تراکتورسازی در آخرین بازی آسیایی خود در فصل جاری به مصاف الاهلی در امارات خواهد رفت.
طرفداری- در هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا الاهلی امارات میزبان تراکتورسازی ایران خواهد بود، این دیدار اگرچه برای سرخ پوشان تبریزی یک بازی تشریفاتی می باشد ولی اهمیت بسیار بالایی برای تیم اماراتی دارد و می تواند سرنوشت صعود این تیم را تعیین نماید.
هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا


سه شنبه 15 اردیبهشت ساعت 20
گروه داوری: داور: ناگور امین بن نور محمد (مالزی)، کمک ها سیوانسان مونیادی (مالزی)، محمد معزی بن زینال (مالزی)، داور چهارم: سوهیزی بن شکری (مالزی)


الاهلی اماراتشوالیه های سرخ فوتبال امارات در حال حاضر با 5 امتیاز در مکان سوم جدول رده بندی گروه چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا قرار دارند و در آخرین بازی خود در این مرحله باید به مصاف تیم بی انگیزه تراکتورسازی ایران بروند.
الاهلی امارات در 5 بازی اخیر خود، 1 برد، 2 مساوی و با شکست بر جای گذاشته و امیدوار است با کسب دومین برد خود و پیروزی همنام عربستانی اش در برابر نسف قارشی ازبکستان جواز حضور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورد.
الاهلی امارات یکی از متمول ترین تیم های اماراتی به شمار می رود که در ترکیب خود بازیکنان سرشناسی چون احمد خلیل و اورتون برزیلی را در اختیار دارد. هدایت این تیم را نیز کاسمین اولارویوی رومانیایی بر عهده دارد که مرد شناخته شده ای در حاشیه خلیج فارس به شمار می رود. کارنامه قابل قبول در الاهلی و العین امارات از کاسمین یک سرمربی شاخص ساخته که می توان روی تیم های وی حساب ویژه ای باز کرد.


تراکتورسازی ایرانصدرنشین فعلی لیگ برتر ایران، برخلاف بازی های داخلی در بازی های آسیایی نمایش چندان موفقی نداشته و با قرار گرفتن در مکان چهارم جدول رده بندی گروه چهار مرحله گروهی پیش از برگزاری بازی پایانی شانس صعود خود را از دست داده و به بازی روز سه شنبه به چشم یک بازی تشریفاتی نگاه می کند.
سرخ پوشان تبریزی در 5 بازی اخیر خود تنها یک بار موفق به کسب پیروزی شده اند و جالب اینجاست که الاهلی امارات تنها تیمی بوده که تراکتورسازی در این گروه موفق به شکست دادنش شده است.

شاگردان تونی الیویرا پس از تساوی در دربی تبریز راهی امارات شدند تا خود را برای رویاریی با الاهلی آماده کنند. کمبود بازیکن در تیم تراکتورسازی باعث گردیده تا این تیم در بازی فردا به احتمال فراوان با ترکیبی از بازیکنان اصلی و ذخیره خود به میدان برود.ستاره های بازی فردا
احمد خلیل (الاهلی): مهاجم ملی پوش الاهلی امارات که از کودکی فوتبال خود را از این تیم آغاز کرد یکی از شناخته شده ترین بازیکنان تیمش به شمار می رود. خلیل در جام ملت های آسیا نیز عملکرد بسیار خوبی داشت و موفق به زدن 4 گل در این تورنمنت شد. احمد خلیل در کنار السعیدی و اورتون برزیلی ستاره های تیم اماراتی در بازی با تراکتورسازی می باشند.


سامان نریمان جهان (تراکتورسازی): هافبک ریز نقش تیم تراکتورسازی که پس از حضور تونی در این تیم فرصت کمی برای بازی کردن به دست آورده، در بازی فردا به احتمال فراوان یکی از مهره های ثابت تراکتورسازی می باشد و از انگیزه ه فروانی برای درخشش و اثبات خود برخوردار است.

نتیجه بازی رفت: 1-0 به سود تراکتورسازی