گوارديولا: بهبودي ريبري يک خبر فوق العاده است

بايرن مونيخ هنوز در شوک مصدوميت تياگو بسر ميبرد. با اين حال پيش از بازي روز شنبه مقابل وردربرمن سرمربي اين تيم تلاش کرد به شاگردانش روحيه دهد.

به گزارش "ورزش سه"، پپ گواردیولا گفت: "معلوم است که شرایط سختی داریم اما باید به راه خود ادامه دهیم و به جلو نگاه کنیم. باید ان شرایط را قبول کنیم. این ماه برای ما بسیار ماه مهمی است. بازیهای مهمی در بوندسلیگا، جام حذفی و چمپیونزلیگ پیش رو داریم."
با این وجود امروز خبرهای خوبی درمورد فرانک ریبری به گوش رسید. این ستاره 31 ساله فرانسوی آسیبدیدگی زانو را پشت سر گذاشته و در آستانه بازگشت به میادین قرار دارد.
گواردیولا در این باره گفت: "او در دو جلسه تمرینی شرکت کرد و هیچ دردی هم به سراغش نیامد. این یک خبر فوقالعاده است."
البته بایرن مصدومان صاحبنامی چون باستین شوایناشتایگر، خاوی مارتینز و هولگر بداشتوبر دارد که به تازگی نام تیاگو آلکانتارا هم به جمع آنها اضافه شده است.
گواردیولا هنوز با مصدومیت تیاگو کنار نیامده است. او خودش را سرزنش میکند و معتقد است معالجه این بازیکن با داروی کورتیزون که در کشور اسپانیا صورت گرفت، یک اشتباه بزرگ بوده است؛ اما این اتفاق مسبب مصدومیت فعلی نیست. او گفت: "ما هرکاری که لازم بود کردیم. الان مهم آن است که درمان جدی و دقیقی روی او انجام شود. مطمئنم خوب میشود. این سومین بار است زانوی این بازیکن مشکل پیدا می کند. او باید برای بهبود این وضعیت بجنگد. ما هم حامی و پشتیبانش هستیم."
گواردیولا امیدوار است ستارگان تیمش حریف ته جدولی که روز شنبه با آن روبرو میشوند را دست کم نگیرد: "نتیجه تنها به تفکر بازیکنانم بستگی دارد. اگر روی صحبتهای مربی خود تمرکز کنند، شانس بردن این بازی بسیار بالاست. در غیر این صورت با مشکل روبرو خواهیم بود."