لیونل مسی برای رسیدن به رکورد تلموزارا تنها 2 گل دیگر فاصله دارد تا از مرز 251 گل این بازیکن افسانه ای عبور کند. به نظر می رسد دست سرنوشت این داستان را طوری برای ستاره آرژانیتین نوشته است که او می تواند با گل زنی در ال کلاسیکو و در یک نبرد واقعی سناریو اش را کامل کند.

این درست است که قبل از ال کلاسیکو در تاریخ 25 اکتبر،
بارسلونا باید رو در روی تیم تازه وارد ایبار قرار بگیرد و تصور این که مسی نتواند 2 گل یا بیتشر از آن به این تیم بزند، دیوانگی است. اما یک مسئله وجود دارد، گل زنی در برابر رئال مادرید، شکستن رکورد در سانتیاگو برنابئو می تواند همانند پرتقال شیرینی باشد که مسی آن را به تک تک هواداران بارسا هدیه داده است. بدون گوشه ای اغراق شاید این اولین بار در تاریخ باشد که هواداران بارسلونا دوست نداشته باشند ستاره شان در دیدار برابر ایبار هتریک کند.

هر دو باشگاه از این آگاه هستند که گل زدن برای مسی امری است که می تواند به سهولت انجام گیرد. لئو تا کنون 21 گل در مسابقات رسمی به دروازه رئال مادرید وارد کرده است. پس همانطور که دیده می شود، هیچ فشاری بر روی مسی نیست که در سانتیاگو برنابئو گل زنی کند؛ کاملا برعکس، پسر داستان ما راه دروازه رقیب ابدی بارسلونا را از هر کسی بهتر می داند.آخرین نمایش؛ کمی به عقب برگردیم. زمانی که در تاریخ 10 مارس سال جاری شماره 10 افسانه ای کاتالان ها با هتریکی به یاد ماندنی تیمش را دوباره به کورس رقابت برای قهرمانی به جدول بازی ها برگردانند، آن هم در روزهایی که آبی اناری ها به نسبت سال های اخیرشان حال و روز چندان مساعدی نداشتند، اما باز این پسر آرژانتینی خارق العاده بود که دست آن ها را گرفت و وارد جریان قهرمانی کرد، هرچند که آن ها در انتها برای کسب این عنوان یک ضربه سر دیگو گودین را " کم آوردند."

لیونل مسی 4 توپ طلا به دست آورده است، با تیم ملی آرژانتین تا یک قدمی قهرمانی جام جهانی هم پیش رفت، به عنوان بهترین بازیکن جام جهانی نیز انتخاب شده است، این ها برخی از عوامل هستند که می تواند به او برای کسب پنجمین توپ طلا کمک کند.

بدون شک توپ طلا به یک نفر داده می شود، بازیکنی که در سال 2015 بهترین باشد. اما در حال حاضر مسی بدون توجه به این موضوع شاید قصد داشته باشد با شکستن رکورد در سانتیاگو برنابئو، مرحله و تاریخ جدیدی را ورق بزند، تاریخی که همیشه در یادها بماند و شاید این گونه مسی با صدایی بلند تر از همیشه بتواند بگوید: " این من بودم که باز هم رکورد را شکستم."