کارلو آنچلوتی تنها مربی تاریخ باشگاه رئال مادرید است که در یک سال چهار جام کسب کرد.

336 روز بعد...
یکسال و یک روز پس از فتح دسیما در لیسبون فلورنتینو پرز اقدام به اخراج کارلو آنچلوتی کرد. درست یکسال پیش در چنین روزی آنچلوتی در برنابئو سرود دسیما را می خواند ، مربی که پس از 12 سال رئال مادرید را قهرمان اروپا کرد. دیروز برنابئو خالی بود و آنچلوتی در زمین حضور نداشت.

چهار جام در سال 2014
آنچلوتی در سال 2014 میلادی چهار جام با رئال مادرید کسب کرد ، چیزی که در تاریخ 113 ساله باشگاه هرگز رخ نداده بود. وی علاوه بر دسیما موفق شد جام حذفی ، جام باشگاه های جهان و سوپر جام اروپا را فتح کند. آنچلوتی تا کنون 14 تا از 19 فینالش را برده است که 3 تا از باختهایش در ضربات پنالتی بودند. کمیته آمار و تاریخ فوتبال او را در سال 2014 به عنوان بهترین مربی دنیا انتخاب کرده بود.
رکورد برد های پیای
در این فصل او بهترین رکورد برد های پیاپی در تاریخ فوتبال اسپانیا را با 22 برد پیاپی ثبت کرد. تا قبل از آن بارسلونای رایکارد 18 برد پیاپی کسب کرده بود. باخت به والنسیا مانع از رسیدن به رکورد 24 برد پیاپی کوریتیبا و ثبت در کتاب گینس شد.

درصد بردها
کارلو آنچلوتی در کنار پلگرینی بهترین درصد برد را در تاریخ باشگاه به عنوان سرمربی ثبت کرده است. هردوی آنها 75% از بازیهایشان با رئال مادرید را بردند. البته آنچلوتی چهار جام بیشتر از پلگرینی برد. پریس با درصد برد 72.7% در رده دوم قرار دارد. آنچلوتی در 100 بازی اولش به رکورد 78 برد رسید که در تاریخ بی سابقه بود : یک برد بیشتر از مورینیو و هفت برد بیشتر از میگل مونیوز.

طلسم شکنی
در اروپا تبدیل به مربی شد که طلسم رئال مادرید مقابل تیمهای آلمانی را می شکند. در فصل اولش توانست شالکه ، دورتموند و بایرن مونیخ را شکست دهد. پیروزی 4-0 در آلیانس یکی از خاطره انگیز ترین بازیهای او بود. تا آن زمان رئال در خانه بایرن هرگز پیروز نشده بود. او همچنین امسال نیز شالکه را حذف کرد.گلزنی در لیگ
در این فصل رئال مادرید به دومین رکورد گلزنی در تاریخ لالیگا دست پیدا کرد. شاگردان آنچلوتی در این فصل 118 بار موفق به گلزنی شدند و با شکستن رکورد 115 گل بارسلونا در فصل 2012-2013 فقط سه گل تا رکورد لالیگای رکورد ها فاصله داشتند.

اتحاد
آنچلوتی در حالی به رئال مادرید آمد که رختکن رئال مادرید توسط مربی سابق به یک ویرانه تبدیل شده بود. په په ، کریستیانو رونالدو ، سرجیو راموس ، ایکر کاسیاس و... بازیکنانی بودند که با مورینیو مشکل داشتند. مربی اتحاد را به رختکن بازگرداند. وقتی در آستانه اخراج قرار داشت همه بزرگان رختکن از او حمایت کردند.

حل بحران ها
وقتی خرید ها بدون هماهنگی او انجام می شد ، به خوبی اوضاع را کنترل می کرد. وقتی دیماریا در آستانه اخراج قرار داشت او را به بهترین بازیکن تبدیل کرد. آنچلوتی به خوبی جدائی دیماریا و ژابی را با هماهنگ کردن جیمز رودریگرز و کروس مدیریت کرد. وی همچنین باعث شد ایسکو در خدمت تیم باشد.

حالا استراحت می کند...
حالا او با رد پیشنهادات تیمهائی مثل آ.ث میلان گردنش را در ونکوور جراحی می کند.