به گزارش ورزش 11، لیونل مسی نابغه آرژانتینی بارسلونا موفق شده است 18 گل در تمامی رقابتهای امسال به ثمر برساند. او همچنین با ثبت بیست و چهارمین هتریک خود، رکورد لالیگا را جابه جا کرد.

سال جدید، اکنون به سالی فوق العاده برای لئو مسی مبدل گشته است. مهاجم بارسلونا در 16 دیدار، 18 گل به ثمر رسانده و میانگین 1.1 گل در هر بازی را از خود برجای گذاشته است. در حالیکه آغازین روزهای سال 2015 با شکست در آنوئتا و قرارگرفتن مسی در رده دوم برترین گلزنان لیگ با ده گل پشت سر کریستیانو رونالدو سپری می شد، به ناگاه همه چیز طی دو ماه تغییر کرد. به طوریکه در حال حاضر این دو بازیکن هر دو 30 گله هستند.


علاوه بر اینها، مسی باز هم رکورد شکست؛ این بار بیشترین هتریک به ثبت رسیده در لالیگا از آنِ مسی شد. این فوق ستاره در 24 بازی هتریک کرده است و بالاتر از کریستیانو رونالدو (23 هتریک) قرار دارد.

آخرین هتریک مسی در برابر وایکانو که فقط دوازده دقیقه زمان برد، سریعترین هتریک این بازیکن به شمار می رود. مسی همچنین در شش فصل متوالی حداقل 40 گل را در تمامی رقابتها به ثمر رسانده است.

مجموعه تیم

بارسا سال جدید را با 14 پیروزی از مجموع 16 دیدار خود آغاز کرده است. 56 گل زده و تنها 13 گل خورده حاصل کار آبی و اناری ها تا به اینجای سال می باشد. این نتایج، آنها را به صدر جدول لیگ و فینال جام حذفی رسانده است؛ کاتالانها همچنین با توجه به پیروزی 2 بر 1 بازی رفت برابر منچسترسیتی، شانس زیادی برای صعود به جمع هشت تیم برتر اروپا دارند.