پيش بازي رئال مادريد-بارسلونا

دو تيم رئال مادريد و بارسلونا، امروز در هفته ي نهم لاليگاي اسپانيا، در ورزشگاه برنابئو شهر مادريد به مصاف يکديگر خواهند رفت.

به گزارش "ورزش سه"، حساس ترین و پربیننده ترین دیدار در دنیا، امروز برگزار میشود و هر دو تیم، به هیچ وجه نمیخواهند بازنده از زمین خارج شوند.

رئال مادرید

با شروعی نوسانی در ابتدای فصل و شکست مقابل اتلتیکومادرید و سوسیداد، رئال به یک باره دچار شوک شد و با آماری فوقالعاده، یکی یکی حریفانش را در هم کوبید.در 5 بازی اخیر، رئال با میانگین گلزنی 5 گل در بازی حریفانش را شکست داده است.ال کلاسیکوهای فصل گذشته بسیار جنجالی بود. بازی برگشت لیگ در برنابئو، داور 3 پنالتی و 1 اخراج انجام داد که بسیاری معتقد بودند میشد در آنها تجدید نظر انجام داد. فینال کوپا با برتری 2-1 رئال همراه بود که در آن گرث بیل، موفق شد با یک گل دیدنی رئال را قهرمان کند، هر چند که به دلیل مصدومیت امروز در خط حمله ی رئال حضور ندارد. کریم بنزما، رونالدو و خامس رودریگس، مهاجمان امروز رئال هستند که همگی بسیار آماده اند. با پیروزی 3-0 مقابل لیورپول و کسب رکوردی جدید مقابل این تیم، حال رئال قصد دارد آمار ضعیف خود در ال کلاسیکو های رفت را جبران کند. در 5 بازی اخیر انجام شده بین دو تیم، سهم رئال 3 پیروزی و سهم بارسا 2 پیروزی است. خسه در کنار بیل، دیگر مصدوم رئال است.

بارسلونا


بارسا روند بسیار خوبی در لالیگای امسال داشته است. از 8 بازی، آنها موفق به کسب پیروزی در 7 بازی شده اند و هنوز گلی دریافت نکردهاند. تنها شکست فصل آنها به رقابتهای اروپایی و دیدار حساس مقابل پاری سن ژرمن باز میگردد. شاید مهم ترین خبر ممکن برای بارسلونایی ها، بازگشت لوئیس سوارز به میادین است. مهاجم اروگوئه ای در جام جهانی با گاز گرفتن جورجیو کیهلینی، با 4 ماه محرومیت روبرو شد که این بازی، اولین حضور او پس از دیدار اروگوئه-ایتالیا در بازی های رسمی خواهد بود. همچنین فوق ستاره بارسا، لیونل مسی نیز در آستانه شکستن رکورد زارا با 251 گل است و او هم انگیزه های خاصی برای این بازی دارد.پیروزی در این دیدار میتواند بارسا را قاطعانه در صدر جدول قرار دهد و فاصله امتیازی اش با مادرید را به 7 امتیاز برساند.