گزارشی از یک انتخاب عجیب دیگر در فدراسیون فوتبال/ مهره سوزی تا به کی؟
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: گزارشی از یک انتخاب عجیب دیگر در فدراسیون فوتبال/ مهره سوزی تا به کی؟

 1. #1


  محل سکونت
  SHIRAZ
  نام واقعی
  s A r A
  استاتوس
  عجب دنیای کوچیکی...
  شغل و حرفه
  DANESHJOO
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,478
  تشکر
  32,276
  تشکر شده 35,730 بار در 9,569 ارسال
  یاد شده
  در 2 پست
  برچسب زده شده
  در 68 تاپیک

  گزارشی از یک انتخاب عجیب دیگر در فدراسیون فوتبال/ مهره سوزی تا به کی؟
  مرتضی محصص، سرپرست کمیته فنی فدراسیون فوتبال روز گذشته حامل خبر عجیبی بود ؛ فرهاد مجیدی، کاپیتان سابق استقلال و چهره محبوب هواداران آبیها به عنوان عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال انتخاب شده و قرار است او در اولین نشست کمیته فنی که به بررسی عملکرد کارلوس کیروش، سرمربی تیم ملی در جام ملتهای آسیا میپردازد، شرکت کند.


  اگر به گذشته نه چندان دور گریزی بزنیم و رفت و آمدهایی که در فدراسیون فوتبال انجام شد را به دقت زیر نظر بگیریم، در یک مقطع زمانی خاص، کاپیتان سابق استقلال حضور چندبارهای را در فدراسیون فوتبال تجربه کرد که شاید با انتخاب تازه اش در سمت جدید در این فدراسیون چندان بی ارتباط نباشد.


  البته در آن زمان علی کفاشیان اصرار داشت تا مجیدی نیز به مانند کریمی در کنار کیروش، تجربه جدیدی را در تیم ملی آغاز کند که حداقل در آن مقطع، زور آقای رئیس برای این سمت به مجیدی نرسید و کریمی به تنهایی راهی اردوی تیم ملی شد که البته این انتخاب هم برای بازیکن سابقِ محبوبِ دیگری که سابقه مربیگری در هیچ تیمی را نداشت در نوع خود عجیب به نظر میرسید. دیگر سرنوشت این انتخاب جالب و عجیب را همه میدانند و به نظر نمیرسد بازگو کردن آن موضوع تازهای برای مخاطبان باشد.


  در هر صورت امروز مجیدی در حالی به عضویت کمیته فنی درآمده است که به واقع مشخص نیست کدام رزومه و سابقه ملی پشت این انتخاب قرار دارد و موضوع زمانی جالبتر میشود که بدانیم او قرار است در آینده ای نزدیک در مقام کارشناس، بدون تجربه مربیگری، کارنامه سرمربی بین المللی و مطرح تیم ملی را نقد کند.


  ابراهیم قاسمپور، کارشناس و بازیکن اسبق تیم ملی ایران در مورد این انتخاب گفت: ما اگر بخواهیم حرفی بزنیم میگویند به خاطر خودشان است اما همه میدانند هیچگاه به امثال ما سمتی نمیدهند که این صحبتها و انتقادات را مطرح میکنیم، اما معتقدم که برخی انتخابهای ما در چند سال اخیر فقط به دلیل این بوده است که سر و صداها را کم کنیم.

  هرچند که منظور من انتخاب فرهاد مجیدی نیست چون او از بازیکنان بااخلاق و خوب کشورمان به شمار میرفت بلکه منظورم به برخی مربیانی برمیگردد که با وجود کارنامه خوبی که در تیم باشگاهی خود داشتند اما چون تجربه لازم را برای هدایت تیم ملی نداشتند در زمان نامناسب با عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شده و به جای اینکه بتوانیم از آنها و تجربه شان بهره لازم را ببریم اما آنها را سوزاندیم.  وی ادامه داد: به طور مثال اگر از علی دایی بپرسید متوجه میشوید که امروز خیلی بهتر میتواند تجربیاتش را در اختیار تیم ملی قرار دهد اما آن زمان و در مقطعی که انتخاب خوبی محسوب نمیشد او را برای تیم ملی انتخاب کردیم و به گونهای او را سوزاندیم. در حال حاضر هم انتخابهایی میشود که مشخص است میخواهند یک سری سر و صداها را بخوابانند نه به خاطر اینکه آنها هوادار دارند بلکه در بین اهالی دولت و مجلس نیز طرفدار دارند و این انتخابها را انجام میدهند تا از سوی دولت و مجلس نیز حمایت شوند.


  قاسمپور به خوبی به درد سالهای اخیر فوتبال ایران اشاره کرده است؛ یعنی جایی که یا بلد نیستیم و یا نمیخواهیم از مستعدین سمتهای مختلف فوتبالی به موقع در پستهای خود استفاده کنیم و در نتیجه بلایی میشود که بر سر امثال داییها، قلعه نوییها و علی کریمیها و امروز بر سر فرهاد مجیدیها می آوریم.


  در آن زمان دو مربی سرخابی را با انتخاب نابجا از سوی هر مقامی که بود، در رده ملی سوزاندیم و امروز هم دو بازیکن محبوب دیگر را میخواهیم بسوزانیم و به نظر میرسد در ادامه شاهکارهای فدراسیون فوتبال، مهره سوزی نیز جایگاه خاصی پیدا کرده و گویا آقایان مسئول از این کار خوششان آمده است.


  قاسمپور در ادامه در این مورد افزود: جالب اینکه ملاک هم برای انتخاب آنها مهم نیست که به طور مثال فردی که انتخاب میشود تجربه و سابقه لازم برای حضور در جایگاه مناسب را داشته باشد البته باز هم تاکید میکنم که منظور من مجیدی نیست البته به طور کلی معتقدم که انتخابهای چند سال اخیر بر روی برنامه و تجربه نبوده است.


  وی همچنین در مورد حضور علی کریمی در تیم ملی گفت: کریمی میتوانست در کنار کیروش تجربه کسب کند و باز هم تاکید میکنم که بحث من کریمیها و داییها نیستند بلکه یک بحث کلی میکنم. امروز در کشورهای مختلف اگر میخواهند از سرمایههای فوتبال خود استفاده کنند از آنها در ردههای سنی پایینتر بهره میبرند اتفاقا من هم خوشحال میشوم که بازیکنان بااخلاقی مثل مجیدی و کریمی وارد چرخه فوتبال کشور شوند اما در جایگاه مناسب خود تا بتوانند بازدهی داشته باشند نه اینکه بخواهیم با انتخاب نابجا مهرهسوزی کرده و آنها را تخریب کنند.


  با بازگشت به هفته قبلتر البته اتفاقی خوب در همین کمیته رخ داد که این اتفاق، انتخاب جلال طالبی، سرمربی سابق تیم ملی به عنوان عضو جدید کمیته فنی بود تا بارقه هایی از امید برای تقویت بار کمیته فنی در بین اهالی فوتبال به وجود بیاید. این انتخاب به واقع انتخابی خوب و به جا بود که حتی رضایتمندی خانواده فوتبال را به همراه داشت، اما این انتخاب همانقدر به جا و مؤثر بود که شنیدن خبر انتخاب مجیدی به عنوان عضو کمیته فنی عجیب و غیرقابل باور و اصولاً مشخص نشد که چرا اعضای کمیته فوق راه قبلی خود را در انتخاب اعضا ادامه ندادند.


  پرواضح است که در کمیته فنی به عنوان جایگاهی که باید در خصوص مسائل کلان فنی تیمهای ملی در آن تصمیم گرفته شود، از افرادی بهره گرفته شود که به واقع استخوان خرد کرده و خاک خورده این فوتبال هستند یعنی کسانی مانند حسن حبیبیها و همایون شاهرخیها و جلال طالبیها؛ نه افرادی مثل فرهاد مجیدی که به تازگی در اول راه پرپیچ و خم مربیگری و کسب تجربیات گرانبها در این زمینه قرار دارد.


  در نهایت به سخن حسن حبیبی، سرمربی اسبق تیم ملی که بخش اعظم و مهمی از تاریخ فوتبال ایران به واقع مدیون این مرد است اشاره میکنیم که با نا امیدی هرچه تمام گفته بود: با این حال هر جایی که از دستم بیاید به فوتبال کمک میکنم اما تا مشخص نشود که شرح وظایف چیست کاری ندارم و برنمیگردم البته خوب است که اهالی فوتبال به فدراسیون بیایند اما چه کسانی آنها را انتخاب میکنند. به طور مثال اگر یک بزرگ فوتبال در حالی به فدراسیون برود که دبیر یا سایر اعضا از او پایینتر باشد این درست نیست و در مجموع معتقدم که باید کل سیستم اصلاح شود.

  اگر چارچوبها مشخص باشد شاید اما چند سال نبودم و بی خود و بی جهت برنمیگردم. 10 سال نبودم و بهتر است کسانی که در این مدت در فوتبال حضور داشته باشند بیایند و کمک کنند. از نظر من هم هر کمکی باشد انجام میدهم. باز هم تأکید میکنم که برای بازگشت باید ببینم چه کسانی هستند و چه جریاناتی وجود دارد.  شاید هم حسن حبیبی، بزرگمرد فوتبال ایران این روزها را به خوبی و به درستی پیشبینی کرده بود که از مدتها قبل برای بازگشت به فوتبال برنامهای نداشته و برنامه هایش را طور دیگری چیده بود!


  فارس


 2. #2


  محل سکونت
  SHIRAZ
  نام واقعی
  s A r A
  استاتوس
  عجب دنیای کوچیکی...
  شغل و حرفه
  DANESHJOO
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,478
  تشکر
  32,276
  تشکر شده 35,730 بار در 9,569 ارسال
  یاد شده
  در 2 پست
  برچسب زده شده
  در 68 تاپیک
  آدم سرگیجه میگره از این خبرا
  بعد جالبه با همین ساختار و انتخابای مسخره از کیروش قهرمانی هم میخوان و بش ایراد فنی هم میگرن
  فرهاد مجیدی فقط بازیکن بزرگی بوده چه ربطی به این پست داره
  نه به خاطر این که استقلالیه نه من با اومدن کریمی هم مشکل داشتم
  همون طور که با مربی شدن علی دایی تو اون مقطع تیم ملی مخالف بودم
  فوتبال علمه فوتبال تجربه س
  کشک که نی
  اگه یکی مث پپ تو اولین تجربه های سرمربیگریش میاد تو یه تیم بزرگ مث بارسا و موفق میشه این یه استثناس
  نهایت بتونیم به تعداد انگشتای دست از این مثالا بزنیم
  در مقابل بی نهایت میشه مثال زد مربی هایی که اصولی شروع کردن از تیمای پایه از تیمای کوچیک و پله پله اومدن تا تیمای بزرگ و محبوب و تیم ملی
  واقعا حیفه
  مهره سوزی تا کی؟


 3. #3


  محل سکونت
  SHIRAZ
  نام واقعی
  s A r A
  استاتوس
  عجب دنیای کوچیکی...
  شغل و حرفه
  DANESHJOO
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,478
  تشکر
  32,276
  تشکر شده 35,730 بار در 9,569 ارسال
  یاد شده
  در 2 پست
  برچسب زده شده
  در 68 تاپیک

  ساعت 15 فردا برنامه های کی روش بررسی می شود؛  فرهاد مجیدی که از سوی مرتضی محصص به عضویت در کمیته فنی فدراسیون فوتبال دعوت شده است، فردا برای اولین بار در جلسه این کمیته شرکت میکند.

  محصص که چند روز پیش از عضویت مجیدی در کمیته فنی خبر داده بود، ساعت 15 فردا به عنوان رئیس کمیته فنی، جلسه این کمیته را در فدراسیون فوتبال برگزار میکند.

  مجیدی به اتفاق حسن حبیبی، جلال طالبی و محصص در این جلسه شرکت میکنند و مهدی مهدوی کیا هم احتمال دارد در جلسه های آتی کمیته فنی حاضر شود.

  قرار است مهدوی کیا و فرهاد نماینده نسل جوان در کمیته فنی باشند و آقاجلال و حسنآقا حبیبی هم به نمایندگی از مربیان قدیمی و رده ملی فوتبال ایران در این کمیته حضور دارند.

  گویا محور جلسه بعدازظهر فردا بررسی برنامههای کارلوس کی روش است. علی کفاشیان با جیب خالی و پز عالی (!) دنبال حفظ کی روش است و هیأت رئیسه برای آن که ادامه همکاری با سرمربی تیم ملی را مصوب کند، از کفاشیان خواسته ابتدا اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره عملکرد و برنامه های کی روش نظر بدهند.

  با توجه به چیدمان کمیته فنی فدراسیون فوتبال، به نظر میرسد برنامه های کی روش در جلسه کمیته فنی تأیید شود. حضور مجیدی در این کمیته، تعداد حامیان کی روش را بالا میبرد.


 4. #4


  محل سکونت
  رودسر
  نام واقعی
  عادل
  استاتوس
  3 10 10
  شغل و حرفه
  دانشجوی بازنشسته
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Brazil
  نوشته ها
  3,049
  تشکر
  7,484
  تشکر شده 7,296 بار در 2,406 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 67 تاپیک
  الان یعنی قرار مجیدی عملکرد کیروش رو بررسی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  همیشه تو قلب ما جا داری کاپیتان

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا