عباس زاده: پشتك زدن را روي تشك كشتي ياد گرفتم...
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: عباس زاده: پشتك زدن را روي تشك كشتي ياد گرفتم...

نام واقعی
    هـــــانــیـه
    استاتوس
    یه روز خوب میاد:)
    شغل و حرفه
    دانـشـجــــو
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 6,643 بار در 2,106 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 66 تاپیک

عباس زاده: پشتك زدن را روي تشك كشتي ياد گرفتم...

عباس زاده: پشتك زدن را روي تشك كشتي ياد گرفتم / دو گلم به استقلال را به مادرم تقدیم می کنم

موتور گلزني محمد عباس زاده روشن شده است. اين مي تواند نويد خوبي براي حميد درخشان باشد. او می تواند در خط حمله پرسپوليس و در غياب رضا نوروزي روي مهاجم مازندراني اش حساب ويژه اي باز كند. شماره 33 سرخ ها به مانند فصل گذشته مي خواهد با گلزني هايش اسباب خوشحالي هواداران و موفقيت پرسپولیس را فراهم سازد. گفتگوي مفصلي با محمد عباس زاده داشتیم كه ماحصل آن را در قالب پرسش و پاسخ در زير مي خوانيد:

- اين روزها از لحاظ فوتبالي اوضاع بر وفق مرادت است؟

خدا را شكر فعلا پايم به گلزني باز شده است. طي چند بازي اخير فشار زيادي روي من بود. البته هواداران توقع به جايي داشتند كه براي پرسپوليس گلزني كنم. اما برخي دوستان عزيز در رسانه ها مطالبي برايم مي نوشتند كه حقيقت نداشت. هر چه كه دوست داشتند مي نوشتند. اما نه حرفي زدم نه اقدامي كردم. فقط همه اين عزيزان را به خدا و وجدان و انصاف خودشان سپردم.

- تو كه بازيكن بي حاشيه اي هستي! چرا بايد كسي بخواهد توي كار تو بگذارد؟

خيلي كم مصاحبه مي كنم. نمي خواهم مدام توي رسانه ها و روزنامه ها باشم. نمي دانم چه بگويم! شايد مي خواهند من را زير سؤال ببرند تا واكنش نشان بدهم. اما من دوست دارم چراغ خاموش پيش بروم و به فوتبالم برسم.

- از شرايط اين روزهايت راضي هستي؟

بله، خدا را شكر چند بازي است كه در پست اصلي خودم قرار دارم و در چنين شرايطي راحت تر كار مي كنم. من مهاجم نوك هستم، اما چند بازي بود كه در چپ و راست خط هجومي كار مي كردم. درست است كه هر جايي كه سرمربي تشخيص بدهد، بازيكن بايد همان جا بازي كند، اما من بيشتر بازيكن تمام كننده هستم. يادم مي آيد آقا فرشاد (پيوس) هميشه مي گفت كه يك مهاجم تمام كننده بايد نزديك دروازه حركت كند.

- سعی نکردی از انتقادها به سود خودت و بهتر كردن شرايطت بهره ببري؟

از شروع فصل خيلي ها مي گفتند بازيكن فصل قبل نيستم. اين صحبت ها و برخي مطالب نوشته شده روي من فشار مي آورد. حالا از اين به بعد سعي مي كنم همين طور باشم. نه تحت تأثير تعريف ها خودم را گم كنم و نه از انتقادات و فشارها ناراحت بشوم.

- در چنين شرايطي كه تحت فشارهاي روحي قرار مي گيري، كسي هست كه طرف مشورت قرار بدهي و حال و هوايت را عوض كند؟

بله، برادر بزرگم عباس كه 3 سال از من بزرگ تر است. هر زمان كه از لحاظ فكري روی فرم نباشم، با صحبت ها و نظراتش آرامم مي كند. هميشه از مشورت هايش استفاده مي كنم.

- برخورد هواداران و مردم با تو چگونه است؟

خدا را شكر كه در اين دو بازي اخير توانسته ام با عملكردم اسباب خوشحالي هواداران را فراهم كنم. دوست دارم اين مطلب را بگويم از قولم بنويسيد:"دو گلم برابر استقلال خوزستان را به مادرم تقديم مي كنم" مادرم زحمات زيادي برايم كشيده و هميشه خودم را مديون مادرم مي دانم.

