فوری؛ سپ بلاتر استعفا داد
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: فوری؛ سپ بلاتر استعفا داد

نام واقعی
    مـــحـــمــــد
    استاتوس
    ...
    شغل و حرفه
    ســـربـــــاز وطـــــن
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 18,394 بار در 4,079 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 57 تاپیک

فوری؛ سپ بلاتر استعفا داد

سپ بلاتر دقایقی پیش از سمت خود در فیفا استعفا داد؛ این اتفاق پس از این رخ داد که صبح امروز، نزدیک ترین فرد به او، ژروم والکه نیز درگیر مسائل فساد در فیفا شد.

طرفداری- به گزارش guardian، دقایقی پیش، سپ بلاتر که در یک کنفرانس خبری حاضر شده بود، خبر از استعفای خود داد. این درحالی است که وی، کمتر از سه روز قبل در رای گیری فیفا، برای پنجمین بار به عنوان رییس این نهاد انتخاب شده بود.

سپ بلاتر در کنفرانس خبری خود گفت:
    ظاهراً انتخاب من برای همه اعضا خوشایند نبوده است. بنابراین، من این جلسه را تشکیل دادم تا صحبت هایی را انجام دهم. من همین جا استعفا می دهم و به زودی یک نهاد را برای جانشینی خودم انتخاب خواهم کرد. نمی خواهم بمانم. حالا من این جا را به شما واگذار می کنم. باید برخی از روال های قانونی طی شود، اما مطمئن باشید که من از اینجا خواهم رفت.

با توجه به اتفاقات اخیر در فیفا و رو شدن دست ژروم والکه، نفر دوم فیفا، احتمال می رود سپ بلاتر نیز برای فرار از دستگیری و متهم شدن، استعفا داده باشد. وی از سال 1998 بر فیفا حکمرانی می کند که این موضوع، انتقادات زیادی را در پی داشته است.

GooDBYe CapTaiN

2. 7 کاربر مقابل از San Iker عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ali_@sghar (3rd June 2015), Amir_Ali (2nd June 2015), lord reza (3rd June 2015), mansoor66 (3rd June 2015), oscar (3rd June 2015), s A r A (3rd June 2015), ZahrA-ReD (3rd June 2015)

نام واقعی
    s A r A
    استاتوس
    عجب دنیای کوچیکی...
    شغل و حرفه
    DANESHJOO
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 35,728 بار در 9,569 ارسال
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 68 تاپیک
    پایان عمر مافیا د رفیفا
    فک کنم باید منتظر خبرای داغی در مورد گذشته بلاتر باشیم

4. 4 کاربر مقابل از s A r A عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ali_@sghar (3rd June 2015), Amir_Ali (3rd June 2015), oscar (3rd June 2015), ZahrA-ReD (3rd June 2015)

نام واقعی
    محمدرضا
    استاتوس
    پرسپولیس یعنی زندگی
    شغل و حرفه
    دیوونه ی پرسپولیس
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Chelsea | NetherLand
    تشکر شده 13,208 بار در 2,574 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 68 تاپیک
    ولی کاش اون «شاهزاده بن علی» اردنی نشه رئیس فیفا!
    همین کم مونده که 1 عرب بشه رئیس فیفا!
    امیدوارم یا لوئیس فیگو بشه،یا داوید ژینولا!

خداحافظ 24 ابدی

6. 3 کاربر مقابل از oscar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ali_@sghar (3rd June 2015), Amir_Ali (3rd June 2015), ZahrA-ReD (3rd June 2015)

نام واقعی
    امیر
    استاتوس
    D10S..L,Suarez..NeyMarJR
    شغل و حرفه
    دانش آموز
    بازیکن محبوب
    Karim AnsariFard
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Argentina
    تشکر شده 169 بار در 84 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان بعد از مدتها برگشتم خیلی دلم براتون تنگ شده بود
    ...
    بره ب درک بخاطر همین عوضی بارسلونا از نقل انتقالات محروم شد
    بارسلونا
    فراتر
    از
    یک

