موضع گيري تند مایلی کهن عليه كيروش
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: موضع گيري تند مایلی کهن عليه كيروش

 1. #1


  محل سکونت
  ahVaz
  نام واقعی
  reza YA
  استاتوس
  I'm HERE
  شغل و حرفه
  dANESHJoOo
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | NetherLand
  نوشته ها
  5,923
  تشکر
  3,435
  تشکر شده 11,154 بار در 3,799 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 26 تاپیک

  موضع گيري تند مایلی کهن عليه كيروش  در بیگانهپرستی دست قاجار را از پشت بستهاندسرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: برخی در بیگانه پرستی دست قاجار را از پشت بستهاند.
  به گزارش مهر، تیم ملی فوتبال ایران در جام ملتهای آسیا در مرحله یک چهارم نهایی حذف شد با این حال کارلوس کیروش و حامیانش مدعی هستند که باید به عملکرد تیم ملی افتخار کرد. سرمربی پرتغالی حتی علیه برخی از مربیان باشگاهی مصاحبه کرد و با این حال برخی پاسخ او را ندادند. محمد مایلیکهن یکی از مربیانی است که نسبت به عملکرد تیم ملی تا امروز واکنشی نشان نداده است.با مایلیکهن که سرمربی تیم ملی ایران در جام ملتهای 1996 بود و ایران را به مقام سومی رساند گفتوگویی انجام دادیم تا از نظر فنی عملکرد تیم ملی کیروش را کارشناسی کنیم. مایلیکهن تیم ملی ایران را در آسیا قهرمان نکرد اما همان مقام سومی و بازیهای زیبا باعث شد که کنفدراسیون فوتبال اسیا از آن دوران به نام رسانس فوتبال ایران یاد کند.تیم ملی ما در آن مسابقات هم جام اخلاق را هم گرفت و سه بازیکن ایران هم عضو تیم منتخب آسیا شدند و خداداد عزیزی هم برترین بازیکن آسیا شد و علی دایی هم عنوان آقای گلی مسابقات را کسب کرد و کریم باقری هم عضو تیم منتخب آسیا شد. او اکنون مدیر فنی تیم ملی امید ایران است، گفتوگو با این مربی را به شرح زیر میخوانیم.

  بعد از حذف ایران در جام ملتها شما نسبت به عملکرد کیروش و تیم ملی واکنشی نداشتید به همین خاطر برخی میگویند چون پست گرفتهاید سکوت کردهاید.
  میخواستم بیانیهای در این مورد منتشر کنم ضمن اینکه من قبل از جام ملتها هم هیچ صحبتی در مورد تیم ملی انجام ندادم بعد از جام ملتها هم صحبتی نکردم پس چگونه است که میگویند چون پست گرفتهام صحبت نمیکنم بعد هم از کدام پست صحبت میکنند البته مدیریت فنی تیم امید ایران برایم افتخار است اما باور کنید تا این لحظه حتی یک برگه کاغذ به عنوان ابلاغ این سمت به من ندادهاند ضمن اینکه من سطوح مختلف مدیریتی را در ورزش کشور تجربه کردهام. حضورم در پست مدیر فنی هم به خاطر تماس کاشانی بود و احترامی که برای ایشان قائل بودم و همچنین محمد خاکپور که از نظر فنی و اخلاقی یکی از بهترینهاست.

  اما شما همیشه با نادر فریادشیران کار میکردید این تغییر برایتان سخت نیست؟
  چرا سخت است، من همیشه با فریادشیران کار میکردم. اعتقاد دارم او مربی کاربلدی است و در کارش صداقت دارد. بیجهت در کار غلو نمیکند و اگر در جایی هم لازم باشد به شما نهیب میزند بدون آنکه بخواهد هندوانهای زیر بغل شما بگذارد. با همه اینها ، مجموعه عواملی که گفتم باعث شد که با تیم امید همکاری کنم و از اینکه در خدمت جوانان کشورم هستم خوشحالم اینکه بتوانم خدمتی به آنها بکنم برایم افتخار است اما اینکه برخی میگویند چون پست گرفته حرف نمیزند کم لطفی است من هیچ وقت به خاطر منافع کشورم و مردمم کوتاه نمیآیم و معاملهای نمیکنم. چون متعلق به این سرزمین و آب و خاک هستم. کشوری که برایم هزینه کرده است.
  من همیشه گفتهام خودم را مدیون کشورم میدانم و هیچ وقت هم ناله نکردهام. در بهمن 1354 به پرسپولیس رفتم با قرارداد 10هزارتومانی و ماهی 1500تومان حقوق که بعد از دو بازی حقوقم 2هزار تومان شد. میتوانید آن زمان را بررسی کنید و ببینید که با 10هزار تومان آن موقع چه کارهایی میتوانستیم انجام بدهیم. همیشه خدا را شاکر بودهام و خودم را مدیون زحمات مادر خدابیامرزم، پرسپولیس و فوتبال میدانم و هیچ وقت هم اهل معامله نبودهام.

