می گویند چه بسا مصیبت قومی برای قوم دیگر شادی و خوشی به همراه داشته باشد. این درباره بارسلونا صدق می کند. آبی-اناریها در این فصل برابر تیم های قرار گرفته اند که چند بازیکن آسیب دیده خود را در اختیار نداشته اند و این بهترین خبر برای آبی-اناریها بوده است چرا که در این حالت به راحتی برابر حریف خود پیروز می شدند البته نباید فراموش کرد که بارسلونا در در بهترین دوران خود در فصل جاری به سر می برد اما این نمی تواند دلیلی بر خوش شانس نبودن آبی-اناریها داشته باشد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا ورزشی، بارسلونا در این فصل نمایش خیره کننده ای داشته است و این شانس را دارد تا بعد از چند سال سه گانه فوتبال اسپانیا و اروپا را به دست آورد. آبی-اناریها در دیدار رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا با سه گل بایرن مونیخ را که از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی بود از پیش رو برداشتند تا در آستانه صعود به فینال قرار گیرند.

این تیم در رقابت های لیگا نیز در صدر جدول رده بندی قرار دارد این درحالی است که تنها سه هفته به پایان لیگ باقی مانده است و با نزدیکترین تعقیب کننده خود دو امتیاز فاصله دارد. شاگردان انریکه در جام حذفی اسپانیای نیز به فینال راه یافته اند و برای بالا بردن جام تنها اتلتیک بیلبائو را پیش روی دارند که این دیدار هم در نوکمپ برگزار می شود و نمی تواند پیروزی در آن برای آبی-اناریها سخت باشد.

در این هیچ شکی وجود ندارد که بارسلونا با شایستگی در هر سه جام شانس قهرمانی را دارد اما یک نکته وجود دارد و آن اینکه بارسلونا در چند دیدار حساس خود در فصل جاری با خوش شانسی محض همراه شده است چرا که برابر تیم های بازی کرده که چند بازیکن اصلی خود را به علت آسیب دیدگی در اختیار نداشته اند و اگر این بازیکنان در میدان بودند کار بارسلونا برای پیروزی سخت می شد.

در گزارشی می خواهیم با بازیکنان آسیب دیده ای که بارسلونا از غیبت آنها نهایت استفاده را برد می پردازیم:

بایرن مونیخ با انبوهی مصدوم(آلابا، فرانک ریبری، آرین روبن)

بایرن مونیخ در فصل جاری با هدایت پپ گواردیولا تیمی بسیار آماده نشان داد و همه از شانس بالای باواریایها برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا سخن به میان آوردند اما مهره های اصلی بایرن در بدترین زمان ممکن دست گواردیولا در حنا گذاشتند.

داوید آلابا

شاید برای بعضی باورکردنی نباشد اما می توان گفت که کلیدترین بازیکن بایرن مونیخ در اندیشه های پپ گواردیولا داوید آلابا بوده است. این بازیکن جوان توان بازی در چند پست را دارد و گواردیولا به راحتی می توانست او را در برنامه های که در ذهن داشت به کار گیرد. آلابا چند هفته پیش با آسیب دیدگی مواجه شد و نتوانست در دیدار برابر بارسلونا به میدان رود. بدون شک اگر او در این دیدار حضور داشت می توانست عملکرد بهتری نسبت به برنارد داشته باشد.

آرین روبن


همه می دانند که این ستاره هلندی تا چه اندازه برای بایرن مونیخ اهمیت دارد.بزرگترین امیدواری هواداران بایرن مونیخ این بود که آرین روبن دوران آسیب دیدگی را پشت سرگذاشته و به دیدار حساس برابر بارسلونا می رسد اما این مهره هلندی در دیدار برابر دورتموند در نیمه نهایی جام حذفی آلمان دوباره آسیب دید و بارسلونا بسیار خوش شانس بود که این ستاره هلندی به این دیدارحساس نرسید.

فرانک ریبری


دیگر ستاره بایرن مونیخ که او هم نتوانست در دیدار حساس برابر بارسلونا تیمش را همراهی کند. کسی نمی داند که میزان دوری ریبری از میادین چقدر است. آسیب دیدگی او هنوز در هاله ای ابهام است و معلوم نیست که آیا او به دیدار برگشت برابر بارسلونا می رسد یانه.

