بازیکنانی نظیر تونی کروس، الکسیس سانچس، ژابی آلونسو، سسک فابرگاس و ... نفراتی هستند که میتوان آنها را به عنوان بازیکنانی موفق در تیمهای جدیدشان نامید.

برخی از تیمها در پایان سال 2014 عملکرد بهتری را از خود به نمایش گذاشتهاند و در این میان نقش ستارگانی که در تابستان به این تیمها پیوستهاند بسیار پررنگ بوده است.

بر این اساس 10 خرید ارزشمند و موفق فوتبال اروپا در تابستان سال 2014 بررسی شده است.

1- الکسیس سانچس

ستاره شیلیایی سابق بارسلونا در تابستان به لندن کوچ کرد تا در ترکیب آرسنال به میدان برود. پرداخت مبلغ 42.5 میلیون یورو در نگاه اول گزاف به نظر میرسید اما توپچیها از این انتقال خوشحال هستند.

وی توانسته در خط آتش آرسنال رهبر اول تیمش لقب بگیرد.
2- کلودیو براوو

دروازهبان و کاپیتان شیلیایی به خوبی توانست جای خالی ویکتور والدس را درون دروازه بارسلونا پر کند. او در 8 بازی ابتدایی دروازه کاتالانها را در مجموع زمانی 754 دقیقه بسته نگه داشت.
3- هاکان کالهانوغلو

هافبک ترکیهای نقش مهمی را در ترکیب بایرلورکوزن ایفا کرده است. وی با 14.5 میلیون یورو از هامبورگ راهی لورکوزن شد. کالهانوغلو موفق شده در نیم فصل اول 7 گل به ثمر برساند و 7 پاس گل برای همتیمیهای خود مهیا کند.

وی مهارت بالایی در زدن ضربات ایستگاهی دارد و توانسته یکی از مهرههای کلیدی تیمش باشد.
4- سسک فابرگاس

هافبک اسپانیایی سابق بارسلونا در تابستان به تیم مورینیو پیوست. وی با همکاری دیگو کاستا عملکرد بسیار خوبی در چلسی به نمایش گذاشته و در رقابتهای مختلف بیش از 17 پاس گل برای همتیمیهای خود مهیا کرده است.
5- تونی کروس

هافبک ملیپوش آلمانی یکی از مهمترین و باارزشترین بازیکنان این فصل رئال مادرید بوده است. وی در بایرن مونیخ از موقعیتی عالی برخوردار بود؛ اما ترجیح داد در میان کهکشانیها قرار بگیرد. کروس یکی از بازیکنان مادریدی است که بیشترین حضور را در ترکیب این تیم داشته است.
6- ژابی آلونسو

در مونیخ همه به دلیل از دست دادن تونی کروس ناراحت بودند؛ اما گواردیولا توانست با جذب ژابی آلونسو تعادل تیمش را با وجود از دست دادن کروس حفظ کند.

وی از روز اول توانست در مرکز میدان حضور یابد و به نوعی نقشی حیاتی را در میان بازیکنانی نظیر گوتزه، ریبری و حتی روبن ایفا کرد.
7- جرمی منز

هافبک تیم فوتبال میلان در تابستان از پاری سن ژرمن به عنوان بازیکن آزاد در جمع روسونریها قرار گرفت. منز موفق شده در این فصل برای میلانی بدرخشد و با 8 گل زده تنها با دو گل اختلاف نسبت به کارلوس توز در میان گلزنان برتر سری A قرار داشته باشد.
8- یاسین براهیمی

وی عملکردی خوب را با گرانادا در فصل گذشته پشت سر گذاشت و در جام جهانی در ترکیب الجزایر جهشی فوق العاده داشت. وی با قراردادی به ارزش 6.5 میلیون یورو به پورتو پیوست تا در این تیم بدرخشد.
9- آنتون گریژمان

مهاجم 23 ساله فرانسوی با درخواست دیگو سیمئونه با هزینه بالایی به اتلتیکو مادرید پیوست. وی با قیمتی به ارزش 30 میلیون یورو از سوسیهداد به مادرید آمد و هتتریک او در کلیسای جامع فوتبال نقطه عطفی از حضورش در اتلتیکو بوده است.
10- مارچلو بیلسا

مربی آرژانتینی در ابتدای فصل به تیم فوتبال مارسی فرانسه پیوست و با عملکرد خود موفق شده شاگردانش بالاتر از پاری سن ژرمن قرار بگیرند.

وی با تفکرات خاصش و پرسینگ شدید توانسته تیمش را در صدر لیگ فرانسه (لوشامپیونه) نگه دارد.