دلم برای لاله تنگ شده است / درخشان قلب مرا شکست
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: دلم برای لاله تنگ شده است / درخشان قلب مرا شکست

قهرمان Tetris, قهرمان Asteroids, قهرمان مسابقه بالگرد, قهرمان Bob the Robber, قهرمان Diner Dash Hometown Hero, قهرمان CakeMania, قهرمان Dynomite, قهرمان Mystery Case Files Huntsville, قهرمان Pepsi Max Pinball
    نام واقعی
    وحید
    استاتوس
    فقط پرسپولیس
    شغل و حرفه
    کارمند و درحال تحصیل
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | Germany
    تشکر شده 12,833 بار در 3,911 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 62 تاپیک

Perspolis دلم برای لاله تنگ شده است / درخشان قلب مرا شکست

محمدخانی؛
    دلم برای لاله تنگ شده است / درخشان قلب مرا شکست
    بازیکن سال های پیش پرسپولیس گفت: «من و درخشان را دوقلوهای پرسپولیس میخواندند ولی او یک تماس هم با من نگرفت.»

از یک سو، هجومهای زیبا، سرعت طوفانی، دریبلهای زیبا و گلهای بهیاد ماندنی و از سوی دیگر، تصویر مردی که مشکیپوش با تهریش در دادگاه قتل یک زن.
    از این ناصر تا آن محمدخانی، فاصله زیادی بود، برای هیچکس، حضور مهاجم استثنایی فوتبال ایران در دادگاه قتل باورپذیر نبود. حالا بعد از سالها، رفیق گرمابه و گلستان او، که بیتردید میتوان او را پایهگذار زندگی پیچیده و بحرانی محمدخانی دانست، به سرمربیگری پرسپولیس رسیده است، کسی که پایهگذار آشنایی شهلا جاهد و ناصر بود، ارتباطی که به یکی از معروفترین مثلثهای عشقی تاریخ بدل شد، مثلثی که حالا از آن فقط یک ضلع باقی مانده است.

با ناصر محمدخانی در آستانه سالگرد همسر فقیدش، لاله سحرخیزان درباره فوتبال، حمید درخشان، و زندگی پس از لاله به گفتگو نشستیم.

* فوتبال ایران را دنبال میکنید؟

- بله، من هنوز پیگیر مسائل فوتبال هستم، تمام بازیهایی که پخش مستقیم میشوند را دنبال میکنم، حتی بازیهای استقلال را هم تماشا میکنم، چه برسد به بازیهای تیم محبوبم، پرسپولیس.

* مشکل پرسپولیس را در چه میبینید؟

- در ابتدای فصل پرسپولیس بازیکنان بزرگی را از دست داد، سید جلال به عنوان یک رهبر خوب در قلب خط دفاعی پرسپولیس بود، یک دفاع قابل اتکا، او به دفاع تیم نظم میداد، اما متاسفانه او و چند بازیکن دیگر از پرسپولیس رفتند. گرچه علی دایی با وجود از دست دادن چند بازیکن بزرگ و نامدار، یک تیم آبرومند و خوب را جمع کرد. آنها جوان هستند و انتخابشان از سوی دایی بیدلیل نبود، باید به جوانها فرصت داد تا بتوانند خودشان را در قالب تیم پیدا کنند. فراموش نکنید شرایط بازی کردن در تیمهای استقلال و پرسپولیس با دیگر تیمها متفاوت است. حضور در این دو تیم پیچیدگی و سختیهای خاص خودش را دارد، تا یک بازیکن با شرایط بازی در این تیمها وفق پیدا کند، زمانی طول خواهد کشید.

