مرجع خبري رئال مادريد : اولی اشتیلیکه ، سرمربی آلمانی کره جنوبی و بازیکن سابق رئال در مورد بازی این تیم مقابل شالکه گفت :” شالکه بیش از حد ضعیف بود. در خانه بازی می کردند و یک موقعیت هم ایجاد نکردند. کروس هم راحت بازی خودش را کرد و مهار نشد. به نظرم او بیشتر یک هافبک میانی است ، نه هافبک هجومی است و نه هافبک دفاعی. او هرگز ژابی آلونسو نبوده است. ”

وی در ادامه گفت :” کروس را یشتر از خدیرا دوست دارم. خدیرا این انعطاف را دارد تا در پست های زیادی بازی کند. ما آلمانی ها فوتبال را در خیابان یاد می گیریم و پست های مشخصی نداریم. در موردخ دیرا باید بگویم که اخیرا وکلا بیشتر روی بازیکنان تار می گذارند. وکلا برخی اوقات انتخاب های بسیار بدی برای بازیکنان دارند.”

اشتیلیکه در مورد افت رئال در سال 2015 صحبت کرد :”در رئال شرایط به شکلی است که وقتی یک بازی را می بازی انگار دو سال قبلش هیچ کاری نکرده ای. من موافق نیستم. اتوبوس ممکن است که پنجر شود و دوباره راه بیاتد. در کالدرون این اتفاق افتاد. آنچلوتی با توجه به بازیکنانش یسیستم 3-3-4 را انتخاب کرده است. او بازیکنانی دارد که فرصت های زیادی را از دست نمی دهند. من بازی هجومی را دوست دارم. اگر بخواهی به انتقادات توجه کنی همه بازیها باید 0-0 تمام شوند چرا که هیچ بازیکنی حق اشتباه درون زمین نخواهد داشت. دی ماریا را در خط هافبک دوست داشتم. مشکل این است که وقتی 3-3-4 در مقابل تیمی بازی می کنی که مدافعان کناری هجومی دارد کارت به مشکل می خورد. در کالدرون همین اتفاق رخ داد. ”

اشتیلیکه نظر دادن در مورد لوکاس سیلوا را زود دانست و در مورد آنچلوتی گفت :” مربی بسیار ایده آلی برای رئال است. جایی که نه تنها باید تیم را تمرین بدهی بلکه باید نماد یک جامعه باشی و او خیلی خوب کار کرد. وقتی دیدم که چه برخوردی پس از شکست از اتلتیکو با او شد خیلی ناراحت شدم. یک مربی که در یک سال چهار جام شامل چمپیونزلیگ را برده است نباید پس از یک بازی هو شود. عادلانه نبود. شرم آور بود که برایش سوت بزنند. آنچلوتی خیلی صادق تر و با جنجالی کمتر از مورینیوست و رئال هم یک باشگاه جنجالی نیست.””

وی در مورد جشن تولد رونالدو هم صحبت کرد :” درک نمی کنم که یک بازیکن این گونه بی احتیاطی کند. وقتی برخی افراد را دعوت می کنی باید ریسکش را بپذیری . یادم است که در دوره ما جشن های بیشتری گرفته می شد اما در آن زمان خبری از دوربین و موبایل نبود. بازخوردها عادی بود. یادم است که در زمان ما پس از شکست ها با جدیت و سختی بیشتری تمرین می کردیم و عرق می ریختیم تا جبران کنیم ، این ویژگی در بازیکن امروز وجود ندارد.”