خادم: پیشکسوتان میتوانند در مزایده شرکت کنند / سیاسی اسپانسر استقلال هم بود
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: خادم: پیشکسوتان میتوانند در مزایده شرکت کنند / سیاسی اسپانسر استقلال هم بود

 1. #1


  محل سکونت
  زیر سایتون
  نام واقعی
  محمد رضا
  استاتوس
  آنتی کیسه
  شغل و حرفه
  student
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  3,710
  تشکر
  4,045
  تشکر شده 6,455 بار در 2,507 ارسال
  یاد شده
  در 1 پست
  برچسب زده شده
  در 61 تاپیک

  خادم: پیشکسوتان میتوانند در مزایده شرکت کنند / سیاسی اسپانسر استقلال هم بود
  پرسپولیس نیوز : نماینده تامالاختیار وزیر ورزش و جوانان در واگذاری ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال با تشکیل شرکت میتوانند در مزایده شرکت کنند.
  امیررضا خادم، نماینده تام الاختیار وزیر ورزش و جوانان در واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس روز گذشته (دوشنبه) با حضور هیئتمدیره استقلال و پوریحسینی، معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصیسازی جلسه داشت. در این نشست آخرین مراحل واگذاری باشگاه استقلال و شرایط آن بررسی شد. خادم در مورد این نشست و آخرین خبرهای مربوط به روند خصوصیسازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفتوگو کرده است.

  *در مورد جلسهای که با مدیران باشگاه استقلال عصر روز گذشته داشتید صحبت کنید؟

  نشستی با حضور آقای پورحسینی معاون سازمان خصوصیسازی و اعضای هیئت مدیره استقلال و کارشناسان ذیحساب و همه اهالی که به نوعی میتوانستند در مورد حسابهای مالی باشگاه استقلال اظهار نظر کنند، داشتیم. اصل مطلب این بود که اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس علیرغم همه ابهامات موجود در حسابهای مالی این باشگاه، صورت حسابها را در اختیار سازمان خصوصیسازی و حسابرسی قرار دادند که کارهای این باشگاه انجام شود.

  هیئتمدیره و ذیحساب باشگاه استقلال در خصوص امضای صورتهای مالی با علامت سؤالهای خاصی روبهرو شدند، بنابراین برای رفع این شبهات از سازمان خصوصیسازی و از دفتر دکتر طیبنیا، وزیر اقتصاد درمحل وزارتخانه دعوت به عمل آمد که به جمعبندی برسیم تا هیئتمدیره باشگاه استقلال صورتهای مالی را علیرغم همه ابهاماتی که وجود دارد، امضا کنند.

  *ابهاماتی که هیئت مدیره استقلال مطرح کرده چه مواردی است؟

  مهمترین ابهام، مغایرتهایی است که در صورتهای مالی وجود دارد. ضمن اینکه گزارشهایی ثبت شده که نشان دهنده بدهیها یا طلبهایی است که مدارکشان در باشگاه موجود نیست و برای ذیحساب ابهام وجود دارد. همچنین براساس گزارشهایی که در این نشست ارائه شد، ضرر و زیانهای انباشتهای وجود دارد که از سال 91 به سال 92 منتقل شده که در آن برخی عدد و رقمهایی آمده که به نظر میآید، واقعی نیست.

  اینها مطالبی است که نگرانیهایی را برای اعضای هیئتمدیره ایجاد کرده که ممکن است 10 یا 5 سال دیگر، دستگاههای نظارتی، دیوان محاسبات وسازمان بازرسی کل کشور آنها را مسئول این شبهات بدانند. این بحثها تخصصی است تا در نهایت آنها را برای امضا آماده کنند. همین شرایط را هم برای پرسپولیس داشتیم. البته پرسپولیسیها آنقدر روی موضوع حساس نبودند و امضا کردند. با توجه اینکه مدیرعامل باشگاه استقلال هماکنون خارج از کشور حضور دارد، او مسئولیت خود را به یکی از اعضا واگذار کرده است. ضمن اینکه فرصتی هم نداریم که کار را تا زمان بازگشت او متوقف کنیم، چراکه هرچه سریعتر باید قیمتگذاری دو باشگاه انجام شود و مراحل واگذاری اتفاق بیفتد.

  *قیمتگذاری چه زمانی به مرحله نهایی میرسد؟

  آقای پورحسینی در این جلسه حضور خواهد داشت و در این خصوص او باید اظهارنظر کند. البته اگر صورت مالی استقلال امضا شود به صورت کامل کار از دست وزارت ورزشوجوانان خارج و کاملاً در اختیار سازمان خصوصیسازی و اقتصاد قرار میگیرد که دیگر باید کار فنی خود را انجام دهند.

  *20 درصد از سهام باشگاه پرسپولیس بدون در نظر گرفتن بحث مالی به پیشکسوتان تعلق میگیرد. در این مورد توضیح میدهید؟

  آخرین تصمیمگیری تنها در اندازه مشورت بوده و نهایی نشده است اما آخرین صحبتی که با مجمع دو باشگاه که اعضای آن وزرای وزارت ورزشوجوانان، دادگستری و اقتصاد و دارایی هستند، داشتیم و بنده و پورحسینی (از سازمان خصوصیسازی) نیز در آن حضور داشتیم و به این جمعبندی رسیدیم که بتوانیم به اندازه یک صندلی در هیئت مدیره 5 نفره را حداقل از پیشکسوتان دو باشگاه داشته باشیم. این امر مستلزم این است که حداقل 20 درصد سهام در اختیار پیشکسوتان باشد.

  بر همین اساس جلسهای را با برخی از پیشکسوتان برگزار کردیم و در نهایت مقرر شد، مجمع یا شرکتی را به نام خود ثبت کرده و در مزایده شرکت کنند یکی از شرایط موفقیت در این مزایده نیز معرفی تعدادی از پیشکسوتان برای حضور در سهام باشگاه است. این عددی که در این نشست صحبتش شد حدود 20 درصد است و غیر از آن به فرد یا گروهی که بیایند و خریدار باشند واگذار میشود و وزارت ورزش و جوانان سهمی نخواهد داشت.

  *در حال حاضر نبود مدیرعامل پرسپولیس در جمع سرخپوشان پایتخت، خللی در روند خصوصیسازی پرسپولیس ایجاد نمیکند؟

  به هیچوجه؛ هیئتمدیره باشگاه، مدیرعامل را معرفی کرده و آقای طاهری به عنوان مسئول تامالاختیار در باشگاه منصوب شده است. او تقریباً همه کارهای مدیرعاملی را انجام میدهد و در مواردی که لازم باشد حق امضا هم دارد. بنابراین امضاهای لازم انجام میشود، ضمن اینکه کارهای داخلی سازمان نیز، پیگیری میشود.

  در خصوص وضعیت قضایی حمید رضا سیاسی، ما منتظر هستیم قوه قضائیه در این خصوص اظهارنظر کند و دخالتی در موضوع نمیکنیم. هفته پیش هم گفتم او به صورت مستقیم و غیر مسقیم از فوتبال و باشگاه حمایت کرده و به عنوان عضو هیئت مدیره که اسپانسر شرکت دیگری هم بود، بالغ بر 10 میلیارد هزینه کرده و سپس آن اتفاقات افتاد. پس از آن امکان ادامه فعالیت و همکاری با اسپانسر پرسپولیس نبود. از داخل هیئت مدیره تزریق مالی به بازیکنان به صورت هفتگی انجام میشد. هزینههای باشگاه که چیزی نزدیک به 8 تا 10 میلیارد تومان بود.

  همانطور که دربرنامه 90 خود او مطرح کرده بود از طریق برادرش به بحث خرید باشگاه راهآهن ورود پیدا کرده بود. من دقیقاً نمیدانم که چه فردی پشت تعاملات و صحبتهایی که برای خرید راهآهن ا نجام شده بود قرار دارد. برای باشگاه استقلال نیز زمانی که تقریباً یکی دو هفته از زمان بستن قرارداد اسپانسری برای پرسپولیس گذشته بود، هیئت مدیره آبیپوشان پایتخت مشخص شده بود. با وجود تلاهایی که شد در نهایت نتوانستیم گروه یا فردی را برای اسپانسر استقلال پیدا کنیم.

  *علت آن چه بود؟

  علت عمده آن تعداد نفراتی بود که دوست داشتند اسپانسر این تیم شوند تا در هیئت مدیره حضور داشته باشند. آنها میخواستند به نوعی سکان هیئتمدیره را در اختیار داشته باشند که به نتیجه نرسیدیم. بنابراین برای استقلال با رقمی کمتر از پرسپولیس قرارداد منعقد کردیم که این قرارداد کاملاً مشخص است. آقای سبکدست و همکارانشان کار میکنند و از این باشگاه حمایت کردهاند. این هم باز از طریق سیاسی انجام شده بود که بالغ بر30 میلیارد بود و به نوعی حمایت از طریق او در 3 باشگاه چه به صورت مستقیم چه غیر مستقیم انجام شده است.

  افراد دیگری مثل آقایان انصاری، هدایتی و یا شفیعزاده و دیگر دوستان سالهای مختلف به ورزش کمک میکردند. امروز به عنوان مسئول و پیش از این هم به عنوان یک ورزشی سعی کردهام از این افراد حمایت کنم. فکر میکنم اگر این کار را نکنیم دیگر کسانی نخواهند بود که از ورزش یا فوتبال ما حمایت کند، چراکه بودجه تخصیصی، کفاف ورزش را نمیدهد.
  ویرایش توسط محمد سرخ : 6th January 2015 در ساعت 10:42

 2. 2 کاربر مقابل از محمد سرخ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Love2013 (6th January 2015), SALAMI-FC (6th January 2015)

 3. #2


  محل سکونت
  رو سر مظلومی و قلعه نوعی و اس دق لالیا
  نام واقعی
  Nader
  استاتوس
  من ازت معجزه میخوام..................
  شغل و حرفه
  میگن کارمند
  بازیکن محبوب
  daie
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | England
  نوشته ها
  3,656
  تشکر
  6,465
  تشکر شده 4,127 بار در 1,873 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 4 تاپیک
  پدر پرسپولیس رو درآوردین
  هنوزم بیحیال نیستین
  به امید روزهای بهتر برای تیممون ...

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا