به گزارش ورزش 11، رئال مادرید، بارسلونا، بایرن و یووه در شرایطی متفاوت به نیمه نهایی می رسند. رئال و بارسا جنگ سختی برای بردن لالیگا دارند و مسلما خسته تر از بایرن و یووه ای خواهند بود که قهرمانی هایشان را تقریبا قطعی کرده اند. قرعه کشی جمعه ظهر برگزار می شود.

رئال مادرید
رئال در حالی به نیمه نهایی می رسد که فقط دو امتیاز در جدول لالیگا از بارسا عقب است. بازی دور رفت چمپیونزلیگ در روزهای 15 یا 16 اردیبهشت برگزار می شود. رئال مادرید در حالی به این بازی می رود که چند روز قبلش در لالیگا در پیزخوان بازی کرده و سه روز بعدش هم باید میزبان والنسیا در برنابئو باشد. رئال در هر دوبازی سه امتیاز را می خواهد. از سویی سویا و والنسیا برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان رقابت می کنند. بازی برگشت هم در روزهای 22 یا 23 اردیبهشت برگزار می شود که رئال سه روز بعدش باید در کورنیا به مصاف اسپانیول برود. رئال در لیگ قهرمانان در مرحله گروهی با کسب 18 امتیاز مقابل لیورپول ، بازل و لودگورتس در شش بازی صعود کرد. در مرحله یک چهارم تیم با ابهام و شکست خانگی مقابل شالکه صعود کرد. در کوپا توسط اتلتیکو در مرحله یک هشتم اوت شدند ، بدین ترتیب فرصت استراحت بیشتری نسبت به بارسایی داشتند که به فینال می رسید. رئال در حالی به نیمه نهایی رسید که کونترائو ،راموس و کروس کارت نگرفتند و بدون مشکل به این مرحله رسیدند. برای بازی رفت مرحله یک چهارم بنزما، مارسلو و بیل باز می گردند و فقط مودریچ غایب خواهد بود.

بارسلونا
بارسلونا در لالیگا با رئال می جنگند. پیش از بازی رفت مرحله یک چهارم مقابل کوردوبا قرار می گیرند که برای بقا می جنگد و بین دو بازی رفت و برگشت هم مقابل سوسیه داد در نیوکمپ بازی می کنند که برای سوسیه دادی ها باقی لالیگا عملا مفهوم خاصی ندارد. پس از بازی برگشت هم در اتلتیکو به مصاف کالدرون می روند. بارسا در مرحله گروهی در مقابل پی اس جی، آژاکس و آپوئل صدرنشین شد و سیتی و پس ای جی را حذف کرد. در کوپا تا فینال رسیدند و باید 10 خرداد بازی کنند. برای مرحله بعد محروم و مصدومی نخواهند داشت.


بایرن مونیخ
شرایط بوندسلیگا برایشان مثل سال گذشته مشخص شده و در بازیهای لیگ به بازیکنان کلیدی استراحت می دهند. در فاصله 5 هفته تا پایان 12 امتیاز از ولفسبورگ جلو هستند و اگر هفته بعد هرتا را شکست بدهند قهرمان می شوند.خاوی مارتینز اخیرا به تمرینات گروهیشان اضافه شده و الابا، ریبری، روبن، بن عطیه، اشتارکه و شواین اشتایگر دیگر مصدومانشان هستند. آلابا قطعا به بازی نیمه نهایی نمی رسد. این تیم محرومی هم ندارد. بایرن مونیخ در حالی به نیمه نهایی می آید که در بازی رفت مقابل پورتو ابهاماتی نسبت به سبک بازیش ایجاد شد اما در بازی برگشت یا بوندسلیگا تیمی مخوف نشان دادند. اخراج رئیس کادر پزشکی این تیم پس از اختلاف با گواردیولا دیگر جنجال این تیم است. در اروپا در کنار سیتی ، رم و زسکا در گروه مرگ حضور داشتند که صدرنشین شدند و پس از آن شاختار و پورتو را حذف کردند. در جام حذفی یک هفته پیش از بازی رفت نیمه نهایی باید مقابل بورسیا قرار بگیرند.


یوونتوس
آنها احتمالا در زمانی بازی نیمه نهایی را انجام می دهند که اسکودتو را برده اند. اکنون 15 امتیاز با لاتزیو که تیم دوم است فاصله دارند که هفت بازی باقی مانده است.پیش و بین دو بازی نیمه نهایی مقابل سمپدوریا و کالیاری قرار می گیرند که آلگری به نفرات اصلی خود استراحت می دهد.در حال حاضر پوگبا تنها مصدوم این تیم است که احتمالا به دو بازی نمی رسد. بقیه به جز رامولو که چندان هم بازی نمی کند آماده هستند. بازیکن محرومی هم ندارند. یوونتوس در مرحله گروهی در رده دوم قرار گرفت و به عنوان سر گروه بالا نیامد. پس از آن دورتموند و موناکو را حذف کردند. در جام حذفی عملکرد خوی داشتند و به فینال رسیدند.