- دو گل زدي و اين امكان هم بود كه اولين "هت تريك" پرسپوليسي ات را به ثبت برساني؟

خب، گلزني با پيراهن پرسپوليس هميشه خوشايند است. حالا چه يك گل در بازي بزني و چه سه گل. البته كه "هت تريك" كردن با پيراهن پرسپوليس افتخار بزرگي است كه اميدوارم موفق به ثبت چنين افتخاري بشوم. اما در مستطيل سبز به موفقيت فردي خودم فكر نمي كنم. اگر شرايط گلزني براي بازيكن كناري ام مناسبت تر باشد، پاس هم مي دهم.

- چند بازي است هماهنگي مطلوبي ميان تو و مهدي طارمي دیده می شود.

جالب است كه همين برخي دوستان رسانه اي مي گفتند كه من و مهدي با هم مشكل داريم. در صورتي كه با هم خيلي رفيق هستيم. هر كدام از ما دو نفر گل بزند، ديگري به همان اندازه خوشحال مي شود. ما با هم خيلي خوبيم. برابر استقلال خوزستان مهدي يك پاس گل به من داد كه خيلي از او تشكر كردم. به طور كلي كنار مهدي خيلي راحت بازي مي كنم.

- عملكرد تو و مهدي طارمي به نوعي جاي خالي رضا نوروزي را پر كرده است.

من اين طور فكر نمي كنم. از صميم قلب آرزو مي كنم آقا رضا هر چه زودتر سلامتي كامل خود را به دست آورد و به فوتبال برگردد. او مهاجم بسيار خوبي است كه با تمرين و بازي كردن در كنارش خيلي چيزها ياد گرفتم.

- آخرين بازي فصل قبل هم آخرين گل فصل پرسپوليس را به استقلال خوزستان زدی. به اين ترتيب هم به ليگ قهرمانان آسيا رسيديد و هم حداقل 50 نفر با گل تو زائر خانه خدا خواهند شد.

اين لطف خداست. براي من البته تفاوتي نمي كند به چه تيمي گل بزنم. هدف خدمت به پرسپوليس و موفقيت تيمي است كه پيراهنش را بر تن مي كنم و از اين راه مي توانم نان حلال سر سفره ام ببرم. اما به نكته جالبي اشاره كرديد. خودم به اين موضوع با اين دقت فكر نكرده بودم. اگر عمري باشد و خدا قسمت كند، خيلي دوست دارم مفتخر به زيارت خانه خدا بشوم. انشااله كه اين بار با پرسپوليس تا مراحل خوبي در اين رقابت ها پيش برويم.

- به قهرماني در آسيا هم فكر مي كنيد؟

رسيدن به قهرماني در آسيا تنها با فكر كردن ميسر نمي شود. بلكه تداركات و ابزار خاص خود را مي طلبد. سال هاست تيم هاي ايراني در تقابل با تيم هاي ثروتمند حاشيه خليج فارس و شرق آسيا از برخي جهات كم مي آورند و به مشكل برمي خورند. همين تيم هاي اماراتي و قطري يك بازيكن مي آورند كه به اندازه يك فصل پرسپوليس بابت جذبش هزينه مي كنند. البته نمي خواهم بگويم بازيكنان داخلي كيفيت لازم را ندارند؛ منظورم برنامه ريزي و هزينه هايي است كه آن ها براي موفقيت در رقابت هاي باشگاهي در سطح آسيا لحاظ مي كنند.

- بازي برابر استقلال خوزستان را چطور ديدي؟

ابتداي كار كمي سنگين بوديم. اما رفته رفته بر بازي مسلط شديم. نيمه اول ابتدا يك گل بد خورديم اما بعد توانستيم با 2 گل جبران كنيم و پيروز به رختكن برويم. نيمه دوم هم موقعيت هاي خوبي داشتيم كه به ثمر نرسيد. البته حريف هم فوتبال خوب و قابل احترامي ارائه كرد. اما در نهايت با اداره بازي به 3 امتياز رسيديم و خدا را شكر هواداران راضي و خوشحال ورزشگاه را ترك كردند.

- و البته هواداران از تو هم راضي بودند.

