او در پنجم جولای سال ۱۹۸۶ در آلمان دیده به جهانی پیشرفته باز کرد در خانواده ای با اصالت و با فرهنگ رشد کرد و توانست به تیم هرتا برلین و امید آلمان راه پیدا کند او اکنون در وولفسبورگ از بهترینهای لیگ آلمان به حساب می آید . از قامتی بالغ بر ۱۸۱ سانتیمتر و وزنی معادل ۷۴ کیلوگرم برخوردار است همچنین پست این بازیکن هافبک تهاجمی است و در تیمش یعنی وولفسبورگ شماره ۲۴ را بر تن دارد . او تا کنون هیچ کارت زرد و قرمزی را دریافت نکرده است و در ۱۵ بازی تیمش را یاری نموده که در مهمترین بازی تک گل تیمش را مقابل بایرن مونیخ به زیبایی به ثمر رساند.
پس از فریدون زندی که به واسطه علاقه مندیش به ایران و همچنین درخشش او در باشکاهش سر از تیم ملی درآورد و البته شاید بهتر از بعضی از بازیکنان داخلی بود این بار بازیکنی در آلمان ظهور پیدا کرد که بی شک یکی از جوانان آینده دار در رده باشکاه و ملی خواهد بود او که چندین بار ابراز علاقه به تیم ملی نموده بود مورد بی مهری مسئولان ایرانی قرار گرفت و نتوانست در جام ملتهای آسیا تیم ملی را همراهی کند.
این بازیکن چندی پیش از حضور در تیم ملی امید آلمان مقابل رژیم صهیونیستی و سفر به سرزمینهای اشغالی امتناع کرد و به نوعی خود را ایرانی متعصب نشان داد .


این بازیکن که در بین بازیکنان ایرانی شاغل در بوندسلیگا از مهدوی کیا(اینتراخت) هاشمیان (هانوفر)و شاپورزاده(هانزاروشتوک) بهتر ظاهر شده به گونه ای که تا کنون در لیگ آلمان یکی از بهترینها بوده و از شایستگی های این بازیکن در سال ۲۰۰۷ تاکنون ۵ گل به تنهایی برای تیمش به ثمر رسانیده و بهترین گلزن وولفسبورگ تاکنون در این فصل بوده است . در جدول رده بندی برترین گلزنان بوندسلیگا اشکان دژاگه بالاتر از بازیکنان مشهوری همچون فرانک ریبری فرانسوی از بایرن و یا آماناتیدیس از اینتراخت فرانکفورت قرار گرفته است این مایه افتخارست برای ایرانیان که بازیکنی ایرانی در لیگ پویایی همچون بوندسلیگا از بهترینها باشد .پی نوشت : به واقع باریکنانی از این دست لیاقت حضور در تیم ملی ایران را ندارند ؟اگر کمی آینده نگر باشیم به این پی خواهیم برد که استعداد اشکان میتوانست مارا در همه جا یاری دهد . کاش کمی از غرور و خودخواهی دست برمی داشتیم .
تکمله:البته اخباری شنیده می شود مبنی بر اینکه با توجه به عبور سن اشکان از ۲۱سال دیگر وی نمی تواند ملیت خود را برای بازیهای ملی فوتبال تغییر دهد که البته صحت این اخبار هنوز تایید نشده است و بسیاری از فوتبالدوسنان ایرانی همچنان امید به حضور دژاگه در تیم ملی ایران دارند گرچه که به قول ظریفی بعد از رفتار نامناسبی که با زندی شد شاید اشکان باید سرش به جایی برخورد کرده باشد که راه فریدون را برود و آزموده را مجددا بیازماید.