ستون طنز: کمر آقازمانی درد میکرد، باختند!

سامان آقازمانی، بازیکن سابق پرسپولیس که در حال مذاکره با استقلال است، همراه با تیم ملی دانشجویان در مسابقات یونیور سیاد 2015 شرکت کرده است، پس از شکست مقابل اوکراین گفته: «متاسفانه به دلیل مصدومیت نتوانستم برابر برزیل بازی کنم و به همین دلیل باختیم». در ادامه گفت و گوی خبرنگار «بی قانون» را با این بازیکن میخوانید.

خبرنگار: چه مصدومیتی داشتید؟
آقازمانی: کمرم یک مقدار درد میکرد. بچهها
بی تجربه بودند و در نهایت باختیم.
خبرنگار: اتفاقا انگشتان ما هم درد میکند ولی متاسفانه مجبوریم کار کنیم. میدانید، اوضاع سختی حاکم شده، یک مقدار شرایط کار اقتصادی در کشور فراهم نیست و شما...
(آقا زمانی وسط حرف خبرنگار میپرد و میگوید): ببخشید براتون مقدوره چند تا سوال دیگه هم بپرسید؟
خبرنگار: بله، بله حتما. من فکر کردم مصاحبهمون تموم شد.
آقازمانی: با همون یه سوال؟
خبرنگار: چیز بیشتری برای ارائه دارید؟
آقازمانی: بله، چرا از بازیهای گذشته نمیپرسید؟
خبرنگار: شما گفته بودید در این بازی مصدوم هستید و بنابراین باختید. بازیهای قبلی را چند چند بردید؟
آقازمانی: بردیم؟ ما بازی قبلی را هم برابر برزیل باختیم.
خبرنگار هول میشود و سعی میکند آقازمانی متوجه نشود او بازیهای یونیورسیاد را دنبال نمیکند: نه منظورمان بازی قبلتر است.
آقازمانی: بازی قبلش مقابل ژاپن بود که اون رو هم باختیم.
خبرنگار: قبلش چی؟
آقازمانی: اولین بازیمون در این مسابقات، مقابل مالزی بود. بازی خیلی جذاب و خوب دنبال شد، هر دو تیم موقعیتهای گلزنی زیادی داشتند. ما تمام تلاشمون رو کردیم و بچهها خیلی با انگیزه بودند.
خبرنگار: البته این تنها بردتون در مسابقات هم بود؛ از حال و هوای رختکن برامون بگید.
آقازمانی: ببخشید ظاهرا شما در جریان نیستید. ما اونم باختیم.
خبرنگار: جسارتا من به این نتیجه رسیدم که شما تمام بازیهاتون رو باختین، درسته؟
آقازمانی: بله.
خبرنگار: اون سه تا رو بودین ولی این یه دونه رو نبودین، درسته؟
آقازمانی: کاملا درسته، از اطلاعات بالای شما تشکر میکنم. کاملا مشخصه از جمله خبرنگاران پیگیر این حوزه هستید.
خبرنگار: بعد اونوقت بود و نبود شما چه فرقی داشته؟
آقازمانی: اگر منظورتان در نتیجه است که هیچ فرقی نداشت.
خبرنگار: ببخشیدا ولی سوالم اینه که اگر به جای تیم ملی دانشجویان، منتخب طنزپردازان جوان «بی قانون» میرفت هم نتیجهای غیر از این میگرفـت؟
آقازمانی: میشه منظورتونو صریحتر بیان کنید؟
خبرنگار: از اینم صریحتر؟ آقا شما به عنوان بازیکن سابق پرسپولیس چه کمکی به تیم ملی دانشجویان کردی؟
آقازمانی: به هرحال در حضور من تیم ملی بازیهای جسورانهتر و بهتری ارائه داد.
خبرنگار: مرد حسابی اینو نگی چی بگی؟ بازیها که پخش نمیشه، دور هم جمع شدید چهار تا باخت آوردید؟ آبرو نذاشتین برا دانشجوهای مملکت.
آقازمانی: خیر. اینجوری هم نیست. خیلی از مسئولان با من تماس گرفتند و از بازیهای خوب ما تشکر کردند.
خبرنگار: مسئولان دیگه؟
آقازمانی: حالا شما فکر کن رفقا و بچه محلها!
خبرنگار: بنویسم اینارو؟
آقازمانی: قطعا. شما وظیفه داری اخبار رو انعکاس بدی.

محمد آقایی فرد/ بی قانون