علی دایی سکوتش را شکست؛ از عالیجناب حیله و منفعت در مورد اوضاع پرسپولیس بپرسید
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: علی دایی سکوتش را شکست؛ از عالیجناب حیله و منفعت در مورد اوضاع پرسپولیس بپرسید

 1. #1

  قهرمان Tetris, قهرمان Asteroids, قهرمان مسابقه بالگرد, قهرمان Bob the Robber, قهرمان Diner Dash Hometown Hero, قهرمان CakeMania, قهرمان Dynomite, قهرمان Mystery Case Files Huntsville
  محل سکونت
  پیروزی
  نام واقعی
  وحید
  استاتوس
  فقط پرسپولیس
  شغل و حرفه
  کارمند و درحال تحصیل
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Germany
  نوشته ها
  5,171
  تشکر
  6,608
  تشکر شده 12,833 بار در 3,911 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 62 تاپیک

  علی دایی سکوتش را شکست؛ از عالیجناب حیله و منفعت در مورد اوضاع پرسپولیس بپرسید

  به جای فکر کردن به موضوع دنبال پاس کردن واحدهای "چگونه پناهنده شوم" هستند؟
  علی دایی سکوتش را شکست؛ از عالیجناب حیله و منفعت در مورد اوضاع پرسپولیس بپرسید
  آقای گل جهان گفت: «نام علی دایی پشت پیراهنهای زیادی نقش بسته ولی تنها پیراهنی که اگر به منزل ما بیایید میبینید قاب کردهام و به دیوار زدهام پیراهن تیمملی ایران است.»
  با اینکه تازه از سفر انگلیس برگشته بود ولی با روی باز به سؤالات و برخی شبهات که در نبودش به وجود آمده بود پاسخ داد.
  دایی دل خیلی پری داشت و از برخی دوستان که بدون بررسی و فکر در مورد او حرف زده بودند، شاکی بود. آقای گل جهان هنوز هم خودش را عضوی از پرسپولیس امسال میداند و ابراز امیدواری میکند پرسپولیس امشب لخویا را در قطر شکست دهد.

  تازهترین حرفهای دایی را میخوانید.

  * میخواهیم از پرسپولیس شروع کنیم. درخشان رفت، برانکو آمد، نژادفلاح قائممقام شد، سیاسی برگشت، هدایتی قهر کرد و خلاصه کلکسیون اخبار تیم را همه در جریان هستند. نظر شما درباره این اتفاقات چیست؟

  - من در این باره نظری ندارم. فقط میگویم امیدوارم این تیم به جایگاه واقعیاش برسد.


  * علی دایی در متن ماجراهای این فصل بود. شما بهتر از هر کس میتوانید در این باره حرف بزنید.
  - کسانی هستند که میتوانند بهتر از من در این باره صحبت کنند، بروید سراغ آنها.

  * مثلاً چه کسانی؟
  - نمیدانم. بروید از عالیجناب حیله و منفعت بپرسید.

  * عالیجناب حیله و منفعت کیست؟
  - هر کسی میتواند باشد. کسی که با حیله و تدابیر و منفعتطلبیهایش تیم را به این روز انداخته. بگذریم.

  * پدیدههایی که علی دایی کشف کرده، دارند در پرسپولیس خیلی خوب کار میکنند؛ طارمی و نوراللهی. باید از این بابت خوشحال باشید.

  - چرا نباشم. هر کدام از شاگردانم موفق شوند من خوشحال میشوم. مهدی طارمی و احمد نوراللهی از همان اول نشان دادند میتوانند رشد کنند. من از نیمفصل سال قبل به دوستانم گفته بودم لیگهای یک و دو را زیر نظر بگیرند و در وهله اول نام، سن و پست بازیکنانی که به نظرشان مفید هستند را به من بدهند. من بر اساس نیازهای تیم، برخی را گفتم بیشتر زیر نظر بگیرند و فیلم بازیهایشان را برایم تهیه کنند. برای اولین بار باید یک نکته را بگویم. شاید باور نکنید. مثلاً بازی لیگ دسته دوم که حتی فیلمبرداری نمیشد بچههای ما دوربین میبردند بازی را ضبط میکردند.


  * ماحصل این بررسیها همین دو نفر بود؟
  - نه. ما چهار نفر را گزینش کردیم که دو نفر آنها به تیمهای دیگر رفتند.

  * چه کسانی بودند؟

  - چون الان تیم دارند شاید درست نباشد از آنها نام ببرم.


  * ولی شما که در تیمی مشغول نیستید و شائبهای ایجاد نمیکند. حتی به آن دو نفر هم انگیزه میدهد که علی دایی آنها را تأیید کرده بود.
  - یکی رمضانی بود که رفت استقلال و یکی هم درویشی که اکنون عضو گسترش فولاد است.

  * جالب است علی دایی، طارمی و نوراللهی را آورد و از او انتقاد میشد. بعد از او خریدهایی مثل تادئو و میردورقی انجام شد که به اندازه آن دو از اینها انتقاد نشده است.
  - من در این باره حرفی ندارم.

  * سفر شما به انگلیس هم یکسری خبرها به دنبال داشت و حتی جوری نوشته بودند که انگار شما لباس استوک سیتی را خریده و پشت آن اسم خودتان را زدهاید و با یک فردی عکس گرفتهاید که ایجنت است نه مدیر باشگاه استوک سیتی!
  - لطفاً حرفهایم را عین آن چیزی که میگویم بنویسید و هیچ تغییری در آن ندهید. اولاً مخلص همه اهالی سالم و صادق رسانه هستم و خودتان میدانید من دوستان خوبی در رسانهها دارم و همیشه هم گفتهام رسانهها نقش زیادی در پیشرفت ورزش دارند، پس هر چه میگویم فقط برای یک عده خاص و یک رسانه مشخص است و لطفاً کسی به کل جامعه رسانه ربط ندهد. دوماً من با لطف خدا و دعای مردم کشورم شدهام علی دایی و اینکه در ادامه ناچارم برخی حرفها را بزنم تصور نشود که دارم از خودم تعریف میکنم. دارم از علی دایی به عنوان یک نماینده ایران در فوتبال حرف میزنم و خدا شاهد است قصدم غیر از این نیست. سوماً نام علی دایی که باز هم تأکید میکنم منظورم شخص خودم نیست و علی دایی فوتبال ایران را میگویم پشت پیراهنهای زیادی نقش بسته. پیراهنهایی که برخی دوستان آرزوی لمس آنها را دارند اما بین این همه پیراهن و افتخار و گل و گلزنی، تنها پیراهنی که اگر به منزل ما بیایید میبینید قاب کردهام و به دیوار زدهام پیراهن تیمملی ایران است. افتخار من این است که با پیراهن ایران به همه جا رسیدهام. همه تیمهای باشگاهیام محترم و عزیزند اما نمیتوانم هیچیک را با پیراهن ایران مقایسه کنم. افتخار میکنم با پیراهن ایران شدیدترین مصدومیت عمرم را مقابل بحرین متحمل شدم و کسانی که میخواهند دقیق بفهمند من بعد از آن مصدومیت چه حالی داشتم لطف کنند سراغ امیر عابدینی رئیس وقت فدراسیون فوتبال بروند تا برایشان تعریف کند دکترها شانس زنده ماندن من را چند درصد دانسته بودند و من چند ساعت زیر تیغ جراحان بودم و عین همان چند ساعت را هم مهندس عابدینی پشت در اتاق عمل بیمارستان در هیروشیمای ژاپن بود. حالا خودتان حال خانوادهام را در ایران تصور کنید. آن زمان وسایل ارتباطی امروز برای خبرگرفتن و تماس هم نبود.

  * از بحث اصلی خارج نشویم...

  - گفتم که اینها را برای تعریف از خودم نمیگویم اما ناچارم جواب یکسری غرضورزیها را بدهم. هر چه دارم از ایران و لطف خدا و دعای مردم کشورم است و از این بابت ممنون خدا هستم. من افتخار میکنم که میتوانستم همه جای دنیا اقامت بگیرم و همه جا سرمایهام را هزینه کنم اما هر چه خارج از کشور درآمد کسب کردم آوردم در ایران هزینه کردم. یک وجب خاک ایران را هم با تمام دنیا عوض نمیکنم.


  * اتفاقاً چندی پیش یک استاد اقتصاد گفته بود بعد از نفت و زعفران و پسته، علی دایی بیشترین ارزآوری را داشته.
  - لطف داشته هر کس این حرف را زده و من خودم را در این حد نمیبینم. متأسفم که باید بگویم رسانهای این جوسازیها را راه انداخته که با پول بیتالمال دارد اداره میشود اما ماحصل تفکرات و هزینههایش این بوده که نفر دوم تحریریه آن به عنوان نماینده آن رسانه، از ایران میرود و پناهنده میشود، بدترین حرفها را علیه کشور میزند و آن رسانه حتی زحمت یک خط عذرخواهی از مردم و اهالی رسانه را هم به خودش نمیدهد. من به آن فرد و تفکراتش کاری ندارم و به خودش ربط دارد اما این رسانهای که امروز بدون کنکاش مینویسد علی دایی با مدیر قلابی استوک سیتی عکس گرفته یک سر سوزن به خودش زحمت فکر کردن داده که بپرسد علی دایی به لطف خدا چه نیازی به عکس گرفتن با مدیر استوک سیتی دارد؟ چه نیازی به عکس گرفتن با پیراهن تیم استوک سیتی دارد؟ نکند به جای فکر کردن به این موارد دنبال پاس کردن واحدهای "چگونه پناهنده شوم" هستند؟ نکند با کوبیدن این و آن میخواهند فردا بگویند ما دگراندیش بودیم و اینجا جایمان نبوده و باید از ایران برویم؟ من حتی آلبوم شخصی ورزشی ندارم. شاید باور نکنید. آلبوم شخصی من ذهن مردم عزیز و آرشیو رسانههاست. خدا آنقدر به من لطف داشته که چیزی که برای خیلیها آرزو که چه عرض کنم، خواب و رؤیا و توهم است برای من خاطره است. علی دایی با فوتبال به همه جا رفته و عکس با مدیر استوک سیتی بگیرد یا نگیرد فرقی به حالش نمیکند. من دعوت یک شرکت بودهام، خودم هم در مصاحبه ای گفته بودم من دعوت آقای سلطانی بودهام. طبق برنامهریزی یکسری جاها رفتیم و من اصلاً از اخبار ایران و رسانهها اطلاع نداشتم. حالا ممکن است من توی خیابان با یک هوادار مواجه شوم و عکس بگیرد بعد که عکس منتشر شد بگویند مثلاً این عکس علی دایی با پله است. به من چه ربطی دارد؟ من که تا صبح دوشنبه ایران هم نبودهام که بخواهم حتی خبر آنها را تکذیب کنم. این تحلیل و خبر اشتباه را مگر من منتشر کردهام. اصل عکسها الحمدلله موجود است. اینکه عکس من کنار مدیرعامل باشگاه را با عکس من کنار وکیل شرکت دوستم اشتباه گرفتهاند نشان میدهد که یک تخریب عمدی است و میخواهند به اهداف خودشان برسند. مطمئن باشید این مورد را پیگیری قانونی میکنم تا بدانند نباید با آبروی آدمها بازی کنند. آنها ضعف و اشتباه خودشان را به حساب دیگران میگذارند. خدا را شکر همه چیز را هم مردم و رسانهها متوجه شدهاند. این رسانه خاص که گفتم ماهیتش معلوم شده و اگر دیگر رسانهها دچار آن گاف بزرگ شده بودند الان دودمانشان را به باد میدادند در ادامه تخریبهایش این حرفها را نوشته. لازم است باز هم تکرار و عذرخواهی کنم که هر چه جملاتی گفتم که با "من" شروع شد از سر منیت نبود. خودم را خاک پای مردم ایران میدانم و هر گاه غیر از این فکر کنم آغاز نابودی من است. باز هم میگویم تمام بازیها و گلها و افتخاراتم را با یک دقیقه بازی در تیمملی ایران عوض نمیکنم. افتخار میکنم ماتئوس تا میآید ایران سراغ مرا میگیرد. به آن به اصطلاح رسانه هم میگویم علی دایی با لطف خدا علی دایی شده، شما خودتان را برای کوبیدن او زحمت ندهید. زورتان به خدای علی دایی نمیرسد.

  * دل پری دارید انگار.

  - گاهی اوقات ناچارم حرفهایم را بزنم تا کسانی که خودشان را به خواب زدهاند شاید بیدار شوند.


  * پیشبینیتان از بازی پرسپولیس و لخویا چیست؟
  - اگر حاشیهها روی تیم تأثیر نگذارد انشاءا... برنده میشویم.

  * برنده میشویم؟!
  - بله. من همیشه خودم را عضوی از این تیم میدانم و میگویم تیمم برنده میشود و من هم مثل یک هوادار پای تلویزیون برای تیمم دعا خواهم کرد.

  * راستی برانکو را در بازگشت به ایران دیدهاید؟
  - نه؛ ولی فرصت مناسبی فراهم شود حتماً او را خواهم دید.


  * او فرکی را به شام دعوت کرده. شما برانکو را دعوت نمیکنید؟

  - با یک شام سه نفره موافقم به شرط اینکه حسینآقا که عزیز ماست هزینهاش را متقبل شود (خنده).


  * و سؤال آخر، در مورد وضعیت تیمملی حرفی ندارید؟
  - من قبلاً در این باره حرفهایم را زدهام. خدا کند این امروز و فردا کردنها تمام شود و کی روش و فدراسیون به توافق برسند.
 2. 8 کاربر مقابل از V a H i D عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  *sir amirhossein* (22nd April 2015), 888 (22nd April 2015), Arash 1990 (22nd April 2015), emrah20062007 (22nd April 2015), mansoor66 (22nd April 2015), San Iker (22nd April 2015), SEYEDHAMED (22nd April 2015), Zayed FC (22nd April 2015)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا