پریوش اکبرزاده؛ دختری که در پورشه هوتن قلعه نویی فوت کرد
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: پریوش اکبرزاده؛ دختری که در پورشه هوتن قلعه نویی فوت کرد

نام واقعی
    s A r A
    استاتوس
    عجب دنیای کوچیکی...
    شغل و حرفه
    DANESHJOO
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 35,728 بار در 9,569 ارسال
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 68 تاپیک

پریوش اکبرزاده؛ دختری که در پورشه هوتن قلعه نویی فوت کرد

همه دوستانم چه استاد و دانشجو و کارمند و کارگر، از من می پرسند که چرا در وایبر و واتساپ و اینستاگرام و تلگرام نیستی؟ در جواب با ژستی کاملا مردانه و از روی اقتدار و بی نیازی، میگویم: من اهل این قرطی بازی ها نیستم!!! . فقط همین فیسبوک هستم و بس. غافل از انکه موبایلم یک گوشی 30 هزار تومانی است که فقط شماره میگیرد و امکان عضویت در هیچ شبکه اجتماعی موبایلی برایم فراهم نیست. بگذریم.

در یک تصادف دلخراشی در تهران ، خیابان دکتر علی شریعتی ، یک خودرو لوکس پورش ، بطور کامل از بین رفته و راننده آن که یک دختر جوان بنام پریوش اکبرزاده است ، جان خود را از دست داد. ظاهرا ان خدابیامرز، خودرو پورش را از پسر امیر قلعه نویی (سرمربی تیم استقلال) خریده بود .

یک کارگر افغانی که دوست من هست و بسیار مومن و تاحدودی باسواد ، گوشی خود را به من نشان داد . «لا حول و لا قوه الا بالله» صفحه اینستاگرام ، ان دختر طفل معصوم!!!! مشتی مردم پست و رذل ریختند در صفحه یک دختر جوان مرده ، و تمام عقده های خود را بر یک مرده خالی میکنند !! یاللعجب!فحاشی های غیرقابل باور ! یعنی بد فحش نمیدهند که !! وحشیانه فحش میدهند !!!! سمفونی عقده و کینه و حقارت و رذالت و پستی و دنایت است . اوج حماقت و بلاهت را به نمایش گذاشته اند . انگار ان دختر به همه انها بدهکار است!!!

آنهایی که بطور دقیق از وضعیت مالی من خبر دارند میدانند که تمام دارایی من (به جز کتابخانه ام) به اندازه پول ته جیب آن دختر جوان خدابیامرز نیست. ولی خدا شاهد است که هرگز نسبت به این قشر از جامعه ، حس تنفر یا حتی هر حس بد دیگر نداشته و ندارم . الان خدارو شکر میکنم که فقط همین موبایل 30 هزارتومانی را دارم و در شبکه های اجتماعی موبایل نیستم و فقط در همین فیسبوک ، گاهی مواقع ، هنرنمایی این ملت را مشاهده میکنم. حداقل کمتر حرص میخورم .

کجایند آن عزیزانی که در انتقاد بنده از جامعه، ژست مردم دوستی و میهن دوستی به خود گرفته و همه چیز را توجیه می کردند؟؟؟ بازهم به درستی فرضیه ام ایمان اوردم. در ایران چیزی به نام کنش اجتماعی وجود ندارد. بلکه جامعه در وهله اول دنبال عقده گشایی است و در وهله دوم دنبال تفریح ، که در هر دو حالت به شرطی عقده میگشاید و تفریح میکند که هیچ هزینه ای برای او نداشته باشد .

این جامعه برای خودسوزی دو انسان در خرمشهر و تبریز از فرط فقر، تب هم نمیکند . برای از بین رفتن محیط زیست و حیات وحش استثنایی ایران حرکتی نمیکند . برای خشک شدن فلات ایران بطوری که اگر این روند ادامه یابد، تا 40 سال اینده بخش مرکزی فلات ایران یعنی از البرز به سمت جنوب و زاگرس به سمت شرق ، باید تخلیه شود، حرکتی از خود نشان نمیدهد . ولی برای چند سگ که در شیراز توسط عده ای بی فرهنگ و انسان نما کشته شده اند ، کمپین تشکیل میدهد !!! آیا سرنوشت آن چند سگ از سرنوشت کل فلات ایران مهمتر است؟؟؟ برای تن فروشی زنان شوهردار و روسپی گری به خاطر فقر ، رگ غیرتش باد نمیکند . انگاه برای یک عمل تجاوز یا شبه تجاوز در فرودگاه جده سمفونی دشنام راه می اندازد.

حتما واکنش به خبر سگ کشی در شیراز لازم بود. حتما واکنش به قضیه فرودگاه جده لازم بود. ولی چرا برای وقایع بدتر از ان واکنش نشان داده نمیشود؟؟؟ دلیل کاملا روشن است. حمایت از محیط زیست و تلاش برای نجات فلات ایران از نابودی، زحمت و تلاش طاقت فرسا می خواهد. ولی کمپین اعتراض به سگ کشی، ابدا هزینه ای ندارد! حمایت از زنان بی سرپرست و دختران آسیب پذیر، برنامه و پژوهش و پول خرج کردن و مناعت طبع و پاکی نیت را می طلبد. ولی فحاشی به عربها ، هزینه و زحمتی ندارد!

بهتر شدن وضع معیشت و از بین بردن اقتصاد رانتی و مبارزه با نوکیسه ها، نیاز به هزینه و زحمت و مطالعه دارد. ولی فحاشی به یک دختر پولدار پورش سواری که مرده است و شاید فرزند یک پولدار نوکیسه باشد، هزینه و زحمتی ندارد. بلکه کمی حقارت و رذالت و پستی میخواهد که خوشبختانه، جامعه ما در حال مسلح شدن به این سلاح های مرگبار و تمدن ویران کن است.

برای آینده ایران نگرانم.

محمد محبی/روزنامه نگار

2. 14 کاربر مقابل از s A r A عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6آتیشه (15th May 2015), 888 (23rd April 2015), ali_@sghar (23rd April 2015), Arash 1990 (24th April 2015), mahshad72 (23rd April 2015), mansoor66 (23rd April 2015), RaMiN (23rd April 2015), sajjad polis (24th April 2015), San Iker (23rd April 2015), V a H i D (23rd April 2015), Vampires (16th May 2015), Zayed FC (23rd April 2015), آیلار (25th April 2015), سمیر (23rd April 2015)

نام واقعی
    s A r A
    استاتوس
    عجب دنیای کوچیکی...
    شغل و حرفه
    DANESHJOO
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 35,728 بار در 9,569 ارسال
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 68 تاپیک

سه ضلع تصادف مرگبار پورشه زرد زنگ هوتن قلعهنویی

این تصادف پورشه زرد خبر مهمیه.مثل حادثه تشییع مرتضی پاشایی. نه در کلیات که خب مساله خاصی در ایران محسوب نمی شود.تصادف و سرعت و کشته شدن.نه. از این زاویه نمی گویم.بیایید به جزییات نگاه کنیم.به سه ضلع این اتفاق:

پورشه زرد ابتدا به هوتن قلعه نویی تعلق داشته است.هوتن کیست؟یک بازیکن درجه دو، یک آقازاده کم هنر فوتبالی. ایشان دارای یک پورشه زرد تک بوده اند. لابد پدر شان برایشان خریده. پدر مشهور و همیشه معتمد هوتن خان. به تصویر و ادبیات پدر فکر کنید.خب؟ هوتن این پورشه را به دوستش فروخته است.دوستش چه کسی بوده است؟

برویم قسمت بعد:پسر جوانی که داخل پورشه بوده و احتمالا مالک جدید پورشه و دوست هوتن خان بوده، نوه یکی از روحانیون مهم دهه 60 ایران است.از خانواده ای متدین و معتمد.

برویم قسمت سوم : دختر جوان ، دختر خانم برازنده ای که راننده پورشه بودند آن هم در حالیکه با سرعت 205 کیلومتر در شریعتی تهران رانندگی میکردند (رانندگی که چه عرض کنم) ایشان از قرار خانم ثروتمندی بوده اند اما منزل ایشان در جنت آباد در غرب تهران است. یعنی یک خانواده به تازگی ثروتمند شده که هنوز فرصت نقل مکان به کامرانیه و فرمانیه را پیدا نکرده اند؟

این سه ضلع، این قهرمان های این فاجعه برایتان تابلوی کوچکی از شرایط جامعه را ترسیم نمی کنند؟

4. 4 کاربر مقابل از s A r A عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Arash 1990 (24th April 2015), Zayed FC (23rd April 2015), آیلار (25th April 2015), سمیر (23rd April 2015)

نام واقعی
    روح الله بخشی
    استاتوس
    تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
    شغل و حرفه
    كليه خدمات برق
    بازیکن محبوب
    ahmdareza abedzadeh
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 8,517 بار در 3,761 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 28 تاپیک
    چی بگم روحش شاد

هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن

داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی

نام واقعی
    سعیده
    استاتوس
    ***حانیه***
    شغل و حرفه
    دانشجو
    بازیکن محبوب
    pezhman jamshidi
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | Germany
    تشکر شده 1,523 بار در 483 ارسال