لوئیس فانخال در حالی تیمش را برای برگزاری اردوی پیش فصل به آمریکا برده است که اطمینان خاطر دارد در بازار نقل و انتقالات تابستان امسال همان کسانی را برای تقویت خط میانی شیاطین سرخ به خدمت گرفته است که فصل گذشته قطعات گمشده پازل تیم او بودند.

لوئیس فانخال در حالی تیمش را برای برگزاری اردوی پیش فصل به آمریکا برده است که اطمینان خاطر دارد در بازار نقل و انتقالات تابستان امسال همان کسانی را برای تقویت خط میانی شیاطین سرخ به خدمت گرفته است که فصل گذشته قطعات گمشده پازل تیم او بودند. باشگاه منچستریونایتد به طور رسمی با باستین شواین اشتایگر قرارداد بست و قرار است این هافبک آلمانی، ستون خط میانی تیم شود. دیلی میل نوشته، یونایتد برای او 14 میلیون پوند به بایرن میپردازد و دیلی استار هم گزارش کرده، شواین اشتایگر سالانه 13 میلیون پوند دستمزد میگیرد و به این ترتیب با جلو زدن از یحیی توره، پردرآمدترین هافبک تاریخ لیگ برتر شده است. او با امضای قراردادی 3 ساله، هفتهای 275 هزار پوند دستمزد میگیرد.

آشنایــی از قبـــل

فانخال که به واسطه دوران مربیگریاش در بایرنمونیخ شناخت کافی از شوایناشتایگر 30 ساله دارد، یکی از کسانی بود که تأثیر بسزایی در خروج هافبک ملیپوش باواریاییها از خانه معنویاش برای پیوست به شیاطین سرخ داشت. فانخال گفت: «هیچ شکی در استعداد و توانایی شوایناشتایگر برای کنترل بازیها وجود ندارد. او با خودش کولهباری از تجارب ارزشمند را به منچستریونایتد میآورد و خریدی فوقالعاده برای تیم ما محسوب میشود. رکوردهای او همه چیز را دربارهاش میگویند. او در رده باشگاهی هر افتخاری که امکانش وجود داشته را کسب کرده است و یکی از مهرههای کلیدی در قهرمانی تیم ملی آلمان در جام جهانی تابستان سال گذشته بود. باستین یک بازیکن حرفهای تمام عیار است و البته او برای من غریبه نیست. من با او در دوران مربیگریام در بایرن مونیخ کار کردم و واقعاً از اینکه به منچستریونایتد ملحق شده است، خوشحالم.»

فانخال باور دارد که شوایناشتایگر با ورودش به اولدترافورد قدرت کنترل بازیها و اقتدار در خط میانی را برای منیونایتد به ارمغان میآورد، فاکتوری که شیاطین سرخ در فصول اخیر نداشتهاند. شوایناشتایگر بعد از به پشت سر گذاشتن تست پزشکی باشگاه گفت: «من واقعاً از دوران بازیگریام در بایرنمونیخ لذت بردم و میتوانم بگویم که دوران حضورم در آن تیم مانند یک سفر باورنکردنی بود که پایان دادن به آن برایم کار آسانی نبود. منچستریونایتد تنها باشگاهی بود که به خاطرش حاضر بودم بایرنمونیخ را ترک کنم. فکر میکنم که برای آغاز چالش جدیدم در جایی که فکر میکنم فشردهترین لیگ دنیاست، آمادهام و منتظرم تا دوباره کارم را با فانخال آغاز کنم. من هرگز دوران حضورم در بایرنمونیخ را فراموش نمیکنم و مایلم از تمامی اعضای این تیم و هوادارانش به خاطر خاطرات فوقالعادهای که برایم ساختند تشکر کنم. منتظر روزی هستم که با پیراهن منچستریونایتد به میدان بروم و برای این تیم و هواداران فوقالعادهاش بازی کنم.»

هافبک 30 ساله پیشین باواریاییها در شرایطی به مربی قدیمیاش لوئیس فانخال ملحق شده است که فصل گذشته به خاطر مصدومیتی طولانی تنها در 15 هفته از بوندسلیگا توانست برای باواریاییها به میدان برود. شوایناشتایگر اما به هواداران منچستریونایتد گفت که مصدومیتهای گذشته روی عملکرد او تأثیر نخواهد گذاشت.
او گفت: «همه چیز روبهراه است و من انگیزه زیادی دارم تا بهترین بازیام را برای منچستریونایتد انجام دهم و از بودن در این تیم بسیار خوشحالم. تابستان سال گذشته من یک جام جهانی طاقت فرسا را پشت سر گذاشتم و به همین دلیل پس از آن مصدوم شدم و فکر میکنم که تا پایان ماه اکتبر هم نتوانستم به میدان بروم. بعد از آن اما هفتهها و ماههای فوقالعادهای را پشت سر گذاشتم که در آنها دیگر مصدوم نشدم و اکنون هم احساس میکنم کاملاً روی فرم هستم.»

خیاطــی
شوایناشتایگر به همراه متئو دارمیان و مورگان اشنایدرلین که سه خرید تابستانی جدید شیاطین سرخ هستند، روز دوشنبه سری به خیاط باشگاه زدند تا اندازههایشان را برای دوختن کتوشلوارهای جدیدشان که آنها را با دیگر بازیکنان تیم برای سفر به آمریکا متحدالشکل میکرد، بگیرد. با انتشار خبر نهایی شدن توافق باشگاه با این سه بازیکن، خیاط باشگاه تصاویری از خود در حال گرفتن اندازههای سه ستاره جدید شیاطین سرخ منتشر کرد و خیلی طول نکشید که او کت و شلوارهای مشکی سه بازیکن جدید من یونایتد که آن را با کراوات قرمزومشکی پوشیدند، آماده کند.