ویژه / افشاگری روی کین از نقش کیروش در اخراجش از منچستر


وبسایت رسمی برنامه نود - روی کین در کتاب اتوبیوگرافی اش، به افشای ماجرای خروجش از منچستریونایتد پرداخته است، کارلوس کیروش نقشی اساسی در این ماجرا داشت.

به گزارش وبسایت نود، روی کین در سال ۲۰۰۵ از سوی منچستریونایتد کنار گذاشته شد و بعد از ۱۲ سال این تیم را ترک کرد، جدایی که تا مدت ها بحث اول محافل فوتبال انگلیس بود. اما سالها بعد از این ماجرا و پس از صحبت های فرگوسن در کتاب اتوبیوگرافی اش، کین نیز در مورد قضیه اخراجش از یونایتد در کتاب خودش، توضیحاتی داده است .

روی کین در مورد جدایی عجیبش از یونایتد گفته است :

" چیزی که باعث ترک یونایتد شد، یک بحث مجادله آمیز بین من ، کیروش و فرگوسن بود."

پیش از این تصور می شد، صحبت های کین در مورد عملکرد برخی از بازیکنان تیم در شکست ۴-۱ یونایتد مقابل میدلزبورو، باعث اخراج وی شده است. روی کین بعد از آن شکست تحقیر آمیز، در تلویزیون اختصاصی باشگاه، به شدت از هم تیمی هایش بابت عملکردشان در زمین انتقاد کرد. با این حال اصل ماجرا چیز دیگری بوده است.

روی کین در مورد ماجرای اختلافش با مربیان باشگاه می گوید :

" داستان از کمپ تمرینی آلگارو در پرتغال شروع شد. کیروش روی اعصاب من بود. او اصلاً آنجا رفتار خوبی با من نداشت. کیروش با من در مورد کلمه " وفاداری " حرف میزد"

" به او گفتم : در مورد این کلمه با من حرف نزن ( چطور جرات کرده بود با من راجع به این موضوع حرف بزند)! "

" به او متذکر شدم که تو بعد از ۱۲ ماه این جا را به مقصد رئال ترک کردی و حالا دوباره برگشتی. با من در مورد وفاداری حرف نزن. من فرصت پیوستن به بایرن و یووه را داشتم "

بعد از این اتفاق پای فرگوسن به ماجرا نیز کشیده شد، فرگی که از نارضایتی کین آگاه بود با او به صحبت پرداخت. کین گفته است که :

" به رئیس گفتم ما بیش از این ها به او احتیاج داریم، او باید بیشتر با ما کار کند. ما از برخی رقبا خیلی عقب هستیم "

روی کین به نوعی از دخالت ها و میزان مسئولیت های کیروش در یونایتد گلایه داشت.

کین به خاطر آن مصاحبه اش بر علیه بازیکنان تیم، ۵۰۰۰ پوند جریمه شد، و بعدتر یونایتد را ترک کرد، او با صحبت با فرگوسن، توانست ماه های آخر دوران بازیگریش را در سلتیک سپری کند.