باشگاه

نام واقعی
    reza YA
    استاتوس
    I'm HERE
    شغل و حرفه
    dANESHJoOo
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | NetherLand
    تشکر شده 11,154 بار در 3,799 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 26 تاپیک
    البته واقعا هم نمی شه بحث سیاست رو نادیده گرفت
    چطوری می شه 3 سال همه دنیا خودشونو خفه کرد که رشوه داده هی فیلم رو می کردن کسی محل نمی زاشت؟؟؟
    بعد تا رابطه روسیه باشون خراب شده یادشون اومده بله تخلف شده؟؟؟
    حالا چرا پلیس بین الملل نیومده جلو؟؟؟بجای اف بی ای امریکا اومده جلو؟؟؟
    بهر حال خوشم نمی اومد از بلاتر ولی اینطور هم مشکوکه ماجرا

9. کاربر مقابل از lord reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ZahrA-ReD (3rd June 2015)

نام واقعی
    reza YA
    استاتوس
    I'm HERE
    شغل و حرفه
    dANESHJoOo
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | NetherLand
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 26 تاپیک

دعوای قطر و انگلیس بالا گرفت

آی اسپورت – کرگ دایک رئیس فدراسیون فوتبال انگلیس که بلافاصله بعد از برنده شدن بلاتر در انتخابات روز جمعه فیفا، گفته بود کاری می کند که بلاتر از سمت خود کنار برود، به نظر می رسد به خوبی به وعده اش جامه عمل پوشانده. دایک حالا دست روی موضوع حساس دیگری گذاشته و گفته تلاش می کند میزبانی جام جهانی 2022 را از قطر بگیرد و آن را به انگلیس که رقیب قطر در راه میزبانی این جام بود، برگرداند. این حرفها اما با واکنش رئیس فدراسیون قطر مواجه شده. «شیخ حامد بن خلیفه بن احمد الثانی» بیانیه ای در این زمینه صادر کرده و جواب دایک را داده: «عادت آقای دایک در مورد اینکه دوباره روی موضوع گرفتن جام جهانی از قطر تمرکز کند نشان از نگرانی زیادی او بابت برگزاری اولین جام جهانی در خاورمیانه است. ما همانطور که پیش از این همکاری کاملی با آقای گارسیا بازرس ویژه پرونده فیفا داشتیم حالا هم با دادستان کل سوئیس بابت تحقیقات در مورد دو جام جهانی 2018 و 2022 نهایت همکاری را خواهیم داشت. فقط به آقای دایک هشدار می دهیم که اجازه دهد پروسه قانونی راه خودش را طی کند و روی وعده اش در مورد اینکه انگلیس را قهرمان جام جهانی 2022 در قطر خواهد کرد، تمرکز کند.»

11. 2 کاربر مقابل از lord reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Amir_Ali (3rd June 2015), ZahrA-ReD (3rd June 2015)

نام واقعی
    reza YA
    استاتوس
    I'm HERE
    شغل و حرفه
    dANESHJoOo
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | NetherLand
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 26 تاپیک

گزارش ویژه: بلاتر استعفا میدهد

سپ بلاتر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرد که از سمت خود کنارهگیری میکند. او در حالی استعفای خود را اعلام کرد که از هفته پیش دامنه اتهامات فساد مالی به مقامات ارشد فیفا ابعاد بیسابقهای پیدا کرد.

