به گزارش ورزش 11، دیگو کاستا که برای بازیهای تیم ملی فوتبال اسپانیا مقابل بلاروس و آلمان به تیم ملی کشورش دعوت نشد، این فرصت را دارد که برای بهبودی مصدومیتش از ناحیه همسترینگ استراحت کند.

مصدومیت مهاجم
چلسی باعث درگیریهای لفظی میان باشگاه و تیم ملی اسپانیا شده است. ژوزه مورینیو، دل بوسکه را مقصر مصدومیت این بازیکن میداند و معتقد است که وی با وجود مصدومیت کاستا به او بازی داده است.

اکنون به نظر میرسد دل بوسکه برای اینکه این درگیریهای لفظی ادامه نیابد، کاستا را به تیم ملی دعوت نکرده است و در عوض نولیو و خوزه کایخون را فرا خواند.

دلبوسکه در این باره گفت: بازیکنی که مصدوم باشد را نمیتوانم به تیم ملی دعوت کنم زیرا نمیتواند کاری برای تیم انجام دهد اما ما در این باره صحبت کردیم و این بهترین راه حل برای بازیافتن سلامتیاش است.

نولیتو در این فصل پنج گل برای سلتاویگو زده است و برترین گلزن اسپانیایی در لالیگا است. ایگناسیو کاماچو برای اولین بار به تیم ملی دعوت میشود؛ در حالی که آلوارو موراتا و ایسکو به دلیل مصدومیت اینیستا و داوید سیلوا به تیم ملی بازگشتند.

پاکو آلکاسر که در تمام سه مسابقهای که در مرحله مقدماتی یورو 2016 برای اسپانیا بازی کرده، گلزنی کرده است، به جایگاهش بازگشته و این در حالی است که خسوس ناواس از منچسترسیتی جایی در ترکیب تیم دل بوسکه ندارد.

اسپانیا در حال حاضر پس از اسلواکی در رده دوم گروه C قرار دارد. این تیم 15 نوامبر در مسابقات مقدماتی یورو 2016 به مصاف بلاروس میرود و سپس در دیداری دوستانه با آلمان بازی میکند.
اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی فوتبال اسپانیا به شرح زیر است:

دروازهبانها: کیکو کاسیا (اسپانیول)، ایکر کاسیاس (رئال مادرید)، داوید دخیا (منچستریونایتد)

مدافعان: جوردی آلبا (بارسلونا)، رائول آلبیول (ناپولی)، سزار آزپلیکوئتا (چلسی)، مارک بارترا (بارسلونا)، حوان برنات (بایرنمونیخ)، خوانفران (اتلتیکو مادرید)، جرارد پیکه (بارسلونا)، سرخیو راموس (رئال مادرید)

هافبکها: سرخیو بوسکتس (بارسلونا)، ایگناسیو کاماچو (مالاگا)، سانتی کازورلا (آرسنال)، سسک فابرگاس (چلسی)، رائول گارسیا (اتلتیکو مادرید)، ایسکو (رئال مادرید)، کوکه (اتلتیکو مادرید)

مهاجمان: پاکو آلکاسر (والنسیا)، خوزه کایخون (ناپولی)، آلوارو موراتا (یوونتوس)، نولینو (سلتاویگو)، پدرو (بارسلونا)