من تنها وظيفه ام را انجام دادم. خدا را شكر با كمك همه بچه هاي تيم توانستيم اسباب خوشحالي و رضايت هواداران را جلب كنيم. با اين حال از طرف خودم از همه هواداران خوب مان عذرخواهي مي كنم كه چند هفته ابتدايي نتوانستم عملكرد خوبي از خود به نمايش بگذارم. قول مي دهم با تمرين و جديت روند رو به جلويي را تا پايان فصل ارائه دهم. آن ها حتي در روزهاي بد هم من را مورد لطف و محبت و حمايت خودشان قرار دادند.

- مثل اين كه پنالتي زن اول تيم هم شده اي؟

در حضور بزرگان تيم چنين اجازه اي به خودم نمي دهم كه خودم را پنالتي زن اول تيم بدانم. برابر استقلال خوزستان چون گل اول را زده بودم، محمد آقا (نوري) و ساير بزرگ ترها لطف كردند و آقاي درخشان هم موافقت كرد كه من پنالتي را بزنم. خدا را شكر كه ضربه ام گل شد و شرمنده هم تيمي ها، كادر فني و هواداران نشدم.

- حالا يك بازي سخت در اصفهان پيش رو داريد؟

بله، سپاهان تيم منظم و خوبي است. آقاي فركي هم از مربيان خوب و بزرگ ايران هدايت اين تيم را برعهده دارد. حريف از شرايط ميزباني نيز سود مي برد. يقينا روز سختي در پيش داريم. اما تنها با هدف كسب 3 امتياز به اصفهان مي رويم.

- از تغيير و تحولات صورت گرفته در كادر فني صحبت مي كني؟

ما بازيكنيم. روزي مي آييم و يك روز هم مي رويم. اين طبيعت فوتبال است كه در مورد بازيكن، مربي و مدير صدق مي كند كه روزي مي آيند و روزي هم مي روند. يك دوره افتخار اين را داشتم كه شاگرد فرشاد پيوس باشم و نكات بسيار زيادي را از ايشان ياد گرفتم. شروع كارم در پرسپوليس هم با علي آقا(دايي) بود. علي آقا خيلي برايم زحمت كشيد. به من اعتماد كرد و ميدان داد. تا اين جاي فوتبالم اگر به جايي رسيده ام را مديون زحمات فرشاد پيوس و علي دايي هستم. حالا شاگرد يك پرسپوليسي ديگر هستم. حميد درخشان هم از بازيكنان بزرگ تاريخ پرسپوليس و فوتبال ايران بوده است. حالا وظيفه دارم تمام و كمال در خدمت برنامه هاي ايشان باشم و هر چه مي گويد را در زمين فوتبال پياده كنم. خوشحالم كه فرصت پيدا كرده ام زير نظر 3 مربي بزرگ كه هر سه پرسپوليسی هستند، فوتبالم را دنبال کنم.

- كاري به انتقادها ندارم. محمد عباس زاده اگر بخواهد خودش را نقد كند، چه مي گويد؟

واقعيت اين كه بازيكن اواخر فصل قبل نيستم. چند بازي ابتداي فصل در پست جديد خيلي نتوانستم مؤثر و مفيد عمل كنم. اما خدا را شكر الان سرحالم و روز به روز با تمرينات مستمر به شرايط بهتري هم مي رسم.

- حميد درخشان با تو صحبت خاصي داشته است؟

بله، حميد خان خيلي با من صحبت مي كند كه در شرايط بازي چگونه از تمركز كافي برخوردار باشم. در تمرينات هم با ما روي ضربه زدن هاي نهايي خيلي كار مي كند. آخر تمرين هم به طور اختصاصي تمريناتي را براي مان در نظر مي گيرد.

- اين پشتك زدن ها را از كجا ياد گرفته اي؟ قبلا ژيمناستيك كار كرده اي؟

خير، ژيمناستيك كار نكرده ام. حدود 5، 6 سال پيش دو سالي كشتي كار كردم و بعد به فوتبال روي آوردم. اين پشتك زدن ها را هم روي تشك كشتي ياد گرفته ام.

- هادي نوروزي هم قبل از فوتبال كشتي گير بوده. انگار مازندراني ها كشتي گير به دنيا مي آيند! گویا واليبال تان هم بد نيست؟

بله، در مازندران بيشتر جوانان علاقمند به كشتي هستند. اغراق نيست اگر بگويم مازندران بهترين كشتي گيران دنيا را دارد. واليبال مان هم خوب است و در تيم ملي چند نماينده داريم. پدر خدابيامرزم هم از كشتي گيران خوب مازندران بود. اگر زنده بود، نمي گذاشت به سمت فوتبال بيايم.