آی اسپورت- آقای بلاتر که ۷۹ سال دارد چهار روز پیش علیرغم مخالفت و اعتراض گسترده برای پنجمین بار بعنوان رئیس فیفا انتخاب شد. او از کنگره فیفا درخواست نشست اضطراری کرده "تا هر چه سریعتر" رئیس تازهای را انتخاب کند. آقای بلاتر در کنفراس خبری کوتاه خود گفت:"همه اعضای فیفا با انتخاب دوباره من بعنوان رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال موافق نیستند، از جمله باشگاهها، هواداران، بازیکنان و کسانی که مثل ما به فوتبال زندگی میبخشند." سپ بلاتر که به مدت ۱۷ سال ریاست فدراسیون بین المللی فوتبال را بر عهده داشته در مورد انتخابات آینده ریاست فیفا گفته است:" کنگره بعدی فیفا قرار است در تاریخ ۱۳ می در مکزیکو برگزار شود که اگر برای انتخابات تا آن موقع صبر کنیم کارها عقب خواهد افتاد. من از اعضای کمیته اجرایی درخواست خواهم کرد که مقدمات برگزاری کنگره اضطراری را برای انتخاب جانشین من فراهم آورند." پیش بینی میشود که کمیته اضطرای فیفا بین ماههای دسامبر ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۱۶ برگزار شود.
    آقای بلاتر همچنین در کنفراس خبری کوتاه خود درباره نامزدی دوباره برای ریاست فیفا گفت:"من با دقت در مورد ریاست و همچنین ۴۰ سال عمر خود فکر کردم، در سالها بسیار به فوتبال و فیفا نزدیک بودم. من همواره قدردان فیفا و دوستدار بیش از هر چیز دیگر بودم. قصد من همواره این بوده که بهترین کار را برای فیفا انجام دهم، به همین دلیل تصمیم گرفتم که از بار دیگر در انتخابات ریاست فیفا شرکت کنم چرا که تصورم این بود که این بهترین انتخاب برای دنیای فوتبال است. "
    رسوایی فساد مالی در فیفا چهارشنبه پیش وارد مرحله تازهای شد، زمانی که پلیس سوییس هفت نفر از اعضای ارشد فیفا را در هتلی در زوریخ همزمان بازداشت کرد. این هفت نفر برای شرکت در کنگره فیفا و انتخابات ریاست فیفا که جمعه گذشته انجام شد در این هتل اقامت کرده بودند. این بازداشت در پی کیفرخواست پلیس فدرال آمریکا انجام شد که ۱۴ تن از مقامهای فیفا را به اخاذی، تقلب در انتقال پول و پولشویی در دوره ای ۲۴ ساله متهم کرده بود. بازرسان پلیس فدرال آمریکا میگویند که از انتقال بیش از ۱۵۰ میلیون دلار رشوه در فیفا مطلع شدهاند. پس از طرح این اتهامها، با وجود اینکه فدراسیونهای فوتبال برخی کشورها به ویژه کشورهای اروپایی و بعضی چهرههای سیاسی خواستار کنارهگیری آقای بلاتر شدند او در انتخابات شرکت کرد و برای پنجمین دوره در مقام خود باقی ماند. همزمان با تحقیقات افبیآی، دادستانی سوئیس هم تحقیقات درباره احتمال پرداخت رشوه برای اعطای میزبانی جامهای جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ به روسیه و قطر را آغاز کرد.
    اما پس از انتخاب مجدد آقای بلاتر، بحران فساد مالی ادامه پیدا کرد و دو روز بعد دو بانک بریتانیایی بارکلیز و استاندارد چارترد، بررسی داخلی حسابهای خود را آغاز کردهاند. همان روز، روزنامههای آفریقای جنوبی از مقامات فدراسیون فوتبال این کشور نقل کردهاند که در سال ۲۰۰۸ این فدراسیون به کونکاکاف ۱۰ میلیون دلار پرداخته است. اتحادیه فوتبال کارائیب زیر نظر جک وارنر، قائم مقام پیشین آقای بلاتر و رئیس سابق کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمای و مرکزی و حوزه دریای کارائیب (کونکاکاف) بود. آقای وارنر اهل کشور ترینیداد و توباگو در منطقه کارائیب است و یکی از چهرههای کلیدی در پرونده فساد مالی در فیفا محسوب میشود. علاوه بر این روزنامه نیویورک تایمز و دیگر رسانهها، جروم والکه، دبیرکل فدراسیون بین المللی فوتبال را به عنوان واسطه پرداخت این مبلغ معرفی کرده بودند. آقای بلاتر خود دریافت هر گونه پول را بارها تکذیب کرده و کورنی بلاتر، دختر آقای بلاتر به بیبیسی گفته که پدرش قربانی "توطئههای پشت پرده" شده است.
    بیبیسی

