هم كه در دوره قبل جام جهاني حضور داشت و اكنون در مكان 106 ردهبندي فيفا ايستاده از دور مسابقات كنار رفت.  فرمول سيدبندي


  با اتمام مسابقات مقدماتي، تمام نگاهها به 10 تيم حاضر در مرحله بعد بازيها دوخته شده و مطابق معمول حدس و گمانها در مورد همگروهي تيمها با يكديگر به اوج رسيده است. قرعه كشي مرحله چهارم مسابقات مقدماتي جام جهاني در قاره آسيا بر اساس آخرين رنكينگ فيفا كه در فوريه سال 2012 اعلام شد انجام ميشود. بر همين اساس تيم استراليا با رتبه 22 و ژاپن با رتبه 30 در سيد يك قرار ميگيرند و صدر نشين دو گره پنج تيمي خواهند شد. ژاپن در آخرين ردهبندي فيفا 11 پله سقوط كرده اما با همين رتبه هم هنوز دومين تيم آسيا محسوب ميشود. كره جنوبي و ايران هم با رتبههاي 34 و 47 در سيد دو قرار ميگيرند. ايران در آخرين ردهبندي اعلام شده سه پله سقوط كرده است. ازبكستان، تيم 77 و عراق تيم 79 فيفا در سيد سه، اردن تيم 82 و عمان تيم 95 در سيد چهار و قطر با رتبه 96 و لبنان با رتبه 114 در سيد چهار قرار خواهند گرفت.

  ايران در گروه مرگ يا زندگي؟


  با نگاهي به آخرين رنكينگ فيفا تا حدودي ميتوان گروه تيم ملي ايران در مرحله بعد را پيشبيني كرد. تيم ملي ايران بدون شك با يكي از دو تيم ژاپن يا استراليا همگروه خواهد شد اما بحث اصلي در مورد سه تيم بعدي است. ازبين تيمهاي ازبكستان و عراق، اردن و عمان و قطر و لبنان كه به ترتيب در سيدهاي سه تا پنج دستهبندي ميشوند يكي از آنها در گروه تيم ملي ايران قرار ميگيرند. با اين حساب اين احتمال كه تيم ملي ايران در يك گروه سخت در كنار تيمهاي ژاپن، قهرمان سه دوره اخير جام ملتهاي آسيا، عراق و اردن و قطر قرار بگيرد دور از ذهن نيست. اگر بخواهيم نگاه خوش بينانهاي داشته باشيم ميتوان اين احتمال را هم در نظر گرفت كه تيم ملي ايران با تيم استراليا كه نسبت به ژاپن تيم آسانتري محسوب ميشود همگروه شود و در كنار تيمهاي ازبكستان، عمان و لبنان، تيمهاي ضعيفتر سيدهاي سه تا پنج قرار بگيرد. در اين بين تيم ملي ايران با دو تيمي كه باعث حذفش از جام جهاني 2010 شدند همگروه نخواهد شد. كره شمالي در همان دور مقدماتي حذف شده و كره جنوبي هم با تيم ملي ايران در يك سيد قرار گرفته است.


  قرعه كشي مرحله چهارم مسابقات مقدماتي جام جهاني در قاره آسيا طبق برنامه در تاريخ 19 اسفند ماه در كوالالامپور، مقر AFC انجام خواهد شد و قرار است مهدي مهدويكيا، كاپيتان سابق تيم ملي قرعه تيم ملي ايران را بردارد. كارلوس كي روش، سرمربي تيم ملي ايران هم بعد از پايان بازي مقابل قطر به پرتغال رفته و براي حضور در مراسم جمعه هفته جاري از پرتغال راهي مالزي خواهد شد.
  نیمی از جهان، افرادی هستند که چیزی برای گفتن دارند و نمی توانند بگویند و

  نیم دیگر افرادی هستند که چیزی برای گفتن ندارند ولی همیشه حرف میزنند ….....
  (رابرت فراست)

 2. 2 کاربر مقابل از mehdi persi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  IMAN (3rd March 2012), sara93 (3rd March 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  ایران زمین
  نام واقعی
  IMAN
  استاتوس
  هنو اولشه...
  شغل و حرفه
  در ره طبابت
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Brazil
  نوشته ها
  6,996
  تشکر
  9,466
  تشکر شده 8,004 بار در 3,145 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 27 تاپیک
  ازبکستان از عراق قویتره.......
  نه...!نه...!نه...! 4. کاربر مقابل از IMAN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  sara93 (3rd March 2012)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا