ناگفتههای کیانوش رستمی از اینچئون: نمیدانستم وزنه بردار چینی یک حرکت دیگر دارد!
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ناگفتههای کیانوش رستمی از اینچئون: نمیدانستم وزنه بردار چینی یک حرکت دیگر دارد!

 1. #1


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک

  ناگفتههای کیانوش رستمی از اینچئون: نمیدانستم وزنه بردار چینی یک حرکت دیگر دارد!

  ناگفتههای کیانوش رستمی از اینچئون: نمیدانستم وزنه بردار چینی یک حرکت دیگر دارد!

  نایبقهرمان بازیهای آسیایی میگوید هنوز هم اتفاقات اینچئون برای او قابل هضم نیست و از این که وزنهبردار چینی یک حرکت دیگر داشته، اطلاعی نداشته است.
  به گزارش ایسنا، کیانوش رستمی در شرایطی یکی از 18 مدال نقره ایران در بازیهای آسیایی را بهدست آورد که تا آخرین لحظه طلای بازیها را در چنگ داشت. شاید کمتر کسی فکر میکرد وزنهبردار چینی که وزنه ی 211 کیلوگرم را نتوانست مهار کند در سومین حرکت خود 218 کیلوگرم را بالای سر ببرد تا کیانوش رستمی را از مرد طلایی به نقرهای کاروان ایران تبدیل کند.در هر صورت بازیهای آسیایی به تلخی برای رستمی به پایان رسیده و اکنون او مشغول آمادهسازی خود برای میدان بزرگتری به نام مسابقات جهانی است.کیانوش رستمی در گفتو گو با ایسنا دربارهی شرایط خود اظهار کرد: اتفاق بازیهای آسیایی برای من قابل هضم نیست، من اگر میدانستم وزنهبردار چینی هنوز یک حرکت دیگر دارد، بیشتر از این وزنه میزدم و حتی امکان داشت به رکورد دنیا نیز حمله کنم، واقعاً بازیهای آسیایی یکی از بدترین اتفاقات زندگیام بود زیرا اگر به من میگفتند یک وزنهبردار دیگر باقیمانده رنگ مدالم عوض نمیشد.
  کیانوش رستمی

  وی ادامه داد: خیلی مواقع خود ورزشکار نمیتواند درگیر خواندن جدول بشود و او مسئول این است که وزنه بزند و کاری که مربی میگوید را انجام دهد. البته شخصاً از مربیان به خاطر این اتفاق دلخور نیستم زیرا اگر من هم مربی بودم چنین اتفاقی میافتاد و دیدگاهم این بود که این وزنه را نمیزد. وزنهبردار چینی ریسک بزرگی کرد که آن را مدیون مربیاش است و خیلی خوب هم توانست وزنه 218 کلیوگرم را بالای سر ببرد.رستمی در پاسخ به این پرسش که آیا واقعاً از این موضوع که وزنهبردار چینی یک حرکت دیگر دارد اطلاعی نداشته است؟ تصریح کرد: خدا میداند که اطلاع نداشتم. اگر زمان به عقب برگردد و بدانم وزنهبردار چینی هنوز یک حرکت دارد باور کنید 212 که هیچ بیشتر از 218 کیلوگرم را بلند میکردم. متأسفانه آن روز از لحاظ روحی و روانی ارضا شده بودم چرا که همه به من گفتند مدال طلا گرفتم و بابت آن تبریک هم گفتند بنابراین برای حرکات دوم و سوم با خنده بر روی تخته میرفتم چون مدال طلایم را گرفته بودم. هیچ وزنهبرداری وقتی مدال طلا گرفته و 45 روز نیز به مسابقات جهانی باقیمانده حرکت احمقانهای انجام نمیدهد که بخواهد با جدیت وزنههای دیگر را بی دلیل بزند. اما انشاءالله در مسابقات جهانی اتفاق بهتری بیفتد و آنجا نشان دهم رنگ مدالم واقعاً نقره نبود.رستمی با اشاره به رقبایش در مسابقات جهانی بیان کرد: رقبای اصلی من در مسابقات جهانی از روسیه، بلاروس و بلغارستان هستند، حتی وزنهبردار چینی آنجا حرفی برای گفتن نخواهد داشت. من سعیام بر این است که عملکرد خوبی داشته باشم و به آن چیزی که در این چندین سال نرسیدم، دست یابم. هدف من شکستن رکورد دنیا است که تلاش میکنم در جهانی به آن برسم.وی در پاسخ به این پرسش که یک وزنهبردار زمانی به رکورد دنیا حمله میکند که مدال طلایش قطعی شده باشد بنابراین کسب مدال طلا را از الان قطعی شده میدانید؟ تصریح کرد: انشاءالله اتفاقات خیلی خوبی رخ میدهد. همانطور که گفتم سعی میکنم عملکرد خوبی داشته باشم و اگر خدا بخواهد در جهانی به آن چیزی که میخواهم برسم.
  وزنه بردار چینی