13. 2 کاربر مقابل از lord reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نام واقعی
    reza YA
    استاتوس
    I'm HERE
    شغل و حرفه
    dANESHJoOo
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | NetherLand
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 26 تاپیک

دلیل استعفای بلاتر چه بود؟

آی اسپورت – استعفای سپ بلاتر از ریاست فیفا، کمتر از چهار روز انتخابش برای پنجمین دوره به این سمت، مهمترین خبر فوتبال جهان بود. امادلیل این استعفا چه بود؟ در حالی که دادستانی کل سوئیس که پیگیری پرونده رشوه و پولشویی در فیفا را برعهده داشت، رسما اعلام کرده بود که بلاتر در این تحقیقات جایی ندارد، سایت ABC نیوز در گزارشی نوشت بلاتر احتمالا تحت پیگرد قانونی پلیس آمریکا قرار خواهد گرفت. در وب سایت آمریکایی ای.بی.سی آمده: «منابع نزدیک به این پرونده گفتهاند بلاتر هم از سوی بازرسان آمریکا و اف.بی.آی مورد بازی جویی قرار گرفته و او نیز پایش به پرونده ای هفته گذشته جنجالی شد، باز شده است. اف.بی.آی از اظهار نظر در این مورد خودداری کرد چون بلاتر هنوز به طور رسمی از سوی این سازمان به عنوان یکی از متهمان پرونده معرفی نشد.» این سایت نوشت حالا که خیلی ها در این پرونده به دنبال نجات خودشان هستند، احتمالا همه منتظرند واکنش بلاتر را به این پرونده ببینند. همین موضوع جرقه استعفای بلاتر را زد و او ترجیح داد پیش از آنکه بیش از این آبرویش در خطر بیفتد از سمت خود کناره گیری کند.

15. 2 کاربر مقابل از lord reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نام واقعی
    reza YA
    استاتوس
    I'm HERE
    شغل و حرفه
    dANESHJoOo
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | NetherLand
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 26 تاپیک

جانشین بلاتر کیست؟

آی اسپورت – در حالی که فیفا اعلام کرده احتمالا ماه دسامبر یعنی حدود شش ماه دیگر انتخابات ریاست فیفا برای انتخاب جانشین بلاتر انجام می شود اما بنگاه های شرط بندی از همین حالا شروع کرده اند به گمانه زنی در مورد جانشین بلاتر و نامهای زیادی را مطرح کرده اند. در بین نامهای مطرح شده، احتمال رئیس شدن میشل پلاتینی بیش از همه مطرح شده و خیلی ها رئیس فرانسوی یوفا را به عنوان رئیس بعدی فیفا می دانند. شاهزادهد علی بن الحسین تنها کاندیدای بلاتر در انتخابات هفته گذشته فیفا نیز نفر بعدی این فهرست است. احتمال انتخاب پلاتینی 5 به 6 عنوان شده و احتمال انتخاب شاهزاده علی 4 به 7. لوئیس فیگو، شنس ارزیک (نایب رئیس ترکیه ای یوفا)، تد هاوارد (دبیر کل آمریکایی کونکاکاف) گرگ دایک (رئیس فدراسیون فوتبال انگلیس ) و عیسی حیاتو (رئیس کامرونی کنفدراسیون فوتبال آفریفا) دیگر گزینه های مطرح شده برای جایگزینی بلاتر هستند.

17. 2 کاربر مقابل از lord reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نام واقعی
    مـــحـــمــــد
    استاتوس
    ...
    شغل و حرفه
    ســـربـــــاز وطـــــن
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 18,394 بار در 4,079 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 57 تاپیک
    فیفا را خدا آزاد کرد :)))

یه حسی بهم میگه جانشینه بلاتر یکیه بدتر از خودش :|

GooDBYe CapTaiN

19. 2 کاربر مقابل از San Iker عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

oscar (3rd June 2015), ZahrA-ReD (3rd June 2015)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین