بایرلورکوزن در بازی رفت از مرحله 1/8 لیگ قهرمانان اروپا در بایی آرنا میزبان اتلتیکو مادرید بود.


بازی در نیمه اول با برتری لورکوزن آغاز شد و اولین فرصت بازی را هم بازیکنان این تیم خلق کردند و ضربه آرام لارس بندر از کنار دروازه به بیرون رفت. دقایقی بعد و در یک رفت و برگشت گریزمان در موقعیتی خوبی قرار گرفت اما ضربه سر او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقایقی بعد و روی ضربه کرنر موقعیتی خوب نصیب لورکوزنی ها شد اما ضربه اسپاهیچ را مانژوکیچ از روی خط دروازه بیرون کشید. دقیقه 26 جدی ترین موقعیت لورکوزن خلق شد، اما ضربه از راه دور اسپاهیچ به تیرک دروازه برخورد کرد و به زمین بازی برگشت. در آخرین دقیقه وقت های تلف شده بهترین موقعیت اتلتیکو روی ضربه تیاگو به دست آمد اما واکنش به موقع لنــو مانع از رسیدن تیم سیمئونه به گل بود.


نیمه دوم با برتری نسبی اتلتیکو شروع شد ولی این لورکوزن بود که از دقیقه 50 به بعد توانست بازی بهتری به نمایش بگذارد و در دقیقه 57 دروازه اتلتیکو را باز کنند. بعد از این گل فشار اتلتیکو روی دروازه لورکوزن بیشتر شد اما بازی درگیرانه بازیکنان لورکوزن مانع از خلق موقعیت جدی شد. در این بین لورکوزن چند بار روی ضد حملات سریع صاحب موقعیت های خوبی شد که با بی دقتی بازیکنان این تیم از دست رفتند.

دقیقه 64 جدی ترین موقعیت اتلتیکو در نیمه دوم خلق شد اما ضربه تورس از داخل محوطه را لنو در اختیار گرفت. دقیقه 76 تیاگو با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد. در دقایق پایانی بازی بیشتر درگیرانه دنبال شد و بازیکنان زیادی از هر دو تیم کارت زرد دریافت کردند.

شرح گل

هاکان چالهان اوعلو؛ دقیقه 57: پاس زیبای پشت پای بلعربی درون محوطه به چالهان اوعلو رسید و او با ضربه ای زیبا توپ را به سقف دروازه مویا کوبید.