طبق برنامه، سونی باید امروز گزارش مالی سهماهه سوم سال مالی خود را منتشر میکرد، اما به دلیل حملات سایبری چند ماه اخیر و غیرفعال بودن بخشهای مهم محاسباتی این بخش، سونی امروز تنها گزارش اولیه مالی خود را منتشر کرد.شاید سونی مورد هجوم حملات گسترده سایبری و ضربات سنگینی قرار گرفته باشد، اما به نظر گزارشهای اولیه خبرهای خوبی برای این کمپانی دارد. سونی پیشبینی کرده که سود خالص 756 میلیون دلاری بین ماههای اکتبر تا دسامبر به ثبت خواهد رساند که 238 درصد بیش از میزان سال پیش از آن است.

سود عملیاتی این کمپانی نیز 1.51 میلیارد دلار پیشبینی شده و انتظار میرود درآمدهای کل این کمپانی نیز با رشدی 6 درصدی نسبت به سال قبل، به 21.7 میلیارد دلار برسد. سونی همچنین پیشبینی گذشته خود برای مجموع ضرر سال مالی را -که تا آخر ماه مارس خواهد بود- از 230 میلیارد ین به 170 میلیارد ین (1.44 میلیارد دلار) تغییر داده است.

بخش اسمارت فون این کمپانی نیز همچنان به تلاش خود برای جبران ضرردهی های اخیر ادامه خواهد داد. سونی رسما اعلام کرده که تا پایان مارس سال جاری 2100 کارمند این بخش را کنار میگذارد که بیش از 1000 شغلی بود که پیشتر اعلام شده بود. بدین ترتیب این بخش تا 30 درصد کوچکتر خواهد شد.

جالب است که این بخش طبق گزارش سونی در سهماهه گذشته سود عملیاتی کوچکی را به ثبت رسانده است. سونی اعلام کرده که در سهماهه قبل، 80 میلیون دلار سود عملیاتی به ثبت رسانده که نتیجه فروش 12 میلیون اسمارت فون اکسپریا بوده است. سونی در سهماهه مشابه سال قبل 8.8 میلیون اسمارت فون به فروش رسانده بود و در سهماهه پیش از آن (شامل تابستان) 9.9 میلیون اکسپریا فروخته بود.

رییس جدید بخش موبایل سونی، هیروکی توتوکی در حال اجرای برنامههای بازسازی و بهبود استراتژی بخش موبایل این کمپانی است.

تلویزیونهای 4K سونی نیز کسب و کار تلویزیون سونی را رونق بیشتری داده و در عین حال برای چندین سهماهه متوالی سوددهی برای سونی داشته باشد.

مانند سهماهههای پیشین، بخش گیمینگ این کمپانی و کنسول مشهور آن PS4 بیشترین نقش را درآمدهای سهماهه قبل سونی داشته و به همراه عملکرد خوب سرویسهای شبکه ای سونی، رشدی 17 درصدی در درآمدهای این بخش ثبت شده است.

کسب و کار سنسورهای دوربین سونی هم بسیار موفقیت آمیز بوده و با رشدی 38.6 درصدی، مجموعا 2.42 میلیارد از درآمدهای سونی را به نام خود ثبت کرده است.

حمله سایبری سال گذشته به سونی پیکچرز در مجموع تأثیر چشمگیری در ضررهای سونی نداشته و این کمپانی هزینهای 15 میلیون دلاری را برای تحقیقات و مقابله با این حملات پیشبینی کرده است.