  پس چرا کمتر در مورد تیم ملی صحبت کردید؟
  یکی از دلایلی که سعی کردم صحبتی در مورد تیم ملی نکنم این بود که فضا را احساسی میدیدم در جریان مسابقات جام ملتها بیشتر صحبتها احساسی بود اما اکنون که مسابقات تمام شده میتوان منطقی و منصفانهتر صحبت کرد. در فضایی احساسی برخی دچار بیگانهپرستی شدند و برخی هم به بیگانه ستیزی روی آوردند که هر دو مورد آن خوب نیست. من 45سال است که در ورزش حرفهای هستم از جام جهانی 1966 لندن عاشق فوتبال و ورزش شدم و در تمام رشتههای ورزشی دستی بر آتش دارم. من در فوتبال تخصصیتر کار کردهام در این سالها اگر اغراق نکنم بیشترین کلاسهای مدیریتی و مربیگری را طی کردهام و احکام زیادی گرفتهام.
  در این مدت هم با اساتید بینالمللی و خارجی کار کردهام و هم با اساتید داخلی. از هر دوی آنها خیلی چیزها یاد گرفتهام البته برخی اساتید داخلی بودند که خارجیها انگشت کوچک آنها هم نمیشدند و یا برخی از اساتید خارجی بودند که داخلیها انگشت کوچک آنها نمیشدند. در مربیگری نباید بیگانهستیز و بیگانهپرست بود. در آخرین کلاس مربیگری که کمیته آموزش آقای دکتر احسانی برگزار کردند من جای معدود نفراتی بودم که از ابتدای کلاس حضور داشتم و تا پایان کلاس هم در آن شرکت میکردم. نمیخواستم سوکسوکی به کلاس بروم و مدرکی هم بگیرم.

  یعنی میخواهید بگویید به خاطر علم بحث ایرانی و خارجی بودن افراد را مطرح کنیم؟
  بله دین ما هم توصیه کرده، علم را بیاموز حتی اگر در چین باشد. یعنی باید کسب علم کرد، داخلی و خارجی بودن افراد مهم نیست من پایاننامه فوقلیسانسم را توصیف برخی از ویژگیهای آنترو پومتریکی با آمادگی جسمانی و حرکتی بازیکنان نخبه فوتبال ایران نوشتهام. در سال 1385 از بازیکنان نخبه ایران از جمله سید جلال حسینی، مسعود شجاعی،آندرانیک تیموریان، جواد کاظمیان، سهراب بختیاریزاده، عمرانزاده، منصوریان، نیکبخت واحدی، حامد کاویانپور، علی علیزاده، تست گرفتیم و آنها در تست من شرکت کردهاند و توانستیم تستهای مختلفی از آنها بگیریم البته در این تست اساتیدی در دکتر فرجزاده نماینده آنترو پومتریکی در ایران بود و همچنین دکتر بهرامینژاد و استاد کماسی و دکتر بهمن تاروردیزاده و دکتر محمد علی آذربایجانی به من خیلی کمک کردند .
  600پوند هم واریز کردند اما به خاطر مشکلاتی که پیش آمد نتوانستم به این همایش بروم با این حال پایاننامه من در دو کنگره علمی فنلاند و لیورپول انگلیس ارسال پذیرفته شد. من همیشه دنبال این بودم که مطالب را یاد بگیریم. ایرانی بودن و خارجی بودن استاد فرقی نمیکند.

  در مورد تیم ملی صحبت کنید و اینکه از نظر شما عملکرد تیم ملی در جام ملتها چگونه بود؟
  متر و معیار موفقیت یا عدم موفقیت در یک تورنمنت مشخص است، یکی از مهمترین آن نتایج تیم است و شاید بتوان بر روی بازی زیبا هم دست گذاشت. اما تیم ملی ما نه در نتایج موفق بود و نه در ارائه بازی زیبا. ما در سه دوره قبل هم در جام ملتهای آسیا در مرحله یک چهارم حذف شدیم. بنابراین در نتایج موفق نبودیم در مورد زیبا بازی کردن هم باید بگویم که ما زیبا بازی نکردهایم.

