نیم قرن پس از عجیب ترین پایان بر یک مسابقه فوتبال
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: نیم قرن پس از عجیب ترین پایان بر یک مسابقه فوتبال

نام واقعی
    s A r A
    استاتوس
    عجب دنیای کوچیکی...
    شغل و حرفه
    DANESHJOO
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 35,728 بار در 9,569 ارسال
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 68 تاپیک

نیم قرن پس از عجیب ترین پایان بر یک مسابقه فوتبال

پنجاه سال پیش در چنین روزی، پس از اینکه برای مرتبه سوم دیدار دو تیم لیورپول و کلن آلمان در چارچو ب رقابت های اروپایی به تساوی کشید، قرار شد برنده دیدار با پرتاب سکه مشخص شود. اما داستان در ادامه کمی عجیب تر پیش رفت.

طرفداری- پس از کسب تساوی بدون گل در دو دیدار رفت و برگشت دور یک چهارم نهایی جام باشگاه های اروپا در فصل 1964-65 بین دو تیم لیورپول و کلن کار به بازی سوم در زمین بی طرف کشید.

بازی سوم در زمین فاینورد برگزای می شد و به وضوح هواداران آلمانی بیشتری در استادیوم حضور داشتند. در بازی سوم لیورپول توانست در نیمه نخست با گل های ایان سنت جان و راجر هانت 2-0 پیش بیفتد اما در ادامه کارل هاینس تیلن (بازیکنی که در دو پست مدافع و مهاجم بازی می کرد!) و هانس لوهر کار را به تساوی کشاندند.

قرار بر این شد که پرتاب سکه برنده مسابقه را مشخص کند. داور بازی روبرت شاوت از بلژیک کسی بود که در وسط زمین بین جمعیت و کاپیتان های دو تیم ران یتس از لیورپول و وولفگانگ اورات با سکه ای در دست قرار داشت.

یتس در خصوص آن لحظه بعدها گفت: "من پیش دستی کردم و به داور کفتم خط با من. داور قبول کرد. او سکه را انداخت و سکه روی لبه فرود آمد! رو به داور کردم و گفتم داور، باید دوباره سکه بیندازی و او گفتهمینطور است آقای یتس. فکر می کنم کاپیتان آلمانی بیش از اندازه هیجان زده شده بود. داور دوباره سکه را پرتاب کرد و خط پایین آمد."

پس از حدود 300 دقیقه فوتبال در سه کشور متفاوت و دو بار پرتاب سکه، به هر ترتیب این لیورپول بود که برای نخستین بار راهی مرحله نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا می شد. یتس افزود: "از زمین خارج شدم و به سمت بیل شنکلی رفتم. او به کنار من آمد و گفت کارت را به خوبی انجام دادی مرد. به تو افتخار می کنم. کدام را انتخاب کرده بودی؟ گفتم خط را انتخاب کرده بودم رئیس! منتظر ماندم تا از من ستایش کند اما او گفت من هم اگر بودم خط را انتخاب می کردم و بعد رفت."

خبرنگار محلی هوراس یتس از لیورپلو دیلی پست در گزارش پس از بازی خود در خصوص این دیدار نوشتاین عجیب ترین اختتامی بود که می شد برای یک فوتبال در نظر گرفت.

لیورپول در مرحله نیمه نهایی آن سال به اینترمیلان برخورد کرد. برخورد این دو باشگاه در آن زمان یکی از نخستین برخوردهای تاریخی فوتبال انگلستان و ایتالیا به سرگردگی دو مربی افسانه ای دو باشگاه بیل شنکلی و هلنینو هررا بود.

لیورپول در بازی رفت در آنفیلد در مسابقه ای که از سوی شنکلی با عنوانبهترین بازی تاریخ فوتبال یاد شد 3-1 برنده شد اما در ایتالیا و در روزی که اعتراضات زیادی به داوری انجام شد، 3-0 بازنده شد و در نهایت این اینتر بود که به مقام قهرمانی نائل شد.

2. 4 کاربر مقابل از s A r A عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

*sir amirhossein* (25th March 2015), Arash 1990 (25th March 2015), omid27 (25th March 2015), Zayed FC (25th March 2015)

نام واقعی
    روح الله بخشی
    استاتوس
    تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
    شغل و حرفه
    كليه خدمات برق
    بازیکن محبوب
    ahmdareza abedzadeh
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 8,517 بار در 3,761 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 28 تاپیک
    با سکه بری بالا همین میشه دیگه

بهتره بگیم سکه نیمه شانس

هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن

داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی