به نظر سرمربی پرتغالی تیم فوتبال چلسی آن دسته از مربیانی که فوتبال مبتنی بر تملک توپ را به فوتبال ضدحملهای ترجیح میهند، احمق هستند.

به گزارش ورزش 11، ژوزه مورینیو میگوید مربیانی مانند پپ گواردیولا و آرسن ونگر که به جای به کار بستن تاکتیکهایی مبتنی بر ضدحملات روی حفظ توپ تمرکز میکنند، احمق هستند.

مورینیو در پاسخ بسیاری از منتقدانش که تیم او را به ارائه ضد فوتبال و بازیهایش زشت متهم میکنند و از تاکتیکهای او ایراد میگیرند، گفت: چیزی به عنوان نسل جدید مربیان وجود ندارد. چیزی که وجود دارد، عدهای مردم هستند که یکسری ایدهها و فلسفه دارند و میخواهند به هم بگویند که «ما همه چیز را از پایه درست میکنیم»، «ما در تملک توپ بسیار خوب هستیم» و «ما ضدحملهای فوتبال بازی نمیکنیم»، اما واقعیت این است که اگر شما ضدحملهای بازی نکنید به خاطر این است که احمق هستید. ضد حمله یک رکن فوقالعاده در فوتبال است، یکی از مهماتی که شما نیاز دارید و زمانی که حریفتان را بیتعادل میبینید باید از این سلاح برای ضربه زدن به آن استفاده کنید.

مورینیو ادامه داد: به نظر من یکسری از مردم برخی توهمات را میسازند و با آنها روی عقیده دیگران تأثیر گذاشتهاند، فوتبال اما هرگز عوض نمیشود. فوتبال ورزشی برای پیروز شدن است.

آقای خاص سپس به وضعیت تیمش و برنامههای آن در بازار نقل و انتقالات تابستان اشاره داشت و عنوان کرد: وضعیت ما بهتر از این چیزی که هست خواهد شد. فکر نمیکنم که تیممان بازیکنی را از دست بدهد. ما مهاجمی (دیدیه دروگبا) را از دست دادهایم که در لیگ برتر برای ما چهار گل زد که البته سه گل آن برای ما امتیازآور بود. به همین دلیل ما نیاز به خرید یک مهاجم جدید داریم چون میخواهیم سه مهاجم طراز اول داشته باشیم.

گفته میشود که چلسی خواهان به خدمت گرفتن رادامل فالکائو، مهاجم کلمبیایی تیم موناکو است که فصل گذشته به صورت قرضی برای منچستریونایتد توپ زد اما عملکرد و آمار جالبی نداشت.