عربشاهی: نباید چوب لای چرخ کیروش گذاشتوبسایت رسمی برنامه نود - پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: کارلوسکیروش به تیم ملی شخصیت داده و نباید چوب لای چرخ او گذاشت.
به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، ضیاء عربشاهی، در مورد وضعیت کارلوس کیروش گفت: فکر میکنم در حال اذیت کردن کیروش هستیم. نباید فراموش کنیم که کیروش به فوتبال ایران شخصیت داد. به عنوان فردی که سالها در این فوتبال حضور داشتم و در پرسپولیس و تیم ملی حضور داشتم این نکته را باید بگویم که فوتبال ایران را با علی دایی میشناسند و حالا با حضور کیروش فوتبال ایران با دایی و کیروش شناخته میشود.

وی افزود: تیم ملی با کیروش فهمیده است که چطور باید بازی کند. ایران به خوبی دفاع میکند و به خوبی به فاز حمله میرود. برخی انتقاد میکنند که چرا ما سیستم دفاعی داریم ولی به عنوان فردی فوتبالی و یک مربی این اعتقاد را دارم که اول باید دروازهبان را بسته نگه داریم و سپس به دنبال گل زدن باشیم.کیروش مربی بزرگی است و باید احترام او را حفظ کرد نه اینکه با برخی کارها چوب لای چرخ این مربی بگذاریم.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا مخالف تغییر کادر فنی پرسپولیس بوده است، اظهار داشت: با حضور برانکو ایوانکوویچ چه تغییری در پرسپولیس به وجود میآید، آیا بازیکنان عوض میشوند یا قرار است شقالقمری اتفاق بیفتد. بهتر نبود با خویشتنداری تا پایان فصل به حمید درخشان وقت میدادیم و سپس تصمیم دیگری میگرفتیم. آیا وقتی پرسپولیس در خوزستان مقابل استقلال به خوزستان به تساوی رسید کسی برانکو را هو کرد؟ این تصمیمات درست نیست.

عربشاهی تأکید کرد: چرا پرسپولیس در آسیا ایقندر خوب نتیجه گرفت، آن موقع همه بهبهچهچه میکردند و درخشان خوب بود ولی وقتی توپهای ما مقابل راهآهن و صبا به گل تبدیل نشد همه اه اه و حیا کن رها کن سر دادند. متأسفانه پرسپولیس نه ساختار مدیریتی و نه ساختار تیمی مناسبی ندارد.

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه یادآور شد: استقلال این همه باخت و مساوی آورده است. بهرام افشارزاده مصاحبه میکند و میگوید قلعهنویی سال بعد هم سرمربی استقلال است. این تفکر درست است اکنون هم مد شده برای توجیه کارهایشان میگویند این خواسته مردم بوده است. مگر در استقلال هواداران علیه قلعهنویی حیا کن رها کن نمیگویند باید تصمیمات را به صورت اصولی بگیرند نه اینکه با چند نتیجه دست به تغییر بزنند.