مرجع خبری رئال مادرید : فلورنتینو پرز ، مدیر رئال مادرید پس از قرائت بیانیه حمایتی خود از آنچلوتی در کنفرانس مطبوعاتی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.
خشم برنابئو :” برخی هواداران با اخباری که در برخی رسانه ها درج می شود به اشتباه افتادند. باید حالا جدیت بیشتری داشته باشیم. این انسجام ما را تبدیل به بهترین تیم تاریخ کرده است.”

لحظات تیم :” برخی چیزها وجود دارند. این تلاشی است که تا جامباشگاه های جهای جهان انجام دادیم. مصدومیت های شدیدی را در بدنه تیم
تجربه کردیم. بعد از آن توقعات مطرح می شوند. به سطح عادی بر می گردیم و خواهیم برد.”

آنچلوتی:” به من گفته است که شرایط در رئال آن چیزی که به نظر می رسد ، افراد جدید کمی طول می کشد تا بفهمند که حضور در بهترین تیم
تاریخ وحشتناک است ، مربیان ممکن است که شکست بخورند ، بازیکنان شرایط بدی تجربه کنند … او کسی است که تجربه دارد و سعی می کند
که از این جو انتقادات و تخریب ها گذر کند.”

گرت بیل:” مشکلی وجود ندارد. او را در تابستان خریدیم و می دانستیم که چه جنجال هایی در پیش است. در ابتدا بحث مصدومیت کمرش را
مطرح کردند. وقتی مشخص شد که مصدومیت ندارد ، گفتند که باید سیستم را عوض کنیم. این ضربه زننده است. این که به زور بخواهیم نظر
مربی را عوض کنیم قابل قبول نیست. یادمان نرفته است که بیل در سال اول حضورش در جام باشگاه های اروپا و کوپا دل ری چه کار کنیم.”

دوران بد :” شاید کسی کر کند که به دسته دوم صعود کنیم. تا دسامبر همه چیز عالی بود. در مرکز زمین مصدومیت هایی داشتیم که باعث شد مجبور شویم دوباره از صفر خودمان را بسازیم. نمی توان گفت که
بنیان هایمان به هم ریخته است و ویران شده ایم. در لالیگا در رده دوم هستیم و در چمپیونزلیگ در مرحله یک چهارم نهایی قرار داریم. این چیزی نیست که هر کسی بتواند به آن برسد. به تلاش ادامه می
دهیم. قرار نیست که همیشه یک تیم بتواند قهرمان اروپا یا لالیگا شود هر چند که ما در هر دو جام رکورد دار هستیم و بیشترین افتخارات را داریم. برخی می گفتند که بیل مصدوم است و وقتی مشخص شد
که مصدومیتی در کار نیست گفتند که او به درد رئال نمی خورد و سیستم را خراب می کند.”

آنچلوتی فصل بعد :” هر چه می شود را باید گفت . می خواهید اخراجش کنید ؟ مدیر و هیئت مدیره به او اعتماد دارند. قرار نیست که هر روز هر چه بگویند را اعتماد کنیم.”

هو شدن کاسیاس :” این سطح از تخریب ها در باشگاه به جایی رسیده است که اخبار مغرضانه ساخته می شود. چطور می توانیم از بازیکنان حمایت نکنیم ؟ او سمبل این باشگاه است . و ممکن است که یک روز
اشتباه کند. او باید محبت و مهر هواداران را حس کند. برخی سعی می کنند که تا جایی که می توانیم ما را در دامی که خودشان ساخته اند پرتاب کنند.”

کریستیانو رونالدو :” او را زیر سوال نمی برم. برخی ما را دوست ندارند و ما هم کاری به این مطبوعات نداریم. او توانست که سومین توپ طلایش را ببرد. کمی افت کرده است و سخت تلاش می کند تا ریکاوری
کند. امیدش این است که باز هم توپ طلا را ببرد. رابطه در این رختکن بهترین رابطه ایست که از زمان پیوستنم به رئال دیدم. وقتی اوندسیما را ببریم بهتر می توان صحبت کرد.”

جلسه در رختکن :” به والدبباس نرفتم. پس از بازی با اتلتیکو صحبت کردیم و حرفهایی زدیم که قرار نیست افشایشان کنم.”تقصیر مدیر :” هیچ نظرسنجی جدی را ندیدم. در اینترنت هر کسی می تواند رای
بدهد. اگر می خواهید تقصیر را گردن من بیاندازید ، بیاندازید. من هم می توانم کل تقصیر را بر گردن روزنامه آس بیاندازم ! هر چه گفته می شود دروغ است و یک گروه و جو بر علیه من ایجاد می کنند.”

جشن رونالدو :” او گروهی از دوستان را برای تولد 30 سالگی خود دعوت کرده بود و مشکلی برای مادریدیسموها ندارد. این که نمی خواهد با رسانه ها صحبت نکند به خودش مربوط است. با او صحبتی نکردم و
نمی دانم که صحت دارد یا نه.”

تمدید قرارداد آنچلوتی :” در مورد تمدید خها خیلی صحبت می شود و اکنون زمانش نریست . فعلا روی لالیگا و چمپیونزلیگ تمرکز داریم.”

عدمجدیت :” هر کسی ممکن است که انتقاداتی داشته باشد . آنچلوتی با همین سبکش چهار جام به ما داده است و در کل زندگی همین برخورد را با بازیکنانش داشته است. موفقیتش هم همین طور بوده است.”

کاهش نفرت از رئال با رفتن مورینیو:”من هرگز نفرت جدی از رئال ندیدم.”

رختکن را چطور می بینید ؟ ” مثل همیشه. مسلما تاثیراتی وجود داشته است چرا که بد بازی می کنیم اما حقیقت این است که در هر بازی مشکل است که مقابل تیمی بازی کنیم که بهترین بازی عمرش را انجام
بدهد.”

ال کلاسیکو :” گفتم که هر چه بشود ، تغییری نخواهیم داشت. با مسئولیتی جدی وارد این بازی می شویم. سعی می کنیم که پیروز شویم. رئال برای بردن همه جامها انگیزه دارد چرا که قهرمان اروپا ، کوپا و
سوپرکاپ در سال گذشته شد.”

فینال کوپا در برنابئو :” رئال هیچ چیز را رد نکرده است. باشگاه های زیادی زمین هایشان را پیشنهاد دادند و در میان آنها تصمیم گیری می شود.”

رسانه ها مقصر هستند:” گفتم که هر چه مطبوعات می گویند کذب است. مثلا یکی از آنها تیتر زده است که اگر از سد بارسلونا صعود نکنیم ، مربی ادامه نخواهد داد. از هواداران خواستم که متحد باشند. افراد
قدیمی شاید نتوانند رسانه های این جا را درک کنند چه برسد به قدیمی ها. برخی مطبوعات می خواهند تاثیر خودشان را بگذارند. گاهی این اتفاقات رخ می دهند. برخی ها علیه رئال مادرید نیستند ، علیه من
هستند. من سعی می کنم که از این فشار خارج شوم و گیج نشوم. نباید در مورد تیمی که به ما چیزهای زیادی داده است این بحث ها انجام شود. ”

شرایط آنچلوتی :” ویژگی هایش مشخص هستند. در یک سال چهار جام برده است. فقط می توانم بگویم که اجازه بدهید کارش را انجام بدهد. مسلما من آدم پرتوقعی هستم اما تا دسامبر باید به شرایط عادی
برگردیم.”

بحران :” این را خود شماها در رایو گفتید اما من چنین حسی نداریم. این جو منفی که رادیو مارکا ایجاد کرده است به هیچ وجه در رختکن ما وجود ندارد.”

آنچلوتی ، بهترین :” این به چیزهای زیادی بستگی دارد ، بازیکنان ، شرایط … اما او در یک سال چهار جام برده است. مودریچ و خامس و مصدومیت هایشان ما را ویران کرد.”