تیم فوتبال لیورپول با قبول تساوی در زمین چلسی شانس خود را برای کسب سهمیه اروپایی در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا به کمترین حد ممکن رساند.
به گزارش خبرگزاری مهر، تیمهای فوتبال چلسی و لیورپول یکشنبه شب در چارچوب هفته سی و ششم رقابتهای لیگ برتر فوتبال انگلیس به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان جدال دو تیم با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت. این بازی به نوعی جشن قهرمانی اعضای تیم چلسی مقابل هواداران خود بود


شاگردان مورینیو که از قبل قهرمانی خود را مسجل کرده بودند در این دیدار خانگی نیز با جدیت به میدان رفتند و با گل دقیقه ۵ جان تری از حریف خود پیش افتادند اما استیون جرارد در دقیقه ۴۴ کار را به تساوی کشاند.

چلسی با این تساوی ۸۴ امتیازی شد تا با اقتدار در صدر جدول باقی بماند اما لیورپول به امتیاز ۶۲ رسید تا بخاطر فاصله ۶ امتیازی با منچستر یونایتد و با در نظر گرفتن دو بازی برای هر تیم تقریبا شانس خود را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا برباد رفته ببیند. این تیم امیدوار بود با پیروزی در خانه چلسی شرایط را تغییر دهد که اینگونه نشد.
دیگر بازی روز یکشنبه را تیمهای منچستر سیتی و کوئینز پارک رنجرز در ورزشگاه اتحاد برگزار کردند که من سیتی با حساب ۶ بر صفر حریف خود را در هم کوبید. سرخیو آگوئرو در دقایق ۴، ۵۰ و ۶۵ سه بار گلزنی کرد تا هت تریک کند که البته گل سوم وی از روی نقطه پنالتی بود. الکساندر کولاروف (۳۲)، جیمز میلنر (۷۰) و داوی سلوا (۸۷) دیگر گلزنان این تیم بودند.
منچستر سیتی با این پیروزی ۷۳ امتیازی شد و جایگاه خود را در رده دوم جدول ردهبندی حفظ کرد. آرسنال با ۷۰ امتیاز و ۲ بازی کمتر در رده سوم جدول قرار دارد. این تیم دوشنبه شب میزبان سوانزی است.