به گزارش لرد رضا سال 2014 میلادی سال بسیار موفقی برای اپل بود و این شرکت سرانجام با عرضهی نمونهی بزرگتر گوشیهای آیفون خود، نسخهی فبلت این هوشمندهای دوستداشتنی و محبوب را نیز روانهی بازار کرد و پس از مدتها انتظار، اپل در سال 2014 به کارزار تولیدکنندگان تنپوشهای دیجیتال پیوست و Apple Watch را به عنوان ساعت هوشمند این شرکت معرفی کرد. با فرا رسیدن سال 2015 میلادی، شاید این پرسش ذهن بسیاری از مخاطبان و علاقهمندان به محصولات و خدمات شرکت اپل را به خود مشغول کرده باشد که این شرکت برای سال 2015 میلادی چه طرحها و برنامههایی را در سر دارد؟ساعت اپل؛اگرچه ساعت هوشمند اپل در یکی از رخدادهای سال گذشته به مخاطبان معرفی شد، اما مدیران اپل تأکید داشتند که این هوشمندِ پوشیدنی تا سال 2015، رنگ ویترین مغازههای خیابانها و فروشگاههای آنلاین را نخواهد دید، بر طبق اخباری که تاکنون از سوی شرکت اپل منتشر شده است و گهگاه تغییراتی نیز داشته است، ساعت اپل در ماههای ابتدایی سال 2015 میلادی در کشور امریکا و به فاصلهی کوتاهی نیز در قارهی اروپا، در اختیار مصرفکنندگان و علاقهمندان قرار خواهد گرفت.قرار است ساعت اپل در سه مدل Apple Watch، Apple Watch Sport و Apple Watch Edition ارائه شود. اگر چه هنوز جزئیات قیمتی هیچکدام از این مدلها از سوی شرکت اپل عرضه نشده است، اما شرکت اپل اعلام کرده که قیمت پایهی ساعتهای هوشمند این شرکت در زمان عرضه 349 دلار خواهد بود. پیشبینی میشود با آغاز سال 2015 ظرف ماههای جاری تاریخ و قیمت دقیق ساعت اپل از سوی این شرکت در اختیار رسانهها قرار بگیرد.
WatchKit و اپلیکیشن native Watch؛شرکت اپل قابلیت WatchKit را در سال 2014 میلادی در اختیار دولوپرها و برنامهنویسان قرار داد. WatchKit به دولوپرها امکان میدهد تا برنامهها و اپلیکیشنهای مورد نظر خود را برای نمایش بر روی ساعت اپل طراحی کنند، روش کار این قابلیت بدین صورت است که اپلیکیشنهای طراحی شده به عنوان افزونهای جدید بر روی گوشی آیفون نصب میشوند و به طور خودکار و مستمر، تغییرات صفحهی نمایش ساعت اپل کاربر را بهروزرسانی میکنند. انتظار میرود این قابلیت نهایتاً تا پایان سال 2015 میلادی در اختیار مصرفکنندگان ساعت اپل قرار گیرد.
گوشی آیفون 6 اس و آیفون 7؛از آن جا که تقریباً همزمان با ماه سپتامبر یا شهریور هر سال، شرکت اپل گوشی آیفون تازهای را روانهی بازار میکند و با توجه به این که سال گذشته گوشی آیفون 6 توسط این شرکت به مخاطبان معرفی شده است، پیشبینی میشود که تابستان سال 2015 میلادی نیز شاهد معرفی گوشی آیفون 6 اس از سوی این شرکت باشیم. اخیراً شایعاتی نیز به گوش میرسد مبنی بر این که اپل قصد دارد در کنار عرضهی گوشیهای آیفون 4.7 و 5.5 اینچی، بار دیگر گوشی آیفون را با صفحهی نمایش 4 اینچ و با نام آیفون 6 اس مینی در دسترس علاقهمندان قرار دهد.ios 9؛بنا بر سنت هر ساله، احتمالاً امسال نیز با فرا رسیدن فصل تابستان، شرکت اپل نسخهی جدید سیستمعامل ios خود را برای علاقهمندان معرفی خواهد کرد. بنابراین، انتظار میرود تا در سال 2015 میلادی نوبت به معرفی ios 9 نیز برسد. البته مخاطبان حرفهای و پر سابقهی محصولات اپل امیدوارند، این شرکت با معرفی نسخهی ios 9 در سال 2015 بیشتر به جای اضافه کردن ویژگیها و قابلیتهای جدید به این نسخهی جدید، تمرکز خود را برای برطرف کردن مشکلات و باگهای نرمافزاری نسخههای فعلی معطوف نماید تا کاربران تجربهی بهتری هنگام استفاده از سیستمعامل ios داشته باشند.OS X 10.11؛درست مثل سیستمعامل ios، شرکت اپل هرساله نسخهی جدیدتر OS را نیز معرفی میکند و انتظار میرود، امسال نیز این شرکت، نسخهی بهروز شدهی OS X Yosemite را در اختیار کاربران این سیستمعامل قرار دهد. اگر چه تاکنون هیچ خبر رسمی و غیر رسمی در این زمینه منتشر نشده است، اما پیشبینی میشود تا در تابستان شاهد معرفی این نسخهی جدید باشیم و در ماه اکتبر نیز ویراست جدید OS شرکت اپل، برای استفاده در اختیار مصرفکنندگان قرار گیرد.
آیپد پرو؛پیشبینی میشود تا در سال 2015 میلادی شرکت اپل، با هدف افزایش فروش تبلتهای آیپد و جذب مشتریان بیشتر برای بازار در حال افول آیپدهای شرکت، نمونهی جدید تبلت خود را با نام آیپد پرو و با صفحهی نمایش 12.9 یا 12.2 اینچی و پردازشگر A 9 و 4 بلندگوی مجزا، روانهی بازار کند. علاوه بر این محصول جدید، به احتمال بسیار، در سال جدید میلادی شاهد ارتقای آیپد ایر به قابلیتها و تواناییهایی جدید و عرضهی تبلت آیپد مینی با شکل و طراحی تازه نیز باشیم.
مکبوک ایر 12 اینچی رتینا؛یکی دیگر از محصولات جدیدی که در ماههای اخیر شایعات زیادی در مورد ورود آن به خط تولید در سهماههی نخست سال به گوش میرسد، مکبوک ایر فوق باریک اپل با صفحهی نمایش 12 اینچی رتینا است. انتظار میرود این نمونهی تازه با وضوح تصویر 1440 در 2304 یا بالاتر در بازار قابل تهیه باشد.
نمایشگر 5K؛اگر چه شرکت اپل در سال گذشته کامپیوتر آیمک خود را با صفحهی نمایش 27 اینچی رتینا و قابلیت پخش تصاویر با کیفیت 5K عرضه کرد، اما از این محصول نمیتوان به عنوان نمایشگری مجزا و مستقل برای سایر محصولات این شرکت استفاده کرد. به احتمال زیاد در سال 2015 میلادی، کاربران سیستمهای مک و لپتاپهای مکبوک قادر باشند، در صورت نیاز نمایشگرهای 5K را برای نمایش تصاویر مورد نظر خود تهیه نمایند.
دستگاه تلویزیون؛در طول سالهای گذشته، همواره شایعات مختلفی در مورد طراحی و تولید دستگاه تلویزیون توسط شرکت اپل، در رسانههای مختلف منتشر شده است، اما تا امسال این شرکت تنها دستگاه اپل‎ تیوی را در این حوزه معرفی کرده است. این احتمال وجود دارد که سال 2015 میلادی، به سال معرفی دستگاه تلویزیون شرکت اپل تبدیل شود و امسال شاهد نوآوریهای این شرکت در صنعت طراحی و تولید تلویزیونهای هوشمند باشیم. در کنار طراحی تلویزیون هوشمند اپل، به احتمال فراوان، در سال 2015 میلادی، شرکت اپل نمونهی جدید دستگاه اپل تیوی را با قابلیت Motion Control در اختیار علاقهمندان به این محصول قرار خواهد داد.