حمید درخشان در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط پرسپولیس پیش از دیدار مقابل گسترش فولاد تبریز صحبتهایی کرد که در زیر میخوانید.


فارس: زمان برگزاری دربی یکی از معضلات امروز فوتبال ما شده. فکر میکنید این بازی در چه تاریخی برگزار شود بهتر است؟


این مسئله را من به مسئولان باشگاه واگذار کردم و در این باره آنها بهتر میتوانند نظر دهند.


فارس: دو روز دیگر باید با گسترش فولاد تبریز بازی کنید. شرایط پرسپولیس برای این بازی چطور است؟


خوشبختانه شرایط تیمی ما خوب است و خوب هم تمرین میکنیم و آماده بازی با گسترش فولاد میشویم تا با پشت سر گذاشتن این بازی با برد آماده حضور در دربی شویم.


فارس: گسترش فولاد را چطور تیمی میبینید؟


گسترش فولاد تیم خوبی است و نمیتوانیم بگوییم سه باخت متوالی آنها نشاندهنده ضعفشان است اما از هر چیزی مهمتر نیاز ما به سه امتیاز بازی است و با همه قوا روز پنجشنبه به میدان میاییم تا از این بازی برنده بیرون بیاییم تا در ادامه کار با روحیه خوبی مسابقات را ادامه دهیم.


فارس: در چند روز اخیر دیده میشود که در تمرینات پرسپولیس یک دوربین فیلم برداری مشغول فیلم گرفتن از تمرینات بازیکنان است. این کار دلیل خاصی دارد؟


این تصمیمی است که ما در کادر فنی گرفتیم و از تمرینات بازیکنان فیلمبرداری میکنیم تا متوجه شویم که کدام بازیکنان خوب تمرین میکنند و کدام بازیکنان بد. با این کار تمرینات بازیکنان را آنالیز میکنیم و همه را زیر نظر میگیریم و با این شرایط کسی نمیتواند از زیر تمرینات شانه خالی کند.


فارس: این روزها که بازی های فوتبال از تلویزیون پخش نمیشد شما چطور از حریفانتان که در شهرستانها بازی میکنند آگاهی کسب میکنید و نوع بازی شان را متوجه میشوید؟


ما برای هر بازی یک نفر از گروه آنالیزمان را به محل دیدار میفرستیم و گزارش آنالیز آنها را میگیریم و براساس آن حریف را تجزیه و تحلیل میکنیم و اینطور نیست که بدون شناخت قبلی به مصاف حریفانمان برویم.


فارس: موضوع پیام صادقیان به کجا رسید؟


همانطور که قبلا هم گفتم باید به این بازیکن کمک کنیم تا شرایطش بهتر شود و نمیتوانیم او را به حال خودش رها کنیم.فارس: او البته در یکی از تمرینات مقابل شما مشغول خمیازه کشیدن بود و حتی این کار صادقیان بازتاب زیادی هم در رسانه ها داشت. فکر میکنید چرا او این کارها را میکند؟


راستش من خمیازه کشیدن او را نباید توضیح دهم و خود این بازیکن است که باید درباره کارهایی که میکند حرف بزند و من موظف نیستم که درباره خمیازه کشیدن بازیکنانم صحبت کنم.


فارس: اما به نظر می آید که او این کارها را عمدا انجام میدهد!


ببینید کسی عمدا نمیتواند به باشگاه لطمه وارد کند و هر کسی چنین کاری را انجام دهد فقط به خودش لطمه زده نه به کس دیگری و اگر بازیکنی کمکاری کند بازیکن دیگری جای او را میگیرد و با اینکه ما محدودیت بازیکن داریم اما اینقدر محدودیت زیاد نیست که بخواهیم همه چیز را فدا کنیم.


فارس: صحبتهای شما با محمد عباسزاده هم گویا کارساز شده و این بازیکن مدل موهایش را درست کرده!


عباسزاده بازیکن خوبی است و حرف گوش کرد و الان هم تمرینات بیشتری انجام میدهد تا بتواند دوباره به ترکیب اصلی تیم برگردد.


فارس: فدراسیون فوتبال کاستاریکا خواهان حضور اومانیا در بازی این تیم مقابل اروگوئه در مونته ویدئو شده. آیا شما با حضور این بازیکن در این بازی موافق هستید؟


بله ما با رفتن این بازیکن برای این بازی مشکلی نداریم و اجازه میدهیم که او برود و به تیم ملی کشورش کمک کند و بعد از بازی هم به تمرینات ما اضافه خواهد شد.