* برکناری دایی را به صلاح پرسپولیس میدانید؟

- در همه جای دنیا وقتی یک تیم نتیجه نمیگیرد کادرفنیاش تغییر میکند، پرسپولیس هم این فصل نتوانسته بود نتایج خوبی کسب کند و هیات مدیره تصمیم به برکناری دایی و انتخاب درخشان گرفت، دایی 7-8 بازی فرصت داشت تا از تیمش چهره یک مدعی را به نمایش بگذارد اما در انجام این کار موفق نبود. فوتبال همین است، اگر نتیجه نگیرید شما را عوض میکنند. اما در نهایت امیدوارم این تغییرات به صلاح پرسپولیس باشد و تیم با کادرفنی جدیدش نتیجه بگیرد و به جایگاه اصلی خودش برگردد. سرمربی پرسپولیس هر کسی که میخواهد باشد نباید فراموش کند که بر چه صندلیای تکیه زده است، تماشاگران از تیم او فقط یک خواسته دارند و آن هم قهرمانی است. آنها قهرمانیها و درخششهای زیادی را از پرسپولیس بهیاد دارند و انتظار دارند همان روند بیوقفه ادامه پیدا کند. الان بیش از هفت سال است که پرسپولیس در لیگ برتر قهرمان نشده است، این برای هوادار پرسپولیس باورنکردنی است. البته سال گذشته میشد که قهرمان شوند، اما با یک اشتباه همه چیز از دست رفت. امسال هم اعتقاد دارم با همین تیم میتوان قهرمان شد و هیچ چیز دور از دسترس نیست.

* پرسپولیس در حال انعقاد قرارداد برای بازی با رئال مادرید است، در حالی که این باشگاه بازیکنان بزرگ زیادی را در طول تاریخ پرورش داده است، اما با تیمی که اصالت زیادی در آن دیده نمیشود، به مصاف رئال میرود...

- اصالت، این دقیقا همان حلقه مفقوده پرسپولیس است. من 12 سال در پرسپولیس فیکس بازی کردم، در همه بازیها حضور داشتم، اما فکر کنم چهار یا پنج بازی بیشتر به من کاپیتانی نرسید، 12 سال بازی و فقط پنج بازی کاپیتانی میدانید یعنی چه؟ الان در یک فصل 5 کاپیتان در این تیم عوض میشود. مگر چنین چیزی ممکن است که یک بازیکن با سه چهار سال حضور در پرسپولیس کاپیتان شود؟ در زمان ما کسی پیراهن پرسپولیس را راحت از دست نمیداد، تا زمانی که پروین حضور داشت، خودش کاپیتان بود، بعد از او هم محمد مایلی کهن و پنجعلی کاپیتان بودند. کسی حاضر نبود پیراهن پرسپولیس و کاپیتانی آن را به راحتی از دست دهد. به هر نحوی که شده در ترکیب تیم قرار میگرفتند، حتی با بدن مصدوم. بازیهای زیادی بود که من با درد به میدان رفتم، الان یک بازیکن مچش که درد میگیرد سه بازی به میدان نمیرود. ما با کمترین امکانات بازی میکردیم، نه رختکن درست و حسابی داشتیم، نه زمین تمرین خوبی داشتیم، در داوودیه با کمترین امکانات تمرین میکردیم و وقتی در آزادی بازی میکردیم همه را شکست میدادیم، اما الان همه امکانات وجود دارد، اما نتیجه نمیگیرند.

* درخشان برای حضور در کادرفنی پرسپولیس به شما پیشنهاد داد؟

- همه فکر میکردند وقتی او سرمربی پرسپولیس شود، من هم به کادرفنی اضافه میشوم، خودم هم انتظاری جز این از او نداشتم، اما او نه تنها به من پیشنهاد همکاری نداد، بلکه حتی یک تماس با من نگرفت که از من برای حضور روی نیمکت پرسپولیس اجازه بگیرد. افراد زیادی از زمان سرمربیگری او در پرسپولیس با من تماس گرفتند و به من تبریک گفتند، اما وقتی شنیدند که او با من تماسی نگرفته است متعجب شدند. حق هم داشتند، درخشان و ناصر محمدخانی را دوقلوهای پرسپولیس میخواندند، ما در پرسپولیس، تیم ملی و قطر با یکدیگر همبازی بودیم، نزدیک به 5 سال در قطر با هم در یک اطاق زندگی کردیم، هیچ چیز زندگیمان از هم جدا نبود، حتی در دوره قبلی سرمربیگری او در پرسپولیس من کمک او بودم، اما در این دوره او هیچ تماسی با من نگرفت. البته در اخبار خواندم که درخشان مدعی شده است با من تماس گرفته و من موبایلم خاموش بوده و یا جواب ندادهام، همین جا باید بگویم که درخشان دروغ میگوید، من تمام تلفنهایم را جواب میدهم، درست مثل الان که در قطر هستم اما تماس شما که ناشناس بودید را جواب دادم، چه برسد به حمید درخشان که شمارهاش را حفظ هستم. من منتظر تماس او بودم اما انگار پس از آن اتفاق او همه چیز را از یاد برده است. حتی از او نمیخواستم مرا به عنوان مربی انتخاب کند، حداقل میتوانستم به دروازهبانان تیم در خلال تمرین شوت بزنم و آنها را تمرین دهم؟ این کار را که میتوانستم انجام دهم، عابدزاده را من عابدزاده کردم، او هر روز قبل از همه به تمرین میآمد و بعد از همه میرفتم، من با او اختصاصی تمرین شوت میکردم.

* پس از آن حادثه، ارتباط درخشان با شما کمرنگ شد؟

- بله، متاسفانه او که نزدیکترین دوست من بود، پس از آن اتفاق از من دور شد، درست در زمانی که بیش از همیشه به او نیاز داشتم، من از علی پروین، محمد پنجعلی و فرشاد پیوس انتظاری نداشتم، اما آنها در آن برهه در کنار من بودند، هفت سال پیش زمانی که پیوس میخواست به تبریز برود با من تماس گرفت و به من گفت به او در مربیگری کمک کنم، اما درخشان در این مدت 4-5 تیم را به دست گرفت ولی تماسی با من نگرفت. من نمیتوانستم همراه پیوس برای مربیگری به تبریز بروم، به هر حال نیمی از زندگی من در قطر است و زندگی در شهرستان برایم مقدور نبود، گر چه اگر درخشان به من پیشنهاد میداد با او به شهرستان هم میرفتم، زمانی که او سرمربی شاهین بوشهر شد، من هم خودم را آماده کردم که با او بروم، اما در نهایت تعجب او با من هیچ تماسی نگرفت. من از پروین و پنجعلی و پیوس ممنونم که مرا تنها نگذاشتند و در این مدت خواستند که مرا به فوتبال پیوند بزنند تا آن حوادث را از یاد ببرم، اما از درخشان دلگیرم، او قلب مرا شکست.

* امروز سالگرد لاله سحرخیزان، همسر مرحوم شماست...

- دلم برای لاله خیلی تنگ شده است، بعد از او زندگی برای من سخت شد، هنوز او در قلب من است و حالا که او نیست، تمام عشق و امیدم به زندگی یادگاریهای اوست، علی و عرفان.

2. 2 کاربر مقابل از V a H i D عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mansoor66 (11th October 2014), Vampires (11th October 2014)

نام واقعی
    shadi
    استاتوس
    همه تو قدره مطلق ها اسیریم بیاین از حده دل مشتق بگیریم
    شغل و حرفه
    شاعر... :دی
    تیم های محبوب خارجی
    Arsenal | France
    تشکر شده 5,139 بار در 1,705 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 56 تاپیک
    چیکار کرد با خودش ناصر ممدخانی
    من نمیدونم این خبرنگارا چه اصراری دارن هی گذشته ی تلخه اینو شخم بزنن!
    نشد یه مصاحبه ای ببینیم از ممدخانی که درباره ی شهلا و لاله ازش سوال نپرسن!

نام واقعی
    pari
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Italy
    تشکر شده 10,961 بار در 3,059 ارسال
    Blog Entries
    2
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده