سهم ستارههای رئال مادرید در قویترین خط حمله اروپا
وبسایت رسمی برنامه نود - خط حمله تیم فوتبال رئال مادرید در فصل جاری رقابتهای باشگاهی فوتبال اروپا بهترین عملکرد را داشته است.به گزارش وبسایت نود ، تیم فوتبال رئال مادرید با ۲ گلی که در بازی اخیر خود در خانه کوردوبا (در هفته بیستم لالیگا) به ثمر رساند، شمار گلهای زده خود در این فصل از رقابتهای فوتبال باشگاهی در اروپا را به ۱۰۰ گل افزایش داد تا اکنون قویترین خط حمله را در میان تمام تیمهای اروپایی داشته باشد.

گل گرث بیل از روی نقطه پنالتی برابر کوردوبا در شرایطی تعداد گلهای زده رئال مادرید در این فصل را ۳ رقمی کرد که تنها نیمی از فصل سپری شده و ۱۸ بازی در لالیگا و چند بازی دیگر پیش روی کهکشانی قرار دارد.

در ثبت این ۱۰۰ گل، مثلث طلایی خط حمله رئال موسوم به مثلث BBC (بنزما، بیل و کریستیانو رونالدو) بیشترین سهم را دارند و در این مثلث هم باز سهم رونالدو بیشتر از سایرین است. رونالدو در این فصل در تمامی رقابت ۳۶ گل زده و بهترین گلزن رئال بوده است. پس از رونالدو، مهاجم فرانسوی کهکشانیها، کریم بنزما با ثبت ۱۵ گل دومین گلزن برتر رئال است و گرث بیل با ۱۴ گل در رده سوم قرار دارد.

در خارج از مثلث طلایی خط حمله سفیدپوشان مادرید، خامس رودریگس، هافبک کلمبیایی تیم تحت هدایت کارلو آنچلوتی با ۱۲ گلی که زده، بهترین آمار را دارد. در میان نیمکتنشینان هم چیچاریتو بهترین آمار گلزنی را دارد چرا که این مهاجم مکزیکی ۴ گل زده و آمار گلهایش با ایسکو برابر است.

مدافعان رئال هم این فصل در گلهای تیمشان سهم داشتهاند که در میان آنها سرخیو راموس با ۵ گل و رافائل واران با ۲ گل بهترین آمار را دارند و پس از آنها پهپه، آربلو، ناچو و مارسلو هر کدام یک گل زدهاند.

در مجموع رئال مادرید در این فصل در لالیگا ۶۴ گل زده دارد و به همین دلیل بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد اما شمار گلهای زده رئال نه تنها در لالیگا بلکه در قیاس با دیگر لیگهای اروپایی هم بیشتر است. در حقیقت نزدیکترین رقیب رئال چلسی است که در این فصل از لیگ برتر انگلیس ۵۲ گل زده است.

لیون فرانسه هم در این فصل لوشامپیونه ۴۵ گل زده دارد. یوونتوس با ۴۲ در سری A و بایرن مونیخ با ۴۱ گل در بوندسلیگا رتبههای بعدی را در اختیار دارند. در لیگ قهرمانان اروپا هم تنها یک تیم آمارش بهتر از کهکشانیهایی است که ۱۶ گل زدهاند و این تیم چلسی با ۱۷ گل زده است.