  نایب قهرمان بازیهای آسیایی با اشاره به این که او و سلیمی تنها شانسهای کسب مدال هستند، گفت: الان وزنه برداری مانند قبل نیست. سجاد انوشیروانی، نواب نصیر شلال و سعید محمدپور در تیم ملی حضور ندارند بنابراین شرایط نسبت به قبل خیلی فرق کرده است اما باید دید در مسابقه چه اتفاقی میافتد. امیدوارم حداقل جزو 6 تیم اول قرار بگیریم تا سهمیه کامل المپیک را کسب کنیم. اما به نظرم در این 27-28 روزی که تا مسابقات باقیمانده مسئولان نگاه ویژهتری نسبت به وزنهبرداری داشته باشند. این دو سال خیلی مهم است و اگر نگاه ویژهای نباشد به نظرم تیم به صورت کامل راهی المپیک نمیشود.وی افزود: اگر دیدگاه نسبت به من و بهداد سلیمی این است که مدال بگیریم از آن طرف حداقل نگاه ویژهای داشته باشند.رستی در مورد این که آیا از سوی مسئولان استان کرمانشاه از او تقدیر شده گفت: استاندار کرمانشاه پیام تبریک داد، مدیر کل ورزش و جوانان کرمانشاه نیز زمانی که به شهرم رفتم پیشوازم آمد اما از لحاظ مالی و اینکه تجلیلی صورت گیرد اتفاق خاصی رخ نداد. شاید طی این روزها مراسمی بگیرند البته چیزی به من نگفتند اما فکر میکنم لزومی به گفتن من نیست و مسئولان تجربه بالایی دارند و متوجه هستند باید از لحاظ روحی و روانی شرایط فراهم کنند تا از این لحاظ خللی ایجاد نشود.وزنهبردار دسته 85 کیلوگرم ایران در پاسخ به این پرسش که نتیجه دور از انتظار وزنهبرداری در بازیهای آسیایی بر روی خود او تأثیر منفی گذاشته است؟ تصریح کرد: به نظرم چنین چیزی نیست، هرکسی نتوانست وزنه بزند به دلیل کمبود توانایی خودش بوده و اصلاً مربی کم و کاستی نگذاشت. بعضی از ملیپوشان نتوانستند به آنچه که میخواستند برسند و نباید مربی را مقصر دانست زیرا وقتی وزنهبردار نتوانست وزنه سبکی که برایش درخواست شد را بزند چرا باید مربی مقصر باشد.وی دربارهی حضورش در هفته دوم لیگ برتر نیز بیان کرد: هنوز خودمان هم نمیدانیم، و باید دید برنامه تمرینی به چه صورت است. اما فکر میکنم وزنه زدن در لیگ آن هم قبل از مسابقات جهانی کار خطرناک و اشتباهی است و هیچ جای دنیا چنین اتفاقی رخ نمیدهد. همیشه در اردو رکورد دیگری برای لیگ ثبت میشود اما نمیدانم چرا امسال اتفاقات دیگری میافتد.رستمی در پایان در مورد اینکه با برگزاری یک رکوردگیری رسمی دیگر موافق است یا خیر؟ اظهار کرد: من مشکلی ندارم و تابع دستورات آقای زارع هستم. سعی میکنم از تجربیات او و خودم استفاده کنم و قبل از مسابقهی جهانی طوری برنامهریزی میکنم تا دیگر در جهانی لازم نباشد تجربهای بهدست آورم
  .


 2. کاربر مقابل از *sir amirhossein* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  mansoor66 (18th October 2014)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا