کنایه اسکولز به مورینیو و چلسی!


پل اسکولز به انتقاد از تیم چلسی و مورینیو پرداخت و عنوان کرد آنها فاصله زیادی دارند تا تیم بزرگ شناخته شوند.


چلسی در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در خانه برابر پاری سن ژرمن به تساوی 2 بر 2 رسید تا با قانون گل زده در خانه حریف از رسیدن به مرحله بعد بازماند. این اتفاق در شرایطی رخ داد که آبیهای لندن در هیچ یک از دو دیدار رفت و برگشت خوب بازی نکردند و نماینده فرانسه فرصتهای بسیار بهتری برای گلزنی ایجاد کردند.


اسکولز درباره چلسی گفت: چلسی در زمانی که مورینیو در سال 2004 با این تیم به قهرمانی رسید، تیم بسیار بزرگی بود، ولی این چلسی فاصله زیادی دارد تا به عنوان یک تیم خیلی بزرگ از آن یاد شود. هر وقت چلسی دو قهرمانی پیاپی در لیگ برتر را کسب کرد، آن وقت سرمربیاش میتواند چنین ادعایی کند. مورینیو مدام می گوید چلسی تیم بزرگی است ولی ما چیز دیگری را چهارشنبه شب دیدیم. تیم بزرگ به تیم 10 نفره آن هم در خانه نمی بازد. هنوز خیلی مانده تا چلسی را تیم بزرگی بدانیم. انها باید قهرمانی های زیادی را کسب کنند تا تیم بزرگی شوند.

هافبک سابق منچستریونایتد که در حال حاضر کارشناس تلویزیونی است، در ادامه درباره آنخل دیماریا که این فصل عملکرد خوبی در منچستر داشته است، گفت: دیماریا بسیار گران بود ولی خریدی بسیار خوب و حساب شده برای فان خال و تیمش است. انتظارها از دیماریا بسیار بالا است. او تا اینجای فصل عملکرد خوبی داشته و به خوبی با بقیه بازیکنان هماهنگ شده است. همه انتظار دارند که او بتواند در تیم جدیدش بدرخشد و بهترین بازیها را به نمایش گذارد. دیماریا بازیکنی بود که منچستر در شرایط کنونی به او نیاز داشت.

پل اسکولز درباره رفتن رونی از منچستریونایتد میگوید: فکر نمیکنم باشگاهی بهتر از منچستریونایتد برای وین وجود داشته باشد. با این حال تصمیم با رونی است. او یک بازیکن کامل و بزرگ است و می داند چه تصمیمی بگیرد او باید به هواداران منچستر نگاه کند. همه هواداران دوست دارند او در تیمشان باقی بماند.


اسکولز 38 ساله که بیش از 700 بازی برای یونایتدها انجام داد، درباره تیم فعلی منچستریونایتد میگوید: کیفیت تیم بالاست. به نظرم نمره آنها بین 18 تا 20 است. اگر فرگوسن هم در منچستریونایتد بود، همین بازیکنان را میخرید. فصل لیگ برتر به همین شکل است. باید سال به سال از لحاظ بازیکن پیشرفت کرد تا بتوان مدعی قهرمانی بود. ولی من هم نمی دانم چرا تیم با این بازیکنان نتیجه نمی گیرد و فان خال باید جواب بدهد.

او ادامه داد: دی ماریا چهرهای شناخته شده در فوتبال جهان است. او یک بازیکن شاخص و تاثیرگذار است که میتواند کارهای زیادی در میدان انجام دهد. مثل بسیاری از هواداران منچستریونایتد به رقمی بالایی که باشگاه برای خرید دیماریا پرداخته کرده توجه نمیکنم و اصلا این موضوع برایم مهم نیست. هر چند معتقدم که این بازیکن آرژانتینی خرید بسیار گرانقیمتی برای منچستریونایتد است.


اسکولز اولین بازی خود را برای منچستر در سال 1994 در جام اتحادیه انجام داد که موفق شد 2 گل به ثمر برساند و پورتوال را شکست دهند. کلکسیون افتخارات اسکولز در منچستریونایتد پر از جام است: 11 قهرمانی در لیگ برتر، 3 قهرمانی در جامحذفی، دو قهرمانی در جام اتحادیه، دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و یک قهرمانی در جامجهانی باشگاهها و یک قهرمانی در جام بین قارهای.


او در 31 مه 2011 اعلام کرد، از فوتبال خداحافظی کرده است اما با توجه به مصدومیت زیاد بازیکنان منچستریونایتد در ژانویه 2012 به ترکیب شیاطین سرخ برگشت اما برای دومین و آخرین بار یکشنبه 12 مه 2013 خداحافظی خود را از فوتبال اعلام کرد؛ وداعی که قطعی به نظر میرسید.


اسکولز در دوران فوتبالش خیلی هم بازیکن خوشاخلاقی نبود. او در منچستریونایتد 97 کارت زرد و 4 کارت قرمز گرفت که باعث میشود در بین بداخلاقترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر در مکان سوم قرار بگیرد. او همچنین 32 بار در لیگ قهرمانان اروپا کارت زرد گرفت که بیش از هر بازیکن دیگری بوده است. صرفنظر از بازی خشن، اسکولز آنقدر چشمنواز بازی میکرد که بازیکنان بزرگی نظیر رونالدو، ژاوی، زیدان و سوکراتس همگی از او تعریف کرده و او را یکی از بهترین بازیکنان فوتبال میدانند.