دو تيم چلسي و ساوتهمپتون، امروز در ورزشگاه استمفوردبريج شهر لندن به مصاف يکديگر خواهند رفت.

به گزارش "ورزش سه"، با خروج چلسی از چمپیونزلیگ، لیگ برتر آخرین جامیست که آبیها در آن حضور دارند و مورینیو از قهرمانی تیمش مطمئن است.

چلسی
شاگردان ژوزه مورینیو با کسب 63 امتیاز از 27 بازی، در صدر جدول لیگ برتر قرار دارند. با وجود دو بازی کمتر نسبت به سیتی، همچنان 5 امتیاز از سیتیزن ها بیشتر دارند و در صورت کسب پیروزی در این دو بازی، میتوانند اختلاف را به 11 امتیاز برسانند. چلسی شرایط خوبی در لیگ برتر دارد ولی بسیاری معتقد بودند که حذف از لیگ قهرمانان، میتواند روی عملکرد آبی ها در اروپا تاثیرگذار باشد. با این حال، مورینیو همچنان به شاگردانش ایمان دارد و مطمئن است که آنها میتوانند به راحتی قهرمان لیگ شوند.

ساوتهمپتون
شاگردان رونالد کومان، با کسب 49 امتیاز از 28 بازی، در رده ی هفتم جدول قرار دارند ولی اختلاف امتیاز آنها با تیم چهارم، تنها 4 امتیاز است. در 5 بازی اخیر ساوتهمپتون، 2 پیروزی، 2 شکست و 1 تساوی سهم آنها بوده است.این بازی برای شاگردان کومان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در حقیقت در صورت کسب پیروزی آنها میتوانند جایگاه خود را در جدول بالا بکشند یا همچنان در کورس برای سهمیه اروپا باقی بمانند ولی در صورت شکست،اختلاف امتیاز آنها با کورس سهمیه، افزایش پیدا خواهد کرد. در 5 دیدار اخیر انجام شده بین دو تیم، 2 پیروزی سهم چلسی، 2 تساوی و 1 پیروزی سهم ساوتهمپتون بوده است