طارمی :داربی نقطه عطفم بود/ آرزو داشتم دایی را از نزدیک ببینم
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: طارمی :داربی نقطه عطفم بود/ آرزو داشتم دایی را از نزدیک ببینم

نام واقعی
    yalda
    استاتوس
    :دی
    شغل و حرفه
    مهندس صنایع
    بازیکن محبوب
    mohsen khalili
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 2,869 بار در 634 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

طارمی :داربی نقطه عطفم بود/ آرزو داشتم دایی را از نزدیک ببینم

مهدی طارمی از موفقیت غیرمنتظرهاش میگوید

داربی نقطه عطفم بود/ آرزو داشتم دایی را از نزدیک ببینم

بانک ورزش- مهدی طارمی این روزهای یک از خوبهای پرسپولیس است. او که یک شبه راه صدساله را رفت، در بازی با لخویا هم خوش درخشید و یک پاس گل استثنایی داد. مصاحبه او را بخوانید.

*فوتبال را چطور شروع كردي؟ فكر ميكردي روزي در پرسپوليس بازي كني؟
    من هم مانند همه بوشهريها از زمينهاي خاكي، فوتبالم را شروع كردم و چون بوشهر تيمهاي زيادي ندارد واقعا بايد خيلي تلاش كني تا به اين تيمها راه پيدا كني.

*با اين شرايط رسيدن به پرسپوليس دور از تصور بود؟

واقعا همينطور است كه ميگوييد. فكر كردم براي رسيدن به تيمهاي بزرگ بايد شرايط خاصي داشته باشي و كسي به ما نگاه هم نميكند. من در خانواده سادهاي بزرگ شدهام و فقط به فوتبال فكر ميكردم و واقعا فكر نميكردم در اين سن بتوانم پيراهن پرسپوليس را بپوشم.

*آن هم پرسپوليسي كه سرمربياش علي دايي بود؟

بله؛ همينطور است كه ميگوييد. من روزي آرزوي ديدن دايي را از نزديك داشتم اما خوشحالم كه با او کار کردم. عليآقا در يكي از بازيهاي ليگ مرا ديده بود و گفت دوست داري به پرسپوليس بيايي و من هم با سرآمدم.

*وقتي وارد تهران شدي چه حسي نسبت به اين شهر داشتي؟

با آن همه سر و صدا و هياهو فقط يك چيز در ذهن من بود و آن رسيدن به آرزوهاي بزرگ. واقعا هيچ جاي تهران را نميشناختم و روزي كه رسيدم تهران چون جايي را بلد نبودم يكي از دوستانم به من كمك كرد تا به ورزشگاه درفشيفر و باشگاه بروم.

*برخورد بازيكنان با تو چطور بود؟

واقعا فكرش را نميكردم با من اينگونه با محبت برخورد كنند. فكر ميكردم آنها مغرور و بداخلاق باشند و مرا تحويل نگيرند اما برخورد خوبي با من داشتند و حتي بعد از تمرين همهشان گفتند تو ميتواني در پرسپوليس موفق شوي. خب انتظار چنين برخوردي را نداشتم.

*خيلي هم زود جاافتادي در تيم؟

فكرش را نميكردم اما كمك عليآقا و بازيكنان خيلي به دردم خورد و زودتر از آنچه تصور ميكردم به تركيب اصلي اضافه شدم. من خيلي جوان هستم و اگر اين حمايتها نبود شايد از تيم كنار ميرفتم.

*نقطه عطف مهدي طارمي در اين فصل از نظر خودش؟

فكر ميكنم خود و هواداران نقطه عطف حضور من در پرسپوليس را داربي بدانيم. با اينكه دقايق كمي را بازي كردم اما توانستيم 2بر يك برنده شويم و در آن دقايق كم آنقدر انگيزه داشتم كه توانستم يك توپ را به تير دروازه بزنم و يك پاس گل بدهم. آن ديدار يكي از خاطرات خوب من در اين مدت است.

*پس از الان براي داربي برگشت نقشه كشيدهاي؟

من هميشه سعي كردهام بازي به بازي فكر كنم اما دروغ است اگر بگويم به داربي برگشت فكر نميكنم. اميدوارم شرايطمان در جدول مناسب شود.

*بعد از اينكه به تهران آمدي با كدام بازيكن بيشتر رفت و آمد داشتي؟

اوايل كه به تهران آمدم تمام وقتم را با حسين ماهيني ميگذراندم. حسين خيلي به من كمك كرد تا بتوانم در پرسپوليس انگيزه و اعتماد به نفس بگيرم. حسين قبل از آن ماجراي سربازي خيلي به من كمك ميكرد و نميگذاشت حال و هواي غربت مرا بگيرد.

*و بعد از رفتن حسين ماهيني با چه كسي بيشتر دمخور هستي؟

با تلويزيون دمخورم؛ چون اكثرا خانه هستم و به تازگي كلاس زبان ميروم.

*كلاس زبان را به خاطر اينكه پيشنهاد از كويت و هلند داشتي ميروي؟

نه بابا؛ به خاطر ترانسفر شدن به كلاس زبان نميروم. در آخرين اردويي كه پرسپوليس در راسالخيمه امارات داشت بعد از تمرين اجازه خريد به بازيكنان ميدادند و وقتي بازيكنان همه با هم ميرفتيم خريد، دوستانم همه زبان بلد بودند تا راحت خريد كنند اما من بايد از بچهها كمك ميگرفتم و همين موضوع باعث شد تصميم بگيرم به محض بازگشت از امارات به كلاس زبان بروم. يك بازيكن حرفهاي بايد به زبان انگليس مسلط باشد. البته بحث ترانسفر هم مطرح است ولي دليل اصلي كلاس رفتنم سفرها و اتفاقاتي است كه در امارات افتاد.

*اينكه ميگويند كارت با القادسيه تمام شده بود اما درخشان نگذاشت بروي صحت دارد؟

من از القادسيه و هلند پيشنهاد داشتم اما پيشنهاد هلندي خيلي جدي نبود. با خودم فكر كردم بايد در شرايطي ترانسفر شوم كه باعث پيشرفتام شود. تيمهاي عربي زماني خوب است كه شما سن فوتبالات بالا رفته باشد و بخواهي درآمد كسب كني، اما در سن و سال من بازي در القادسيه كويت يا امارات خيلي به پيشرفتام كمك نميكند. من دوست دارم فوتبالم را در اروپا دنبال كنم و خيلي عجله براي ترانسفر شدن ندارم.

*پس تا پيشنهاد اروپايي نباشد از پرسپوليس نميروي؟

واقعا بايد زماني ترانسفر شوي كه بداني آينده خوبي خواهي داشت و من الان به اين موضوع فكر ميكنم. اگر در ليگ دو اروپا هم بازي كنم بهتر است از تيمهاي درجه يك حوزه خليجفارس. من دنبال موفقيت با پرسپوليس هستم و دوست دارم زماني از پرسپوليس بروم كه حداقل يك قهرماني به دست آورده باشم. از نظر من بازي كردن در پرسپوليس كمتر از بازي در اروپا نيست.

*اين روزها بدون حسين ماهيني سخت ميگذرد يا نه؟

باور كنيد هنوز كه هنوزه تهران را خوب نميشناسم و هميشه از دوستانم كمك ميگيرم.

*يعني براي تفريح بيرون نميروي؟

گفتم كه خانه تمرين و جديدا هم كلاس زبان؛ اگر خريد هم داشته باشم با دوستان يا بازيكنان بيرون ميروم. چند وقت پيش كليد خانهام را در درفشيفر جاگذاشته بودم و نميتوانستم برگردم ورزشگاه چون آدرس را بلد نبودم و تماس گرفتم تا بچههاي كمپ كليدم را بفرستند. من خيلي دنبال گردش و تفريح نيستم.

*خيليها فكر ميكردند در جام ملتها حضور داشته باشي؟

من شخصا كيروش را خيلي دوست دارم. براي او و كارش ارزش زيادي قائل هستم و فكر ميكنم يكي از مربيان موفق چند سال اخير فوتبال ايران است. من خيلي نگران نيستم چون سنم آنقدر بالا نيست كه نگران آيندهام در تيم ملي باشم. هر وقت سرمربي صلاح بداند من هم مليپوش ميشوم. اصولا آدم خوششانسي هستم و درست در بدترين شرايط اتفاقات خوبي براي من رخ ميدهد. حالا هم نگران تيم ملي نيستم و افسوس نميخورم كه چرا در جام ملتها بازي نميكنم. من دنبال اين هستم تا در جام جهاني بعدي لباس تيم ملي را برتن كنم و اميدوارم بتوانم با پيراهن پرسپوليس مليپوشم شوم.

*فكر ميكني با اين همه هجمهاي كه وجود دارد ماندن كيروش به صلاح فوتبال ما است؟

كيروش مربي بزرگي است و كلاس فوتبال ايران را بالا برده و فكر ميكنم او تغييرات پايهاي خوبي در فوتبال ما ايجاد كرده و در جام جهاني بعدي حاصل عملكردش را خواهيم ديد. به نظر من خوب است كه به او باز هم اعتماد كنيم.

*طارمي را شبيه دايي ميدانند؛ خودش چه نظري دارد؟

از دوران كودكي كه در زمينهاي خاكي بازي ميكرديم، همه دوست داشتند يك اسم بزرگ روي خودشان بگذارند اما من به اين كار علاقه نداشتم و حالا هم سعي ميكنم خودم باشم. ميخواهم خود طارمي بزرگ باشد و در پرسپوليس اسطوره شود نه اينكه مقايسه شوم. من دايي را خيلي دوست دارم. او بزرگترين افتخار فوتبال ايران است. من كجا و دايي كجا، ولي من دوست دارم ده سال ديگر به بازيكنان جوان بگويند دوست داريد با طارمي مقايسه شويد....

*فكر ميكني به اين جايگاه برسي؟

همانطور كه فكر نميكردم روزي در پرسپوليس بازي كنم و اين اتفاق افتاد الان هم براي هر موفقيتي ديگر اما و اگر ندارم و ميگويم ميتوانم به اين جايگاه برسم. من روزي كه پيراهن پرسپوليس را پوشيدم با خودم گفتم از الان ديگر هيچ چيز نشد ندارد.

*به خانواده هم سرميزني؟

آنها تمام دارايي من در زندگيام هستند، اما به خاطر فشردگي تمرينات و بازيها چند وقتي است به بوشهر نرفتم.

*الان كه به بوشهر ميروي برخورد مردم با تو چطور است؟

خيلي برخورد خوبي دارند و احترام ميگذارند و من هم طوري رفتار ميكنم كه فكر نكنند گذشتهام را فراموش كردهام. هنوز هم به دوستان و فاميلم سرميزنم.

*خيليها فكر ميكردند تو هم مثل صادقيان به حاشيه بروي؟

من در مورد خودم صحبت ميكنم و كاري به ديگران ندارم. هر كس يك روال و برنامهاي براي زندگياش دارد. من تهران را بلد نيستم چه برسد به اينكه وارد حاشيه شوم. من هنوز همان بچه شهرستانيام كه بودم.

*يعني چون تهران را بلد نيستي وارد حاشيه نشدي؟

فكر كنم اينطوري باشد. من فقط مسير خانه و تمرين را بلد هستم و تنها يكبار با يكي از دوستانم به بازار تهران رفتم، چون تعريفاش را شنيده بودم. الان هم عليآقا(اماميفر) مرا سر تمرين ميبرد و ميآورد، وقتي تهران را بلد نباشيد حاشيه هم نداريد.

*پس پولهايت را چه ميكني؟ ماشين نخريدي؟

نه؛ ماشين ندارم. من زياد پولي نگرفتهام و بيشتر در خانه هستم و تلويزيون ميبينم. ساده بگم شهرستاني بودنم را فراموش نكردم و به آن افتخار ميكنم. واقعا خيلي به مسائلي كه برخي بازيكنان اهميت ميدهند توجه ندارم و بيشتر به دنبال پيشرفت هستم.

*براي لباس چقدر هزينه ميكني؟

باور ميكنيد چند ماهي است لباس نخريدهام. البته دروغ نگويم در امارات كه بودم لباس خريدم، اما به طور كلي خيلي اهل تيپ و لباس نيستم.

*فكر ميكني اين شخصيت تا كي در دورن تو تغيير نكند؟

تا زماني كه زندهام. من خيلي اهل مصاحبه نيستم و دوست ندارم هر روز روي جلد روزنامهها باشم. بيشتر دنبال بازي كردن و پيشرفت هستم.

*اما با اينكه ميگويي دنبال حاشيه نيستي ولي با خواننده معروف زيرزميني عكس انداختي؟

در اينباره نميخواهم صحبت كنم و چيز خاصي نبوده. يك اتفاق بود كه تمام شد و شما هم دربارهاش چيزي ننويسيد.

*پرسپوليس با دايي و درخشان را چطور مقايسه ميكني؟

هر مربي تفكرات و شيوه خودش را دارد. در حيطه من نيست كه درباره مربيان صحبت كنم و عليآقا يكجور با بازيكن كار ميكرد و حميدخان هم طوري ديگر. به نظر من ما مشكل مديريتي داريم و واقعا باشگاه دچار مشكلات مديريتي است و كاري هم از دست دوستان برنميآيد. اميدوارم دولت و وزارت ورزش به اين مشكلات سر و ساماني دهند.

پسر طلایی مادرید

2. 2 کاربر مقابل از yalda88 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

s A r A (27th February 2015), Zayed FC (27th February 2015)

نام واقعی
    ***Moh@mm@d***
    استاتوس
    just Mr.Hattrik
    شغل و حرفه
    IWF
    بازیکن محبوب
    Emon Zayed
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Brazil
    تشکر شده 10,877 بار در 3,022 ارسال
    یاد شده