روبرت لواندوفسکی هم قبل از دیدار برابر بارسلونا با آسیب دیدگی شدید مواجه شد اما خود را به این دیدار رساند البته او از یک نقاب استفاده کرد.

جیمز رودریگز


این ستاره کلمبیایی در نخستین فصل حضورش در رئال مادرید بازیهای خوبی را برای این تیم به نمایش گذاشته و ثابت کرده که خرید خوبی برای کهکشانیها بوده است.

در دیدار برگشت رقابت های لیگا بین دو تیم بارسلونا و رئال مادرید رودریگز به علت آسیب دیدگی نتوانست برابر بارسلونا به میدان رود که این هم از خوش شانسی آبی-اناریها بود. آن دیدار در نهایت با پیروزی دو بر یک بارسلونا به پایان رسید.

یایا توره


یکی از بازیکنانی که می توانست در دیدار برابر منچستر سیتی برابر بارسلونا در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا کفه ترازو را به سود میزبان سنگینی دهد یایا توره بهترین بازیکن قاره آفریقا بود اما این ستاره ساحل عاجی بعد از خطای شدید در دیدار برابر زسکا مسکو با محرومیت سه جلسه ای همراه شد و از شانس خوب آبی-اناریها به دیدار برابر این تیم نرسید.

يايا توريه - تعرض لعقوبة الإيقاف لمدة ثلاث مباريات بعد الإقصاء ضد تسيسكا موسكو، غاب مباراتين بدور المجموعات ثم لقاء البرسا بذهاب ثمن النهائي

زلاتان ابراهیموویچ


در دیدار رفت بارسلونا برابر پاری سن ژرمن در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که در ورزشگاه خانگی پاری سن ژرمن برگزار شد این تیم فرانسوی چند بازیکن تاثیر گذار خود را در اختیار نداشت که بدون شک مهم ترین آنها زلاتان ابراهیموویچ بود.

این بازیکن جنجالی سوئدی در دیدار رفت برگشت برابر چلسی در استمفوردبریج از داور بازی کارت قرمز دریافت کرده بود و همین باعث شد تا نتواند در این دیدار حساس به میدان رود.

مارکو ورراتی
این بازیکن ایتالیایی مشتریان زیادی دارد و یکی از بهترین بازیکنان اروپا در پست خود است. از شانس خوب بارسلونا و بد پاری سن ژرمن این ستاره ایتالیایی نیز به دیدار رفت برابر بارسلونا نرسید. شاید اگر وراتی به آن دیدار می رسد بارسلونا نمی توانست به سه گل به پیروزی برسد.

موتا
این بازیکن هم یکی از تاثیر گذارترین بازیکنان در پاری سن ژرمن است اما او هم در دیدار برابر مارسی با آسیب دیدگی روبرو شد و نتوانست تیمش را همانند مارکو ویراتی در دیدار حساس برابر بارسلونا همراهی کند تا آبی-اناریها بیشترین استفاده را از این غیبت او ببرند.

تیاگو سیلوا


این بازیکن برزیلی چهره ای تاثیر گذار برای پاری سن ژرمن به شمار می آید و بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو می بندد. سیلوا در دیدار رفت برابر بارسلونا در یک چهارم نهایی در همان نیمه نخست با آسیب دیدگی مواجه شد و نتوانست به بازی ادامه دهد تا بدبیاریهای این تیم فرانسوی کامل شود.

نکته جالب درباره سیلوا این بود که بازیکنی به جای او به میدان رفت که او هم تازه از آسیب دیدگی رهایی یافته بود و با اشتباهای مرگبار خود باعث شد تا پاری سن ژرمن بازنده این بازی باشد.

اسکار دی مارکوس
بارسلونا به فینال جام حذفی اسپانیا راه یافته است و باید سه هفته دیگر در نوکمپ به مصاف اتلتیکو بیلبائو برود. از شانس خوب آبی-اناریها بیلبائو در این دیدار چند بازیکن اصلی خود را در اختیار نوخواهد داشت که یکی از آنها دی مارکوس است. او یکی از تاثیر گذارترین بازیکنان بیلبائو است اما به علت محرومیت نمی تواند تیمش را همراهی کند.

ایکر مونیاین
او هم نشان داده که بازیکنی خوب و تاثیر گذار برای بیلبائو است اما درماه آوریل با پارگی رباط صلیبی مواجه شد و نمی تواند در دیدار برابر بارسلونا به میدان رود تا زمینه برای پیروزی آبی-اناریها فراهم شود.