به گزارش ورزش11، ژاوی هرناندس شب گذشته (شنبه) به بارسلونا برای کسب بیستوهفتمین قهرمانیاش در جام حذفی اسپانیا موسوم به کوپادلری کمک کرد و در مجموع برای بیستوچهارمین بار به همراه کاتالانها جام برد تا از این حیث از «خنتو»، بازیکن پیشین رئال مادرید که تا پیش از این در کنار او به عنوان موفقترین بازیکن تاریخ فوتبال باشگاه اسپانیا شناخته میشد، سبقت بگیرد.

ژاوی پیش از این با قهرمانی بارسلونا در فصل 15-2014 لالیگا شمار قهرمانیهایش را به عدد 23 رسانده بود تا با خنتو برابر شود اما پیروزی بارسلونا مقابل اتلتیک بیلبائو در فینال جام حذفی اسپانیا در ورزشگاه نیوکمپ، کاپیتان 35 ساله کاتالانها را که در پایان فصل جاری از آنها جدا میشود در صدر جدول رکوردداران فتح جام در میان تمام بازیکنان فعلی و پیشین شاغل در فوتبال اسپانیا قرار داد.

ژاوی شنبه هفته آینده حتی میتواند جایگاه خود را در این جدول مستحکمتر هم کند اگر بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا بتواند یوونتوس را شکست دهد.

خنتو، یکی از مهرههای کلیدی اکثر موفقیتهای رئال مادرید در فاصله سالهای 1953 تا 1971 بود که به همراه سفیدپوشان مادرید، 12 بار در لالیگا، شش بار در جام باشگاههای اروپا، دو بار در جام حذفی و دو بار در جام بینقارهای قهرمان شد.

ژاوی نیز چنین نقشی را برای بارسلونا ایفا کرده است و بههمراه کاتالانها سه بار در لیگ قهرمانان اروپا، دو بار در سوپرجام اروپا، دو بار در جام باشگاههای جهان، هشت بار در لالیگا، سه بار در جام حذفی اسپانیا و شش بار در سوپرجام اسپانیا قهرمان شده است.