شاگردان الگری با یک پیروزی آسان پس از دو سال، به مرحله یک هشتم نهاییِ لیگ قهرمانان اروپا رسیدند.


طرفداری- دیدار نمایندگان آلمان و ایتالیا درحالی برگزار شد که با توجه به نتیجه دیدار رفت، شاگردان یورگن کلوپ به پیروزی ای با حداقل اختلاف احتیاج داشتند، در طرف مقابل نیز بیانکونری می توانست با یک تساوی، به راحتی کار خود را برای صعود به مرحله بعد هموار کند.
هنوز دقایقی از شروع بازی نگذشته بود که کارلوس توز با یک ضربه سرکش از پشت محوطه جریمه، دروازه دورتموند را باز کرد('3) تا خیال بیانکونری از سوی گل زده در خانه حریف آسوده شود. این گل همچنین باعث شد تا دورتموند برای پیروزی به دو گل احتیاج داشته باشد. در ادامه و پس از گل زودهنگام توز که وستفالن را در بهت فرو برده بود، باز هم این یوونتوسی ها بودند که خلق موقعیت کردند که البته در استفاده از آن ناکام بودند. در دقایق پایانی نیمه اول نیز چند فرصت خود برای یوونتوس به دست آمد که یکی از این فرصت ها، با ضربه بی دقت موراتا از دست رفت('43). در طرف مقابل اما دورتموند خطری را روی دروازه یووه خلق نکرد تا نیمه اول با پیروزی 1-0 گورخرها به پایان برسد. از نکات قابل توجه این نیمه نیز، مصدومیت پوگبا بود. این بازیکن در حدی مصدوم شد که الگری مجبور به تعویض وی با بارزالی شد.
با آغاز نیمه دوم اما انتظار می رفت دورتموندی که باید دو گل را به ثمر برساند حملات بیشتری را ترتیب دهد، اما اینگونه نشد و در عوض، این راه راه پوشان بودند که فشار حملات خود را برای به ثمر رساندن گل های بیشتر، زیادتر کردند. در این بین، فرصت هایی چون ضربه سر کیه لینی ('51) و شوت موراتا دروازه دورتموند را به شدت تهدید کردند. در ادامه نیز تعویض های کلوپ بی فایده بودند و بالاخره این یوونتوس بود که بار دیگر مزد زحمات خود را گرفت و این بار روی حرکت فوق العاده توز و ضربه تمام کننده موراتا موفق شد به گل برسد('70). چند دقیقه از این گل نیز نگذشته بود که کارلوس توز، در جدالی تک به تک، شب رویایی خود را تکمیل کرد و با ضربه ای آرام و زیبا، برای سومین بار دروازه وایدنفلر را باز کرد('79). در نهایت نیز بازی با پیروزی 3-0 یوونتوس (5-1 در مجموع) به پایان رسید تا تعداد نماینده های آلمان و ایتالیا در مرحله یک چهارم نهایی برابر باشد.

کارلوس توز (دورتموند 0-1یوونتوس)('3): مهاجم آرژانتینی یوونتوس با یک ضربه از پشت محوطه جریمه، به راحتی دروازه دورتموند را باز کرد.
موراتا (دورتموند 0-2 یوونتوس)('70): در مصافی دو به تک، موراتا موفق شد با پاس خوب توز دروازه خالی را به گل تبدیل کند تا کار دورتموند تمام شود.

کارلوس توز (دورتموند 0-3 یوونتوس)('79): توز بار دیگری با حرکتی زیبا، موفق شد دروازه دورتموند را باز کند تا ایتالیایی ها، بار دیگر با خاطره ای خوش از وستفالن بازگردند.