به گزارش خبرگزاری فارس، حسین عبدی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس درباره پرسپولیس گفت: من ترجیح میدهم به جای صحبت درباره مسائل فنی تیم که آقای حمید درخشان خود درباره آن مطالبی که نیاز باشد را مطرح میکنند، درباره اتفاقات مثبت دیگری که در پرسپولیس روی میدهد، صحبت کنم.


وی افزود: مثلا اینکه تیمی در سطح پرسپولیس با انتظارات بالایی که وجود دارد، جرأت میکند یک بازیکن جوان را از تیمهای پایه خود بیاورد و در بازیها به کار بگیرد. به نظرم از کنار این اتفاق خیلی ساده گذشته ایم در حالی که در پرسپولیس حادثه ای مهم است. اینکه مربی در جایی که همه نتیجه میخواهند قدرت چنین ریسکی داشته باشد. جالب اینکه این بازیکن بیاید و طوری هم عمل کند که اگر کسی سابقه اش را نداند اصلا متوجه تفاوت سطح نشود.


عبدی درباره اینکه آیا تصور نمیکند چنین میدانی خود بازیکن را برای آینده دچار مشکل کند، که میگوید: ما در کنار بازی دادن به این بازیکنان جوان روی سایر مسائل فنی و روحی و روانی آنها کار میکنیم. البته او تنها بازیکن مد نظر نیست. دو، سه بازیکن دیگر هم هستند و فکر میکنم تیمهای پایه پرسپولیس سریع توانست بازدهی داشته باشد و حالا باید به سرمایه گذاری برای ادامه این روند فکر کنیم.


مربی پرسپولیس درباره مباحث مطرح شده درباره تغییر زمان دربی خاطرنشان کرد: به نظرم سازمان لیگ باید به تصمیمات خودش احترام بگذارد، در غیر این صورت نمیتواند از دیگران انتظاری داشته باشد. اینجا بحث یک هفته مطرح نیست. بحث ارزش گذاشتن به برنامه ریزی است. سال قبل شرایط خوب بود، امسال را هم خوب شروع کردند اما به نظر میرسد رویه در حال تغییر است. دربی تابلویی از فوتبال ما است. بی برنامگی در آن نیز چنین تصویری ارائه میکند. اگر تغییر برنامه ای هم بود باید زودتر اعلام میشد. نه اینکه دو هفته مانده به بازی اعلام کنند و اینطور شک و شبهه پیش بیاید. البته ما میگوییم چیزی نیست اما به هر حال باید در نظر گرفته شود که هجمه زیادی روی پرسپولیس وجود دارد و درست در همین زمان چنین اتفاقی روی میدهد.


عبدی درباره اینکه تیم مقابل با توجه به شرایط اردوی تیم ملی چنین خواستی را مطرح نمود، تصریح کرد: این مساله ربطی به لیگ ندارد. این تغییر برنامه یک امتیاز به سود یکی از دو تیم است. حداقل باید زودتر انجام میشد. این از عدم برنامه ریزی است. اگر قرار باشد به چنین دلیلی برنامه تغییر کند، باید در ابتدای فصل اعلام میشد تا قانون شود و برای همه باشد.


وی درباره ارزیابی خود از تاثیر عدم پخش بازیها گفت: قطعا انگیزه ها تحت الشعاع قرار میگیرد. وقتی میلیونها نفر حتی خارج از ایران این بازیها را میبینند، شرایط برای بازیکنان فرق میکند و تاثیر این مساله روی کیفیت بازیها اثرگذار است. اثر دیگر افزایش مشکلات داوری است. این مساله به ضرر کیفیت داوری است چون داور خود را در معرض قضاوت و زیر ذره بین نمیبیند و به نظر میرسد تاثیر آن روی افزایش اشتباهات داوری زود خودش را نشان خواهد داد. عدم پخش تلویزیونی یک اتفاق مثبت هم داشت. حداقل در پرسپولیس شاهد روند رو به رشد تعداد تماشاگران بودیم. شرایط در بازی با پیکان خیلی بهتر شد. آنهایی که در بازی با راه آهن نبودند یک خاطره خوب را از دست دادند. وقتی زمان ضربات پنالتی رسید، یکدلی، یکرنگی و همبستگی بین تماشاگران، بازیکنان و همه اعضای تیم دیده میشد. این حس خیلی خوب بود. یک هیجان توام با استرس به یادماندنی بود که هر کس در ورزشگاه نبود، از دستش رفت.