به گزارش لرد رضا به نقل از اپلستان همزمان با رونمایی از ساعت اپل در رخداد خبری ماه گذشتهی این شرکت، مخاطبان محصولات اپل، با چگونگی کارآیی و نمایش برخی از اپلیکیشنهای پرکاربرد مانند Massage، Call و Mail بر روی این ساعت هوشمند و خوشسیما، آشنا شدند و کار کردن با این قبیل برنامهها را بر روی صفحهی نمایشی بسیار کوچکتر از گوشی آیفون و یا تبلت آیپد را هر چند به صورت غیر مستقیم، تجربه کردند.به تازگی، طرحهایی از چینش و شمایل احتمالی اپلیکیشنهای پرطرفدار بر روی ساعت اپل، منتشر شده است که تصویری نسبتاً دقیق از آن چه که قرار است نسل جدید تنپوشهای دیجیتال نام گیرد را ترسیم میکند و کاربران را با تواناییها و قابلیتهای ساعت هوشمند اپل در پاسخگویی به نیازهای دیجیتال مخاطب، بهتر و بیشتر آشنا می‎کند. در ادامهی این مطلب بر تصویر برخی از اپلیکیشنهای محبوبتر در میان قاب چشمنواز ساعت اپل، نگاهی خواهیم داشت. یوتیوبطراحی عرضه شده از برنامهی یوتیوب بر روی ساعت اپل، ردیفهای افقی و عمودی از گزینههای مدور را در کنار یکدیگر نمایش میدهد. با لمس هر کدام از این گزینههای مدور، امکان پخش فایل ویدیوی مورد نظر فراهم میگردد و هر زمان که در خلال نمایش تصویر، صفحهی نمایش را لمس کنید، ویدیو متوقف شده و گزینهی قرمز رنگ و مشهور «پخش» اپلیکیشن یوتیوب به همراه گزینهای برای «پسندیدین» یا «نپسندیدن» ویدیوی مورد نظر در برابر چشمانتان ظاهر میشود. با انتخاب گزینهی مربوط به هر کدام از فایلهای ویدیویی آمار بینندگان آن نیز در پایین صفحهی نمایش قابل دسترسی خواهد بود. بر روی این اپلیکیشن، هر زمان که گزینهی Back را انتخاب کنید، مجدداً به صفحهی نمایش اصلی باز خواهید گشت.
توئیتراپلیکیشن توئیتر بر روی ساعت اپل، به صورت لحظه به لحظه شما را در جریان آخرین، توئیتهای منتشر شده در فضای مجازی قرار میدهد و امکان انتخاب علاقهمندیها و ریتوئیت مطالب محبوبتر را برای مخاطب فراهم میکند. کاربران ساعت اپل، میتوانند به وسیلهی برنامهی توئیتر بر روی ساعت هوشمند خود، حسابهای کاربری دیگر را دنبال نمایند و در صورت تمایل به دنبالهرویهای خود از برخی حسابها پایان دهند.
مسنجر فیسبوکطراحان اپلیکیشن مسنجر فیسبوک بر روی ساعت اپل، برای خلق فضای بیشتر بر روی صفحهی نمایش این تنپوش دیجیتال از برخی امکانات برنامهی خود صرف نظر کردهاند و کاربر این اپلیکیشن، تنها امکان مشاهدهی متن را بر روی صفحهی نمایش ساعت هوشمند خود خواهد داشت، اما با این حال، همچنان گزینهی وضعیت آنلاین و یا آفلاین بودن سایر دوستان و آشنایان در اپلیکیشن مسنجر فیسبوک و بر روی ساعت اپل قابل دسترسی است.
اوبربا استفاده از ساعت اپل این امکان وجود دارد تا از اپلیکیشن اوبر بر روی ساعت خود برای حمل و نقلهای دورن شهری استفاده کنید.
Movesبا نگاهی به تصاویر منتشر شده از نحوهی نمایش اپلیکیشن Moves بر روی صفحهی نمایش ساعت اپل، میتوان درک کاملی از آنچه هماهنگی طراحی برنامهها و اپلیکیشنها با صفحههای نمایش کوچک مقیاس خواهنده میشود، به دست آورد. به نظر میرسد، طراحان اپلیکیشن Moves موفق شدهاند بدون آن که صفحهی نمایش را به صورت آزاردهندهای شلوغ کنند، همچنان تمام قابلیتها و امکانات برنامهی خود را به منظور تجربهی بهتر کاربر حفظ کنند.
اسکایپساعت اپل کمک میکند تا در هنگام استفاده از اپلیکیشن اسکایپ، به تماسهای دریافتی بر روی ساعت هوشمند خود، پاسخ دهید و برای دوستان و آشنایان خود به کمک برنامهی اسکایپ پیامهای متنی ارسال نمایید.
با توجه به ویژگیهای ظاهری و کاربردی این اپلیکیشنها بر روی ساعت اپل، باید متنظر ماند و دید که در زمان عرضهی عمومی ساعت هوشمند اپل در بازارهای جهانی، کدامیک از این اپلیکیشنها به برنامهی محبوب کاربران این ابزار دیجیتال کوچک اما دوستداشتنی تبدیل خواهد شد.