رابین ون پرسی احساس می کند که او هنوز به اوج دوران حرفه ای خود نرسیده است و این در حالی که او در 37 بازی این فصل خود برای آرسنال 32 گل به ثمر رسانده است.
مهاجم هلندی توپچی ها در فرم فوق العاده ای قراردارد و به توپچی ها کمک کرده است که شروع بد خود در لیگ را جبران کنند و اکنون در رتبه چهارم لیگ برتر قرار گرفته اند. اما این بازیکن 28 ساله احساس می کند که او هنوز کارهای زیادی دارد که تا پایان فصل انجام دهد. او به FourFourTwo گفت:
" حتی اکنون، من هنوز در حال رشد و پیشرفت هستم. وقتی شما می گوئید 'من بیشتر از این پیشرفت نمی کنم' دیگر کار شما تمام شده است. به عنوان مثال من در ضربات سر می توانم بهتر از این شوم."
" من پیشرفت کرده اما اما نقطه اوج چیست؟ تا وقتی که تلاش نکنم این موضوع را نخواهم فهمید. بله من این فصل چندین گل با ضربه سر زده اما چه موقع شما راضی خواهید بود؟ مردم می توانند بگویند بله. او سه گل با ضربه سر در این فصل زده است و من از این راضی هستم اما من این طور فکر نمی کنم."
" چرا پنج تا نشود؟ چرا پانزده تا نشود؟ من هرگز نمی خواهم بایستم. با گفتن این جمله که 'هرگز خوشحال نباش' کارم را ادامه می دهم البته من در هر صورت خوشحال هستم و از فوتبال خود لذت می برم اما به سادگی راضی نمی شوم."
" چرا به جای سه گل، 10 گل با ضربه سر نزنم؟ من همیشه این را دوست دارم. این گونه با ماجرا برخورد کردن خوب است. هرگز انتظار نداشتم که 48 گل در یک فصل به ثمر برسانم و یا کاری که در سال 2011 انجام دادم را از خود انتظار نداشتم. اما اکنون این کار را انجام داده ام. می خواهم بیش از 48 گل به ثمر برسانم زیرا می دانم این امر ممکن است."
ون پرسی از هنگام ورود به آرسنال در سال 2004 همواره با مصدومیت دست و پنجه نرم کرده است و با نظر سسک فابرگاس که اگر او می توانست بیش از این در ترکیب آرسنال قرار بگیرد آیا آرسنال هفت سال بدون جام باقی می ماند؛ موافق است.
" نمی توانم با قاطعیت چیزی گبویم زیرا هر اتفاقی می تواند رخ دهد اما می دانم که سسک چه منظوری دارد و من هم همان حس را دارم."
" به نظر من اگر من می توانستم بیشتر بازی کنم می توانستم گل های بیشتری بزنم و پاس گل های بیشتری بدهم. آیا این امر به جام ختم می شد؟ شاید می شد. اما نمی خواهم زیاد به عقب نگاه کنم زیرا نمی توانم کاری در مورد گذشته انجام بدهم. آدم های زیادی هستند که در گذشته زندگی می کنند اما شما هرگز به چیزی نظیر آن دست خواهید یافت."