به گزارش ورزش 11، اتحادیه فوتبال اروپا موسوم به یوفا قوانین نقل و انتقالات جوانمردانه فوتبالی را از چندی پیش به باشگاهها ابلاغ کرد و اعلام کرد در صورت تخطی باشگاههای ثروتمند از این قوانین محرومیتهای سنگین در انتظار آنها خواهد بود. اما وینسنت کمپانی کاپیتان باشگاه منچسترسیتی به تازگی نسبت به اعمال این قوانین واکنشی نشان داده و در این خصوص گفت: چه کسی از یوفا محاطفت میکند؟ برای من این قانون تنها برای پیشگیری و محافظت از آن دسته از باشگاههای است که نسبت به موفقیت خود اطمینان ندارند.

آن باشگاههای همیشه به دنبال بیشتر کردن درآمد خود هستند به دنبال چنین چیزهایی هستند از یوفا حمایت میکنند.

در واقع در این شرایط که به نوعی برای خود کار میکنند و یک پوشش محافظتی و امنیتی برای خود ایجاد میکنند. در یک جهان تجاری شما نمیتوانید به مردم بگویید که پولشان را در کجا خرج کنند و در کدام شرکت سرمایه گذاری کنند.

زمانی که من 7 سال پیش به انگلیس آمدم تنها 4 باشگاه وجود داشتند که همیشه درصدر قرار داشتند اما هم اکنون شرایط و اوضاع تغییر زیادی کرده است. مالک باشگاه ما سرمایهگذاری کرد تا یک باشگاه موفق به وجود آید این مسئله میتواند هواداران زیادی جذب کند و به ورزشگاهها سرازیر کند و در نهایت به درآمد بیشتر بیانجامد. آیا این مسئله بد به نظر میرسد؟

مالک باشگاه ما یک سرمایهگذاری موفق را انجام داده است. همه ما میدانیم که ما به یک فوتبال عادی و معمول نیاز داریم. اما راهی که یونا در این خصوص در پیش گرفته است میتواند سیر خیلی از چیزهای را تغییر دهد و بگوید که در فصل بعد چه اتفاقی رخ میدهد.

مصاف بر اینکه تنها به بازسازی یک باشگاه میپردازید نباید تضمین این را بدهید که موفقیتهای آن همیشه ادامه خواهد داشت.