زیباتر کردن حیات خلوت در روزهای بهاری


حتی اگر فضای بیرونی خانه شما از حد متوسط كوچكتر است باز هم میتوانید یك فضای بهروز، خوشایند، و جذاب بسازید كه همه از بودن در آن و وقت گذراندن لذت ببرند.
: حتی اگر فضای بیرونی خانه شما از حد متوسط كوچكتر است باز هم میتوانید یك فضای بهروز، خوشایند، و جذاب بسازید كه همه از بودن در آن و وقت گذراندن لذت ببرند. در این مطلب 11 ایده متفاوت، از ایجاد یك خلوت و اضافه كردن چراغهای زیبا تا انتخاب مبلمانی كه به آن علاقه دارید، را به شما معرفی میكنیم و امیدواریم در این روز های بهاری که هوا لطیف و مطبوع است بتوانید از این ایدهها استفاده لازم را ببرید.یك گیاه بامبو و یك درخت افرای كوچك ژاپنی در كنار تختههای ساده چوبی و مبلمان مینیمالیستی فضایی آرامشبخش و زیبا خلق كردهاند. پالتی سفید، چوب سفید، سنگ، و فضای سبز شاداب حس آرامش را در این فضا به وجود آوردهاند. همچنین در این فضا از سنگهای دریایی و یك مجسمه بودا استفاده شده است.
فضای تلفیقی مدرن. اگر فقط یك یا دو صندلی را به درستی در فضای خود به كار ببرید مطمئن باشید كه آنها تاثیر خود را در فضا میگذارند. در عكس بالا صندلیهای سفید و مدرن با ابزارهای باغبانی سرامیكی و گلدانها تركیب شدهاند و جلوه زیبایی خلق كردهاند. حاشیههای پاسیو را با گلدانهای مدور و گیاهان مرتفع تلطیف كنید.
فضای عمودی. آیا پاسیوی شما در پشت بام قرار گرفته است؟ از امكان فضاهای عمودی استفاده كنید و درختچههای مرتفعی در پاسیوی خود بكارید. با این كار به محیط زیست نیز كمك كردهاید. البته قبل از هر كاری از استحكام فضای خود برای كاشتن درختچههای سنگین مطمئن شوید.
فضایی خود را در شب روشن كنید. اگر یك پاسیوی كوچك كه در میان چندین ساختمان مرتفع قرار گرفته است دارید از فضای عمودی برای آویزان كردن چراغهای رشتهای استفاده كنید و فضای خود را از تاریكی در شب نجات دهید.

همانند اتاقهای كوچك اگر یك فضای بیرونی به درستی نورپردازی شود بزرگتر و زیباتر به نظر خواهد رسید. سعی كنید چراغهایی را بر روی زمین و برای روشن كردن فضای سبز قرار دهید تا همه جا در پاسیو دیدنی شود و چشم در این محیط بچرخد.
یك فضای امن در بالای سر خود بسازید. یك فضای مشبك قوسی، همانطور كه در عكس بالا میبینید، در بالای سر شما امنیت و راحتی را فراهم میكند، حتی اگر در یك منطقه شلوغ از شهر و در همسایگی ساختمانهای مرتفع زندگی كنید. زیر این فضای قوسی با نور ضعیفشده خورشید و یك فضای سبز زیبا بنشینید تا فراموش كنید كه همسایهای در كنار شما زندگی میكند.
محل استراحت برای یك نفر. اشتراك را فراموش كنید. اگر به دنبال آرامش كامل و نهایی هستید پاسیو را فقط برای خود بسازید. یك صندلی تختخوابشو را در پاسیو قرار دهید، یك بالش نرم و راحت روی آن بگذارید، یك فرش حصیری ساده در كنار آن قرار دهید و این فضا را با چند گیاه كامل كنید.
از گیاهان دیواری استفاده كنید. استفاده از باغچههای دیواری كوچك امكان بسیار خوبی برای اضافه كردن فضای سبز به پاسیو است. یك میز باریك هم ایده خوبی برای استفاده در یك پاسیوی كوچك است و فضای خوبی برای شمعدانها، ابزار باغبانی و آبیاری، و فضای نشیمن اضافی در زیر خود فراهم میكند.
كفپوشهای قدیمی را با سرامیك قابل تعویض بهروز كنید. این سرامیكهای چوبی كه نصب آنها بسیار ساده است را میتوان بهسرعت در كف نصب كرد و هر گاه بخواهید میتوان آنها را تعویض كرد. استفاده از چنین كفپوشهایی برای مستاجران راه حل بسیار خوبی است. با این روش شما مجبور نیستید كه با یك كفپوش زشت و قدیمی زندگی كنید.
یك فنس زنده ایجاد كنید. سیمهایی كه میان میلههای فنس قرار گرفتهاند فضای خوبی برای گیاهان خودرو ایجاد میكنند. به مرور زمان این گیاهان كل فضای روی سیمها را پر میكنند و یك فضای امن و خلوت در پاسیو به وجود میآورند.با یك فضای آبی احساسها را درگیر كنید. صدای قلقل یك آبشار دیواری از سر و صدای خیابان و صدای همسایهها جلوگیری میكند و در عین حال یك نقطه كانونی كه شما از درون خانه و بیرون از آن لذت میبرید ایجاد میكند.
برای هر سانتیمتر مربع در فضا برنامهریزی كنید. پیش از هر تغییری نقشه پاسیو را بر روی كاغذ بیاورید. اگر به خوبی اندازهگیری و برنامهریزی كنید متوجه خواهید شد كه بیشتر از آن چیزی كه فكر میكنید میتوانید از فضای خود استفاده كنید. در این فضای كوچك، معمار یك كبابپز، یك فضای غذاخوری، و یك باغچه كوچك را كنار هم قرار داده است.به ما بگویید: آیا شما یك پاسیوی كوچك زیبا در خانه دارید؟ ما علاقهمندیم تا عكس آن را ببینیم.