به گزارش ورزش11، این روزها آینده مبهم کارلو آنچلوتی پس از ناکامی او برای کسب حتی یک جام به همراه رئال مادرید یکی از سوژههای داغ فوتبال اسپانیاست و گفته میشود که ناکامی او ممکن است باعث برکناریاش از مربیگری کهکشانیها در پایان فصل شود.

براساس اکثر گزارشهای رسانههای اسپانیایی، ملاک تصمیمگیری فلورنتینو پرس، رئیس باشگاه رئال مادرید درباره آینده آنچلوتی، ناکامی بزرگ او در فصل جاری است نه موفقیتهایی که وی فصل گذشته کسب کرد و باعث شد 12 سال انتظار کهکشانیها برای کسب دسیما (دهمین قهرمانی رئال در لیگ قهرمانان اروپا) به پایان برسد.

اکنون اما نشریه آس اسپانیا اعلام کرده است که بازیکنان رئال مادرید در حمایت از سرمربی ایتالیایی خود برآمدهاند و متفقالقول به فلورنتینو پرس گفتهاند: «ما میخواهم آنچلوتی بماند». براساس گزارش این نشریه مهرههای کلیدی و اصلی تیم در کنار کارلتو هستند و نمیخواهند که پرس برای نهمین بار در دوران ریاست خود در رئال مادرید سرمربی این تیم را تغییر دهد. فلورنتینو پرس نمیخواهد با اخراج آنچلوتی دشمن بازیکنان شود.

تا پیش از این هم نشانههای محرزی از حمایت بازیکنان رئال مادرید از کارلتو وجود داشت و سرخیو راموس یکی از اولین کسانی بود که حمایت خود را از مربی پیشین چلسی، پاریسنژرمن و میلان اعلام کرد، وقتی گفت: «علاوه بر افراد خوب، من مربیان خوبی را که پر دل و جرأت هستند، دوست دارم و آنچلوتی یکی از آنهاست». حتی پس از حذف رئال مادرید از لیگ قهرمانان اروپا، حمایتها از کارلتو ادامه داشت از جمله وقتی مارسلو گفت: «اگر دست من بود میگذاشتم آنچلوتی به کارش ادامه دهد». حتی رونالدو هم که معمولاً عادت به تعریف و تمجید از کسی ندارد هم به تمجید از رونالدو پرداخته است: «از کار کردن با آنچلوتی خوشحالم».

با همه اینها برای آنچلوتی روزهایی که سپری میشود، روزهای ابهام و انتظار برای دریافت تماس پرس است که او را از آیندهاش در رئال مادرید مطلع میکند هرچند که برخورد سرد فلورنتینو پرس با او در مراسم سهشنبه کهشکانیها به مناسب سالگرد دهمین قهرمانیشان در لیگ قهرمانان اروپا و رونمایی از اپلیکیشن رئال مادرید، حکایت از بیمیلی رئیس کهکشانیها برای رویارویی مجدد با کارلتو داشت.