  از نظر آمار و ارقام عملکرد تیم ملی را چطور میبینید؟
  متأسفم که بگویم در امار و ارقام هم وضعیت خوبی نداشتیم و از جام جهانی تیم ملی ما در بین 32 تیم سی و یکم شدیم. در آسیا هم از نظر تعداد پاس موفق نبودیم از نظر مالکیت توپ موفق نبودیم در انجام کارهای تاکتیکی هم موفق نشان ندادیم. من قبل از این هم گفته بودم که صعود از مرحله یک چهارم میتواند برای تیم ملی موفقیت محسوب شود چون در بین چهار تیم اول آسیا قرار میگرفتیم اما ما به این مرحله هم نرسیدیم سادهترین، کارهای ترکیبی دونفره را انجام ندادیم و در بازیهای تیم ملی ما چند بار این کار انجام شد؟ کارهای ترکیبی دو، سه یا چهار نفره و خطی را از تیم ملی شاهد بودیم؟ همین بازی استقلال و سپاهان در لیگ یک بازی با کیفیت بود. سپاهان و استقلال در چند صحنه 6-5 بار توپ را یک ضرب و رو به جلو پاس دادند و حرکت کردند پاسهایی مؤثر که خلق موقعیت میکرد نه پاسهایی در عرض.

  اما عادل فردوسیپور در برنامه 90 خیلی از شیوه بازی تیم ملی تعریف و تمجید کرد؟
  مجری محترم برنامه نود یکسری کارهای گرافیکی را پخش کرد و مدام گفت وقتی تیم ملی کرنر میزد چنین و چنان میکردیم انگار برای او این کارها خیلی تازگی داشت. این کارهایی که او میگفت را سالهاست باشگاههای ما هم انجام میدهند اما او چون تخصصش مجریگری برنامههاست و این مسائل فنی فوتبال را نمیبیند و نمیداند برایش خیلی جالب بود که به یک بازیکن میگویند در تیر اول بایست و کدام بازیکن در تیر دوم قرار میگیرد و کدام بازیکنان پشت 18 قدم. مجری 90 جوری این صحبتها را عنوان میکرد که انگار فقط از عهده کیروش این کارها برمیآید. گفتم که بیگانهپرستی و بیگانهستیزی هر دو خوب نیست.

  اما همین کیروش بارها علیه لیگ ما مصاحبه کرد.
  بله ایشان بارها لیگ ما را کوبید و اعلام کرد که لیگ ما بیکیفیت است این در حالی است که من بارها گفتهام که همین لیگ بیکیفیت از نظر کیروش پر از استعداد است. البته داوریمان هم از فوتبالمان بالاتر است و باید به فغانی، ابوالفضلی و سخندان و جامعه داور تبریک بگویم که فینال جام ملتها را قضاوت کردند با این حال برخی از دوستان در بیگانهپرستی دست قاجار را از پشت بستهاند مگر از همین لیگ ما پورعلیگنجی، وریا غفوری، بیرانوند، سروش رفیعی، امید ابراهیمی و وحید امیری به تیم ملی نرفتند و معرفی نشدند؟ پس چگونه است که این آقا لیگ ما را بیکیفیت مینامد. ما در ترکیه که بودیم بازی تیم زیر 16 سال بین ترکیه و فرانسه برگزار شد. فاتحتریم سرمربی بزرگسال ترکیه آمد و این مسابقه زیر 16 سال را از نزدیک دید.
  اما کیروش چند بار مسابقات تیمهای پایه ملی ما را دیده است؟ مسابقات لیگ ما را چند بار دیده است؟ این چند باری که در ورزشگاه حاضر شد خوابآلود بود او گاهی اوقات هم که حضور فیزیکی داشت توام با خواب آلودگی بود و چرت میزد حضور مسابقات لیگ را به خوبی نگاه نمیکرد یا وسط مسابقات هم از ورزشگاه میرفت.

  اما کیروش مدعی بود که تیم ملی زمان را از دست داده است
  بله چند ماهی به خاطر عقد قرارداد ایشان زمان را از دست دادیم و ایشان هم مدام میگفت 6ماه دیر شده است اما سؤالم اینجاست که خود کیروش بعد از عقد قرارداد که این حرف را میزد چقدر در ایران ماند مگر نمیگفت زمان را از دست داده و باید 48ساعته کار کند اما او در اکثر اوقات در ایران حضور نداشت.

  کیروش از کمبود امکانات و کمبود بازیهای تدارکاتی هم گلایه داشت.
  ایشان امکانات ما را قبلاً دیده بود، امکانات ما همین است و شاید با خیلی از کشورهای حوزه خلیج فارس هم قابل قیاس نباشد اما سؤال من این است همین امکانات ما یا همین زمین کمپ تیمهای ملی را با زمین تمرینی که تیم ملی در آفریقای جنوبی در آن اردو زد را مقایسه کنیم، کدام زمین بهتر است؟ قطعاً زمین کمپ تیمهای ملی ما بهتر است.

  اما کیروش میگفت بازی تدارکاتی هم نداشتیم.
  مگر هشت روز قبل از شروع مسابقات با عراق بازی نکردیم؟ چرا او با تیم اصلیاش مقابل عراق قرار نگرفت؟ پس خودش نخواسته که بازی تدارکاتی داشته باشد. در آفریقای جنوبی با تیمهای جوانان باشگاهی بازی کردیم. تیم امید ایران در ترکیه اردو زد و با تیمهای آلبانی، قزاقستان و میانمار و اوکراین بازی کرد. بازی اوکراین بازی رسمی محسوب میشد پرچم هر دو کشور در آنجا نصب و سرود ملی دو کشور نواخته شد. سؤالم اینجاست بازی در ترکیه به سود تیم ملی بود یا در آفریقای جنوبی؟ که تازه ویروس ابولا هم آنجا آمده بود. هزینه اردو در ترکیه ارزانتر بود یا آفریقای جنوبی؟ ما در ترکیه اردو زدیم هتل و دو زمین تمرینی داشتیم. ببینید هزینههای اردوی ما در ترکیه چقدر بود و در آفریقای جنوبی چقدر؟ آیا به خاطر برخی مسایل نیست که تیم ملی به آفریقای جنوبی میرود؟ و تیم ملی کشور معتبر دنیا را میشناسید که در آفریقای جنوبی اردو برگزار کنند؟

  برخی میگویند کیروش با بازیکن سالاری مقابله کرد.
  ببخشید کدام بازیکن سالاری مگر در زمانهای گذشته و در ادوار مختلف تیم ملی بازیکن سالاری در تیم ملی داشتیم؟ شاید فقط در این دوره با بازیکن سالاری مقابله شده که نتیجهاش این بوده که یک بازیکن جوان کیروش را نگه داشته تا به داور حمله نکند. آیا این معنایش مبارزه با بازیکن سالاریست؟ در کدام یکی از ادوار تیم ملی شاهد چنین صحنهای بودهایم؟ برخی این رفتارهای کیروش را اسمش را غیرت مینامند یعنی آنهایی که چنین کارهایی را نمیکنند غیرت ندارند؟ آقای کیروش در کجای دنیا چنین رفتارهایی را انجام داده است، در منچستر و رئال مادرید هم همین کارها را میکرد؟ در آمریکا و امارات و آفریقای جنوبی هم چنین رفتاری داشته است؟ مربی باید الگوی بازیکن باشد نه اینکه بازیکن او را آرام کند. البته میتوان از بازیکن هم چیزی یاد گرفت اما نه در این موارد. در جام ملتهای 96 هم داور ما را اذیت کرد با این حال ما هم به مقام سوم رسیدیم و هم جام اخلاق را کسب کردیم چون همه تیم ملی از کادر فنی تا بازیکنان رفتار بسیار خوبی در جام داشتند.

  اما برخی میگویند کیروش جوانگرایی کرده است؟
  من همیشه وقتی نام بازیکنی را که از نظر فنی قبولش دارم میخواهم خط بزنم نام انگار پا روی قلبم میگذارم اما در این مورد باید بگویم کیروش مجبور به جوانگرایی شد. منتظری و خسرو حیدری مصدوم شدند، بیکزاده مصدوم شد تا پورعلیگنجی و غفوری در زمین حاضر شوند. من کار مهدی رحمتی را تأئید نمیکنم از او دفاع هم نکردم اما وقتی او اعلام کرد که اشتباه کرده است چرا بخشیده نشد؟ تا قیام و قیامت باید ماجرای رحمتی ادامه پیدا میکرد؟

  انتقادهای زیادی به کیروش دارید که البته بیشتر آنها درست است.
  من نمیخواهم بگویم کیروش مربی نیست یا مربی ضعیفی است او مربی بینالمللی است و تجربه بینالمللی دارد اما روشی که او برای فوتبال ما در نظر گرفته با ما همخوانی ندارد. مردم ایران همیشه عاشق فوتبال تهاجمی بودهاند.

  برخی میگویند تیم ملی اکنون از برزیل آسیا تبدیل به یونان آسیا شده است.
  نه اینگونه نیست، ما یونان آسیا هم نشدهایم چون اگر یونان بودیم قهرمان میشدیم. یونان توانست در جام ملتهای اروپا قهرمان شود اما ما در آسیا مقام هم نیاوردیم.

  کی روش میگوید چرا علیه من بعد از جام ملتها صحبت شده است؟
  میشود بگویند کی باید در مورد تیم ملی و کیروش صحبت کنیم؟ قبل از جام ملتها که صحبت نکنیم، بعد از جام ملتها هم که صحبت نشود پس چه زمانی باید در مورد تیم ملی صحبت کرد؟ شاید هم از نظر ایشان اظهارنظر پیرامون تیم ملی خلاف و جرم است، حالا خوب است کیروش فارسی بلند نیست و متوجه خیلی از اعتراضها نمیشود که اعصابش به هم بریزد اما شما نگاه کنید در مقاطع مختلف مربیان تیم ملی حتی آنها که نتیجه گرفتهاند چه بلایی سرشان آوردند دمار از روزگارشان در آوردند آن هم در حالیکه به اندازه یک صدم کیروش هم امکانات در اختیارشان نبوده است.
  در زمان سرمربیگری من تیم ملی حتی زمین تمرین هم نداشت و بازیکنان در خوابگاه ورزشگاه آزادی میخوابیدند. اکنون کمترین جایی که ملیپوشان حاضر میشوند هتل آزادی تهران است. میخواستم به رئیس محترم سازمان صدا و سیما هم مطلبی بگویم اینکه جناب سرافراز فقط برنامه 90 نبود که از کیروش حمایت کرد بلکه کل صدا و سیما در این 4 سال حامی کیروش بود و روز پنجشنبه هم از ساعت 19 تا پاسی از نیمه شب از کیروش حمایت شد ابتدا برنامه رضا جاودانی بود که پژمان جمشیدی آمد و گفت از حامیان کیروش است و بعد برنامه بعضیها با مجریگری خوب علی ضیا بود که سردار آزمون را آورد و در آخر هم برنامه 90 پخش شد اگر اینگونه است آقای سرافراز ما باید از ایران برویم چون مدام مربیان ایرانی تحقیر میشوند شاید بهتر است از کشور برویم و این مسایل را نبینیم و حرفی هم نزنیم. آن هم روزنامه دولتی که مربی ایرانی را موتور گازی خطاب میکند و کیروش را بنز مینامد.

  کفاشیان دیشب اعلام کرد که دستمزد سالیانه کیروش 10 میلیارد تومان است؟
  به غیر از دستمزد سالیانه کیروش باید بگویم بالغ بر 100میلیارد تومان هزینه تیم ملی در این 4 سال شده است مقداری کمتر یا بیشتر، نتیجه این هزینه در این 4 سال چه بوده؟ خروجی این میلیاردها تومانی که خرج کردهایم چه بوده است؟ تیم ملی در جام ملتهای 96 ، 10-15 لژیونر به تیمهای اروپایی داد و برای کشور ارزآوری شد اما اکنون بازیکنانی که در لیگهای معتبر اروپایی هم بازی میکردند به باشگاههای عربی حوزه خلیج فارس آمدهاند.

  کیروش به حمید درخشان و امیر قلعهنویی حمله کرد، شاید شما با برخی از آنها اختلاف نظر داشتهاید اما نظر شما در این مورد چیست؟
  من معتقدم صحبتهایی که در مورد پاکی و ناپاکی در فوتبال میشود را برخی افراد وارد فوتبال کردهاند، فوتبال ذاتش پاک است اما این افراد هستند که ناپاک هستند و این ناپاکی که در موردش صحبت میشود را خودمان عاملش شدهایم. جالب است که کیروش شب قبل از مسابقه با عراق آنقدر خیالش راحت بوده که سایتهای ایران را چک میکرده و خبرها را میخوانده تا فردا جواب بدهد. درخشان کاپیتان تیم ملی ما بوده است و از نظر فنی یکی از بینظیرترین بازیکنان ما بوده. کیروش حق ندارد که بگوید درخشان لیاقت ندارد. واقعیت آن است که فوتبال تدافعی که کیروش به تیم ملی داد به باشگاههای ما سرایت کرد و عاملی شد که تماشاگران ما از بازیهای باشگاهی هم لذت نبرند و به ورزشگاه نیایند. در بازی با کره جنوبی چقدر تماشاگر در ورزشگاه آزادی داشتیم؟ آن هم در حالی که مدام از تماشاگران خواهش کردیم به ورزشگاه بیایند.
  در زمان ما مدام خواهش میکردیم که مردم به ورزشگاه نیایند چون ظرفیت تکمیل شده بود. اکنون شیوه بازی تیم ملی به باشگاهها سرایت کرده و مردم به ورزشگاهها نمیآیند جالب است برایتان بگویم باشگاههای ما هم امکاناتی آنچنانی ندارند اما در آسیا حداقل دو سه مرحله حذفی را صعود میکنند.اما تیم ملی حتی نتوانست به جمع 4 تیم برود. یک نکتهای هم میخواستم اشاره کنم اینکه وقتی فرگوسن از منچستر یونایتد رفت قاعدتا باید کارلوس کیروش که میگویند دستیار اولش بوده سرمربی منچستر میشد چرا چنین اتفاقی رخ نداد؟! البته من شنیدهام کیروش فقط روی خط دفاعی این تیم کار میکرده است و هر خط در منچستر مربیان مختلف داشته است اما بر فرض کیروش دستیار اول فرگوسن بوده چرا نباید بعد از او سرمربی منچستریونایتد شود مگر به تیم اشراف کامل نداشته؟ مگر در بارسلونا بعد از گواردیولا تیتو ویلانوا سرمربی بارسا نشد؟ حتما کیروش مناسب تیم منچستر یونایتد نبوده که انتخاب نشده است.

  نظرتان در مورد فروش باشگاه پرسپولیس چیست؟
  کسی دلسوز باشگاه نیست همه آنها که تا دیروز میگفتند این باشگاه فقط دردسر دارد و باید برایش هزینه کرد و مدام باید ضرر داد، اکنون جلسه پشت جلسه میگذارند و میگویند 290میلیارد تومان زیاد است، قیمت را کمتر کنید، سؤال من این است اگر این باشگاه ضرر دارد چرا مدام جلسه میگذارید تا آن را بخرید؟ کسی دنبال این نیست که بیاید به باشگاه کمک کند و خودش هم از منافعش استفاده کند، مدام میگویند این باشگاه ضرر دارد اگر باشگاه زیانده است چرا التماس میکنید تا آن را در اختیار بگیرید.

  از نظر فنی هم شرایط پرسپولیس خوب نیست در این مورد نظرتان چیست؟
  من آدم کینهای نیستم همه من را میشناسند اما سر اصولم میایستم حاضر نیستم که خار در پای دشمنم برود. میخواهم برای اولین بار یک چیزی را مطرح کنم، حمیدرضا سیاسی که اکنون در زندان است و امیدوارم مشکلش حل شود و میتوانید بعد از آزاد شدن صحت ماجرا را از او بپرسید. رحیمی در برنامه 90آمد و گفت سیاسی با مایلیکهن جلسه داشته چون میدانست مایلیکهن با فلانی بد است این حرف را زد.
  این در حالی است که خود رحیمی رفیق 40 ساله من است خود رحیمی چند بار از من خواست که با من جلسه بگذارد اما من گفتم چون رابطهام با سرمربی وقت خوب نیست ذهن او را خراب نکنم و زیر بار این جلسات نرفتم ولی 48 ساعت قبل از برکناری دایی سیاسی به تلفن همراهم زنگ زد و از من خواست که با او جلسه داشته باشم. من هم ساعت 11 شب پاسخ تلفنش را دادم و گفتم اگر صحبتی است تلفنی بگوید اما او خواست که به دفترش بروم. من در جلسه با سیاسی حرفهایش را شنیدم و به او گفتم دلایلت برای برکناری سرمربی احساسی است. هیچ کدام از این دلایل منطقی و عقلانی نیست. نباید سرمربی (علیدایی) را برکنار کند.

  سیاسی در واکنش به حرفهای شما چه گفت؟
  سیاسی گفت دایی برای تیم وقت نمیگذارد، من به او گفتم سرمربی شما روزی 10میلیون تومان دستمزد میگیرد کاری کنید که برای تیم وقت بگذارد. یک اتاق در باشگاه به او بدهید و از او بخواهید از 8 صبح نه از 10 صبح در باشگاه حاضر شود و برای تیمش وقت بگذارد و تبادل نظر کند. به او و همکارانش نهار هم بدهید و از اینجا به تمرین تیم بروند که سیاسی گفت مدیرعامل باید این کار را کند اما رحیمی با او هماهنگ است و حاضر به چنین کاری نیست که من به سیاسی گفتم اگر هیأت مدیرهات میتواند من را مدیرعامل باشگاه پرسپولیس کند حاضرم بدون گرفتن ریالی دستمزد کار کنم و اگر کارم خوب بود حق و حقوقم را بدهید. من کاری میکنم که دایی برای تیم وقت بگذارد و این کار را انجام بدهد. از دو حال خارج نبود یا دایی حرفهای من را قبول میکرد و مشورت میگرفت و برای تیم وقت میگذاشت و یا اینکه نمیماند. من دنبال خراب کردن علی دایی نبودم او زمانی در تیم ملی بازیکن من بود و من سرمربی او بودم.

  نظرتان در مورد عملکرد حمید درخشان چیست؟
  همان زمان با وجود آنکه از درخشان حمایت کردم گفتم امیدوارم پرسپولیس از چاله به چاه نیفتد مسیری که درخشان در پرسپولیس طی کرد، صحیح نبود. یک بار تلفنی به خودش گفتم، بازیکنانی که میگیری به کار پرسپولیس نمیآید اگر اینگونه بخواهی کار کنی صدای من در میآید چون پرسپولیس را دوست دارم اما درخشان گفت به این بازیکن 200میلیون تومان میدهیم پول زیادی نیست که من به درخشان گفتم، 200میلیون برای نیمفصل زیاد نیست؟ به هر حال شرایط پرسپولیس نسبت به گذشته از نظر فنی بدتر شده است.

  چرا شما در پرسپولیس فعالیت نمیکنید؟
  پرسپولیس را به من نمیدهند، کاش دو سال هم پرسپولیس را به من میدادند و مینوشتم که وضعیت پرسپولیس از این بدتر نخواهد شد. در ابتدای بدون دریافت یک ریال کار میکردم و اگر نتایج قابل قبول بود حق و حقوق متعارف به من پرداخت میشد درخشان به جای دایی آمد و با او قرارداد 500میلیونی بستند.
  درخشان که پرسپولیسی است نباید رقم قراردادش 500میلیون تومان میشد مدیران باید با او قراردادی میبستند که چندین آیتم داشته باشد و اگر او موفق در جام حذفی یا لیگ برتر یا لیگ قهرمانان آسیا به موفقیت میرسید رقم قراردادش افزایش پیدا می کرد در غیر اینصورت حداقل دستمزد را به او پرداخت میکردند که به نظرم حتی نباید در آنصورت به 100 میلیون هم میرسید. متأسفم زیرا در پرسپولیس فقط هزینه میشود و با جابهجاییها هم هزینه شد اما تیم نتایج بهتری نگرفت. دلم برای پرسپولیس و مردم میسوزد. پرسپولیس از همه ما بزرگتر است.اخبار ورزشی - مهر

 2. 4 کاربر مقابل از lord reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  mansoor66 (2nd February 2015), s A r A (2nd February 2015), SEYEDHAMED (2nd February 2015), Terminator2731 (2nd February 2015)

 3. #2


  محل سکونت
  مشهد
  نام واقعی
  HOSEIN
  استاتوس
  اول پرسپولیس بعد .....
  شغل و حرفه
  دانشجوی کامپیوتر ( Network)
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Portugal
  نوشته ها
  5,325
  تشکر
  20,544
  تشکر شده 7,103 بار در 3,074 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 66 تاپیک
  واقعا که درست میگن .....
  توبه گرگ مرگه ....
  تا ابد در قلب ما خواهی ماند ............ درود به روح مقدست ای مرد


 4. 2 کاربر مقابل از Terminator2731 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  lord reza (2nd February 2015), SEYEDHAMED (2nd February 2015)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا