ستاره شیلیایی آرسنال یکی از ارکان قهرمانی این باشگاه در جام حذفی انگلستان بود و تیری آنری اعتقاد دارد که الکسیس سانچز می تواند عاملی تعیین کنده در قهرمانی آرسنال در لیگ برتر باشد.

طرفداری- به گزارش سایت Goal، اسطوره باشگاه آرسنال–- تیری آنری–- معتقد است الکسیس سانچز می تواند آرسنال را به عناوین قهرمانی برساند. سانچز در اولین فصل حضورش در ورزشگاه امارات و لیگ برتر موفق به زدن 25 گل شد و این تیم را در راه قهرمانی جام حذفی انگلستان یاری کرد. آنری که با آرسنال موفق به کسب 5 جام شد معتقد است که الکسیس سانچز قادر خواهد بود تا ناکامی 11 ساله باشگاه لندنی در کسب عوان قهرمانی در لیگ برتر را به پایان برساند.

آنری به سایت رسمی باشگاه آرسنال در این باره گفت: "به عنوان یک هوادار آرسنال، شما برای مدت ها انتظار چنین بازیکنی را که قابلیت عوض کردن نتیجه بازی ها را داشته باشد، می کشیدید. به کارهایی که او در فینال جام حذفی و به طور کلی کارهایی که از زمان ورودش انجام داده است دقت کنید. او از عالی هم بهتر بوده است. ما می خواهیم این را بیشتر و بیشتر ببینیم و می می دانم که او این توانایی ها را در چنته دارد. هنگامی که شما بازیکنی همچون الکسیس سانچز دارید، او 'فاکتور ایکس' (عامل تعیین کننده) شما خواهد بود. او بازیکنیست که می تواند جریان بازی را تغییر دهد. من روش بازی کردن او را دوست دارم، او با قلبش بازی کند و مطمئنم که هواداران نیز عاشق این ویژگی او هستند. به عنوان یک هوادار آرسنال، در مورد فصل بعد بسیار هیجان زده هستم و امیدوارم که چند بازیکن جدید را نیز به تیم اضافه کنیم. در هر حال وقتی شما سانچز را در اختیار دارید، هر چیزی ممکن است. امیدوارم که او ما را در مسیر کسب عنوان قهرمانی در فصل آینده هدایت کند."