یادداشت ویژه: ما احساساتیها
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: یادداشت ویژه: ما احساساتیها

 1. #1


  محل سکونت
  SHIRAZ
  نام واقعی
  s A r A
  استاتوس
  عجب دنیای کوچیکی...
  شغل و حرفه
  DANESHJOO
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,478
  تشکر
  32,276
  تشکر شده 35,730 بار در 9,569 ارسال
  یاد شده
  در 2 پست
  برچسب زده شده
  در 68 تاپیک

  یادداشت ویژه: ما احساساتیها
  به یکی از بچه های سیما میگوییم چرا تلویزیون همچنان تماشاگرانی را که میپرند وسط زمین نشان میدهد؟ در حالی که مدتهاست شبکه های معتبر اروپایی سعی میکنند وقتی کسی برای خودنمایی به داخل زمین رفت او را نشان ندهند. دوربین صحنه دیگری را میگیرد تا فردی را که به داخل زمین پریده بیرون ببرند. توجیهشان این است که اگر نشانشان بدهیم به هدف رسیدهاند و اینطوری برایشان تبلیغ میشود و افراد بیشتری تشویق میشوند تا این حرکات را تکرار کنند. آنها سعی کرده اند به این شکل از این ناهنجاری و از حضور جیمی جامپها در فوتبال جلوگیری کنند.

  از یکی از دوستان سیما میپرسیم چرا تلویزیون ما این کار را نمیکند؟ میگوید دقیقا نمیدانم، اما یکی از دلایلاش این است که اگر صحنه را نشان بدهیم با این طفلکیها کمتر برخورد میشود. بالاخره وقتی دوربین دارد صحنه را میگیرد همه مهربانتر برخورد میکنند. میگوید اینها گناه دارند، احساساتی میشوند و یک کاری میکنند، نباید خیلی مته به خشخاش گذاشت. نتیجه: ماجرا ادامه خواهد داشت. در هفته های بعد هم شاهد جیمی جامپهایی خواهیم بود که به بهانه های مختلف به داخل زمین خواهند آمد و دوربین آنها را به تصویر خواهد کشید و گزارشگرانی که مدام ابراز تاسف خواهند کرد و امیدوارند این پدیده از فوتبال ما ریشه کن شود.


  این شبیه همان اتفاقی است که در زمان محرومیت مربیان معروف به «ف. ک» افتاد. در سالهایی که آنها محروم بودند، وقتی میپرسیدیم که اگر خلافی کردهاند چرا به طور مشخص نمیگویید جرمشان چه بوده و چرا اسمشان را صریح اعلام نمیکنید تا همه چیز روشن شود و مردم آگاه شوند، مدیرانی بودند که میگفتند اخلاق اجازه نمیدهد آبروی کسی را ببریم! میگفتند ما ایرانی هستیم و برخوردهایمان با اروپاییها متفاوت است و برایمان ارزشهای دیگری هم مهم است. نتیجه اش این شد که اگر خلافی هم روی داده بود، هیچوقت بهطور رسمی حرفی از آن زده نشد و «ف. ک»ها همیشه بابت محرومیتشان طلبکار ماندند و حالا هم که دارند با اقتدار هرچه تمامتر در لیگ برتر کارشان را میکنند. این احساساتی بودن و نتایجاش را میتوانید در تمام تار و پود زندگیمان ببینید.

  از همان کاری که مهدی طارمی در هفته گذشته کرد و خیلیها آن را به حساب این گذاشتند که هیجان زده شده تا حرکت پیام صادقیان که ناگهان بدون هیچ توجیهی با یک استارت انفجاری از خطوط زمین رد شد تا خودش را به دعوایی برساند که به ضرر تیمش بود. کاری که همه همتیمی هایش سعی کردند جمع و جورش کنند تا یک کارت دیگر نصیب او نشود و پرسپولیس باز هم صدمه نخورد.

  اما پیام صادقیان در همین یک فصل اخیر چند بار از این حرکات انجام داده. چند بار عصیان کرده و بخشیده شده؟ همه اش به خاطر اینکه بچه خوبی است و دست خودش نیست و احساساتی میشود و نمیتواند جلوی خودش را بگیرد. چقدر به خودش و پرسپولیس صدمه زده؟ چند صد میلیون؟ چند بازی؟ چند بار باید ماجرا با عذرخواهی جمع و جور شود؟ با ماچ و بوسه؟

  عین همان اتفاقی که برای سوشا مکانی افتاد. که در آخرین روزهای حضور درخشان به زشتترین شکل ممکن به نیمکتنشینی اعتراض کرد اما چند روز بعد همه چیز در آغوش سرمربی حل شد و بعد هم در نهایت تعجب در بازی با النصر درون دروازه پرسپولیس ایستاد. اتفاقی که احتمالا برای اغلب طبیعی بوده. چون بالاخره پرسپولیس به او احتیاج دارد و گذشت از بزرگترهاست و اینکه بالاخره ما ملتی احساساتی هستیم. بدون هیچ تنبیهی و بدون کمترین هزینهای برای آن رفتار غیراخلاقی و غیرحرفهای. با همین توجیهات هم هست که هر هفته در لیگ برتر بازیکنان بعد از گل زدن پیراهنهایشان را درمیآورند و کارت میگیرند و بازیهای بعد را از دست میدهند و از طرف باشگاههایشان جریمه نمیشوند.

  چون که بازیکن احساساتی میشود و نمیتواند خودش را کنترل کند و مربی و مدیر باشگاه این چیزها را درک میکند. بالاخره تیم گل زده و خوشحالی طبیعی است. وقتی امید عالیشاه در حساسترین بازی فصل، بعد از زدن گل به تیم حریف پیراهنش را درمیآورد و با وجود همه لاپوشانیها اخراج میشود و تیمش را میبرد لبه تیغ، از بقیه چه انتظاری دارید؟ همه این بازیکنان هم حرفهای و با تجارب بین المللی. همه مدیران و ما رسانه ها هم مدعی.

  یادمان نرفته که بابت شوخی خارج از عرف و حیرت انگیز محمد نصرتی و شیث رضایی ناگهان چه موجی در مملکت راه افتاد و چطور بعضیها به کمتر از اعدام این دو بازیکن راضی نبودند. چون در آن لحظات خون جلوی چشم همهمان را گرفته بود و فکر میکردیم دیگر با چنین ننگی چطور میشود سر کرد. فریادها به آسمان رفته بود و دنبال خرخرهای برای جویدن بودیم.

  باید فکر کنیم چون زمین فوتبال است و تب آن بالاست این اتفاقات میافتد؟ پس مرتضی پاشایی را چی بگوییم که وقتی درگذشت همه برایش ضجه میزدند؟ یکهو همه متوجه شدند که از اول عمر عاشق او بودهاند. از همه خانه ها صدای آهنگهای پاشایی میآمد و از شیشه ماشینها بیش از هر چیز صدای او بود که شنیده میشد. تنها با یک آلبوم رسمی و با چند کنسرت. همه هم مدعی بودند که جوگیر نشده اند و تا آخر عمر در حسرت پاشایی خواهند سوخت و از صدای او دل نخواهند کند. چند ماه گذشته و حالا بیشتر میشود فهمید که دکتر اباذری چه میگفته است.

  حالا میشود فهمید چرا هر مراسم اعدام به اندازه یک کنسرت شورانگیز- اگر نگوییم بیش از آن- طرفدار و تماشاچی دارد. چون همه، احساساتی هستند و به دنبال آرام کردن تشفی دلها هستند. همه دنبال قصاصاند تا آبی بر آتش دلها بپاشند و اگر کسی جز این باشد بی احساس است و بی غیرت است و هر تحقیر و توهینی به او رواست. با همه اینها جای تعجب نیست که وقتی به رفتار طارمی انتقادی وارد میشود، وقتی گفته میشود که نباید عصبی برخورد کرد و آتش بر اختلافات قومی و نژادی پاشید، عده ای باز هم برآشفته تر میشوند. با این حجم از احساسات، به خصوص وقتی که خود را در اکثریت میبینیم، وقتی که گمان میکنیم چون صدایمان بلند است پس حق با ماست، هیچ نفس کشی را برنمیتابیم.

  وقتی که روزنامه مملکت پیش از این «خبر مرگش» را تیتر کرده بود و حالا هم به دنبال خونخواهی «فقط انتقام» را تیتر یک میکند، از من عامی چه انتظاری باید داشت؟ در همین وضعیت، وقتی که احساس، ذهن و نگاهمان را آکنده است و کمترین نیازی به تحمل و تامل نمیبینیم، کارمان بیهیچ نیازی به تعقل پیش میرود، به خوانندهای که پیام داده که حق ندارید از کار طارمی انتقاد کنید چون دل ما را خنک کرد چه باید گفت؟ وقتی همه فکر میکنند احساسات همه چیز است.

  سیامک رحمانی/ تماشاگران امروز


 2. 3 کاربر مقابل از s A r A عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Arash 1990 (18th April 2015), A_MI_N (18th April 2015), San Iker (18th April 2015)

 3. #2


  محل سکونت
  بابلسر روستای اسلام آباد
  نام واقعی
  روح الله بخشی
  استاتوس
  تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
  شغل و حرفه
  كليه خدمات برق
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,574
  تشکر
  15,818
  تشکر شده 8,518 بار در 3,761 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 28 تاپیک
  بله این متن از کجا شروع شد و ب کجا ختم شد


  هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن


  داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا