بر اساس آخرین گزارش این شرکت در 24 نوامبر 2014، تقریبا دو سوم از دستگاههای اپلی که به App Store متصل شدهاند، iOS 8.0 یا بالاتر نصب کردهاند و 35 درصد کاربران هنوز از iOS 7.0 استفاده میکنند. اپل در طول یک ماه گذشته موفق شده درصد استفاده از iOS 8.0 را از 52% به 60% ارتقا دهد که البته انتشار نسخه 8.1 در این افزایش بی تاثیر نبوده است.

iOS 7.0 در بالاترین حد خود توانسته بود روی 78% گجتهای اپلی نصب شود. این حقیقت باعث شده بود اپل تا مدتها به خاطر چندپارگی اکوسیستم اندروید و تنوع بالای نسخه های موجود از این سیستمعامل در بازار، به آن خرده بگیرد و بیان کند که iOS به خاطر تمرکز بر روی یک نسخه خاص سیستمعامل، بهشت توسعهدهندگان اپلیکیشنهای موبایل است.
از جمله دلایلی که در کند شدن پروسه نصب و دریافت این بروزرسانی موثر بوده، حجم بالای بسته بروزرسانی این نسخه از iOS است. از طرفی برای بروزرسانی و دریافت این نسخه، به اتصال اینترنتی با پهنای باند بسیار بالا احتیاج خواهید داشت و از طرف دیگر بسته به سخت افزار مورد استفاده، 4.7GB یا 6.9GB فضای خالی برای دریافت و نصب این آپدیت مورد نیاز است که کاربر را مجبور به حذف اپلیکیشنها و فایلهای چندرسانهای میکند؛ به خصوص در نسخههای 16GB این روال بسیار دردناکتر میشود.البته میتوان بروزرسانی را از طریق اتصال دستگاه به یک کامپیوتر دارای برنامه iTunes نیز انجام داد و بر این مشکلات غلبه کرد. اما بسیاری از کاربران مدتهاست دیگر دستگاه اپلی شان را به PC متصل نمیکنند.
در اولین روزهای انتشار بسته بروزرسانی، گزارش چندین مورد از کرش کردن آیفونها از سوی کاربران منتشر شده بود که این مسئله در ابتدای کار خود باعث خودداری دارندگان iOS 7.0 از آپدیت به نسخه جدید گردید.