- واقعا اين طور بود؟

خدا رحمت كند پدرم را. عسگر عباس زاده را در كشتي مازندران همه به می شناسند و از او با نام نيك ياد مي كنند. به من مي گفت بايد بروي كشتي. اما بعد فوت پدرم به سمت فوتبال كشيده شدم. الان هم هر زمان به شمال مي روم ابتدا سر مزار پدرم حاضر مي شوم.

- زدن 2 گل برابر چشمان كارلوس كي روش و دستيارانش نويد خوبي برايت خواهد داشت؟

پس از بازي مقابل راه آهن هم صحبت هايي شنيدم در اين خصوص كه آقاي كي روش در موردم سؤالاتي كرده است. مثل هر فوتباليستي آرزو دارم به تيم ملي دعوت شوم وپيراهن مقدس ايران را در بازي هاي ملي بر تن كنم. اگر اين افتخار نصيبم شود و دعوت شوم، خيلي خوشحال خواهم شد. اگر هم اين بار اين فرصت نصيبم نشود، نااميد نمي شوم و تمام سعي و تلاشم را مي كنم تا با درخشش در پرسپوليس بتوانم نظر مثبت آقاي كي روش را جلب كنم.

- ماندگار شدن در تيم ملي خيلي سخت تر از ورود به آن است.

بله، صد درصد با نظر شما موافقم. اگر به تيم ملي برسم حفظ چنين جايگاهي به تلاش و زحمت بيشتر نياز دارد. تيم ملي جاي كوچكي نيست. بايد فكر حرفه اي تر داشت. البته حضور در پرسپوليس هم افتخار بزرگي است. خيلي دوست دارم شاگرد آقاي كي روش بشوم. از ملي پوشان پرسپوليس خيلي تعريف ايشان را شنيده ام. مي خواهم زير نظر مربي كه روزي سرمربي رئال مادريد بوده كار كنم. چون در ميان تيم هاي دنيا اين تيم اسپانيايي را دوست دارم.

-
    علي كريمي هم كه مربي تيم ملي شد. حالا اگر دعوت شوي، حضور يك پرسپوليسی در كادر فني تيم ملي مي تواند كمك روحي خوبي براي تو باشد؟

علي كريمي بازيكن خيلي بزرگي بود كه مي توانست همچنان بازي كند. اما تصميمي گرفت كه بايد به تصميمش احترام گذاشت. چند جلسه به درفشي فر آمد و اين افتخار را داشتم كه كنار ايشان تمرين كنم. صد درصد مطمئنم كه علي كريمي مي تواند كمك خيلي خوبي براي كارلوس كي روش باشد.

- صحبت پاياني محمد عباس زاده؟

الان چند مازندراني در پرسپوليس هستيم. كلي بازيكن ديگر هم از مازندران در تيم هاي ليگ برتر حضور دارند، اما سال هاست هيچ تيمي از اين استان با اين همه بازيكن مازندرانی در ليگ برتر حضور ندارد. روزگاري نساجي قائم شهر چشم و چراغ فوتبال مازندران در سطح اول فوتبال ايران بود. اما الان چند سالي است به دليل برخي سومديريت ها و عدم برنامه ريزي اصولي در همان ليگ يك دست و پا مي زند. اميدوارم مسؤولان فوتبال و ورزش مازندران به فكر اين تيم پرطرفدار و ساير تيم هاي بزرگ استان باشند تا در سال هاي آينده نيز شاهد حضور تيم هاي مازندراني در ليگ برتر باشيم.

2. 6 کاربر مقابل از H A N I Y E H عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

amir17 (29th September 2014), Amir_Ali (28th September 2014), στρατιώτης-313 (28th September 2014), s A r A (28th September 2014), V a H i D (28th September 2014), عشقه سرخ (29th September 2014)

نام واقعی
    reza
    استاتوس
    همونی می زنت زمین که بااون همه زحمت بردیش بالا
    شغل و حرفه
    بازی pes fifa
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | England
    تشکر شده 151 بار در 81 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 43 تاپیک
    محمد عشق منی عشفه گری

نام واقعی
    safura
    استاتوس
    آخه پرسپولیس همه ی عشقمه،حتی جونمم بدمم بش کمه..
    شغل و حرفه
    دانشجو
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Portugal
    تشکر شده 1,889 بار در 730 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک

عاشق پشتک زدناشم..